• Kalendář

Kalendář

‹  Květen 2019  ›

StČtSoNe
12345
PoÚtStČtSoNe
6789101112
PoÚtStČtSoNe
13141516171819
PoÚtStČtSoNe
20212223242526
PoÚtStČt
2728293031

7. března 2019 – 8. září 2019

Fenomén Felkl - Proslulá továrna na výrobu glóbů

Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy a Geografická sekce PřF UK pořádají výstavu u příležitosti 202. výročí narození a 132. výročí úmrtí Jana Felkla, zakladatele a majitele továrny na glóby v Roztokách u Prahy. Výstava proběhne mezi 7.3. - 8.9. 2019. Vernisáž 7.3. v 17.00.


21. března 2019 – 7. července 2019

Soutěž IDEA při CERGE-EI pro studenty a nedávné absolventy VŠ

Think-tank IDEA vypisuje soutěž o podporu zpracování empirické studie dopadů veřejných politik v České republice (policy study). IDEA zpracování studie podpoří finančně, odborným dohledem a veřejným šířením. Východiskem může být již existující studentská práce nebo jiný vědecký výzkum....


30. dubna 2019 – 8. června 2019

Výstava Láčkovky Bornea

Vzácné masožravé rostliny a rozmanitá fauna Bornea objektivem Daniela Pražáka a Michala Buriana, studentů Katedry biologie a environemantálních studií PedF UK. Nenechte si ujít!


24. května 2019

Konference: Sto studentských (r)evolucí

Pracoviště Orální historie – soudobé dějiny při FHS UK srdečně zve všechny zájemce o soudobé dějiny na konferenci ,,Sto studentských (r)evolucí“, která je jedním z výstupů grantového projektu ,,Studentská generace roku 1989 v časosběrné perspektivě: životopisná interviews po dvaceti letech" (GA ČR 410/17-14167S), jehož řešitelem je Ústav pro soudobé dějiny AV ČR, v. v. i.


25. května 2019

Den Afriky

Celodenním programem pro veřejnost si FF UK spolu s dalšími institucemi připomene dekolonizaci Afriky. Ta se po celém světě slaví 25. května, v den založení Organizace africké jednoty. Kampus Hybernská nabídne přednášky, workshopy, hudební vystoupení a další aktivity prezentující africkou kulturu.


29. května 2019

Dětská pouť

Na programu Dětské pouti, kterou pořádá 1. LF UK, je skákadlo, ukázky první pomoci, prezentace motocyklů motorkářského klubu BLACK DOGS LE MC, ukázky činnosti a zásahu policie a policejních psů, sebeobrana, Nemocnice pro medvídky, malování na obličej, pukec, divadelní představení souboru DAMÚZA, živá zvířátka, prezentace policejních a zdravotnických vozů a motocyklů, policisté na koních a další neobyčejné zážitky včetně občerstvení.


29. května 2019

Přednáška Karla Habsburského

Univerzita Karlova si vás dovoluje pozvat na přednášku Karla Habsburského (potomka Karla IV.) na téma Evropa, Evropská unie a střední Evropa - perspektivy po Brexitu a volbách do Evropského parlamentu v roce 2019.


29. května 2019

Přednáška a komentovaná procházka s Václavem Hájkem „Bosáž: nohy domu“

Fakulta humanitních studií UK zve na přednášku a komentovanou procházku s historikem umění a pedagogem Václavem Hájkem „Bosáž: nohy domu – jejich morfologie a sémiotika“, která se uskuteční 29. května 2019 od 17:30 v ateliéru Hyb4 (Hybernská 4, Praha 1). Akce proběhne v rámci Místoprostorových střed.


30. května 2019

Křeslo pro Fausta

Zajímá vás, jak žije přední kytarový virtuóz? Lze ještě dnes najít v archivech staletí zapomenutou skladbu? Kdo byl prvním hudebníkem, který koncertoval na Antarktidě?


30. května 2019

Přednáška Thomase Thurnell-Reada: Identity and Authenticity of Craft Drinks Producers

Fakulta humanitních studií UK zve na přednášku Thomase Thurnell-Reada (University of Loughborough, UK) s názvem „Identity and Authenticity in the Narratives of Craft Drinks Producers“, která se uskuteční 30. května 2019 od 18:30 v budově FSV UK na Hollaru.


2. června 2019

Robotický den 2019

Přijďte se podívat na 16. ročník Robotického dne

již v neděli 2. června v Kongresovém centru Praha.


3. června 2019 – 4. června 2019

Engi-mon / Duch japonské mezi námi

Pozvánka na worshop Engi-mon (o japonské kultuře) pořádaný na KVV. Budete mít příležitost se seznámit se členy japonské taneční skupiny a jejich projekty, vyzkoušíte si tradiční výrobu japonských lampiónů, provedeme vás základy Bon-dance v rytmu perkusí a čeká na vás i malé pohoštění.


3. června 2019

Věda a osobní život - jak to skloubit?

Kladete si otázku, zda je slaďování osobního, rodinného a pracovního života komplikované i pro ostatní? Zajímá vás, jak s tím válčí vědci a vědkyně z různých oborů? Chcete zjistit, jak by vám mohly pomoci instituce, na kterých studujete a pracujete?


4. června 2019

Česko a jak dál? Veřejná diskuze o suchu.

Jaký je aktuální stav sucha v České republice? Jaké škody sucho způsobuje? Co je potřeba proti suchu dělat?


4. června 2019

Workshop: Kulturní dimenze českého motorismu

Pracoviště historické sociologie při Fakultě humanitních studií UK zve zájemce o motorismus na workshop „Kulturní dimenze českého motorismu“, který pořádá v rámci realizace projektu NAKI II „České století motorismu“. Projekt je realizován ve spolupráci s Národním technických muzeem a Technickým muzeem v Brně.


6. června 2019

Workshop Naučte se lobbovat – lobbing není sprosté slovo!

Na praktickém workshopu si ukážeme, že férově prováděný lobbing je potřebnou a pozitivní aktivitou, která podporuje pluralitu názorů, pomáhá překonávat vzdálenost mezi občany a politikou a posiluje tak demokracii. Zastavíme se u mýtů a předsudků, kvůli kterým má lobbing špatnou pověst a zamyslíme se nad předpoklady zdravého lobbingu. Přiblížíme si lobbing v neziskovém sektoru, pokusíme se najít řešení některých etických problémů a identifikujeme klíčové dovednosti dobrého lobbisty.


6. června 2019

Eva Hájková a čeština ve škole 21.století.

Doc. Eva Hájková zasvětila naší fakultě prakticky celý svůj profesní život. Je významnou představitelkou vědeckého oboru didaktika českého jazyka se zaměřením na 1. stupeň základní školy. Odborný seminář bude organizován formou zvaných přednášek, které se budou týkat hlavních oblastí vědeckého zájmu jubilantky.


7. června 2019

Univerzitní osmy

Přijďte fandit univerzitním osmám! Holky obhajují zlato a kluci chtějí vylepšit loňské stříbro. Podpořte naše lodě!


7. června 2019 – 8. června 2019

PRIM@INFORMATIKA VE ŠKOLE

Konference PRIM@INFORMATIKA VE ŠKOLE pro ředitele a učitele MŠ, ZŠ a SŠ o zavádění informatiky do vzdělávání.


8. června 2019

Knihex 2019

Knihex je místem setkání nakladatelů a čtenářů v příjemné přátelské atmosféře, ať už letní venku u řeky, nebo zimní pěkně v teple. Knihex, to jsou knihy kvalitních menších nakladatelství, které představují samotní nakladatelé, již živě konverzují se svými čtenáři.


8. června 2019 – 9. června 2019

16. pražská muzejní noc na Jedničce

Pražská muzejní noc na 1. lékařské fakultě UK bude v sobotu 8. června patřit veřejnosti. Opět budou mimořádně zpřístupněny sbírky Anatomického muzea v Anatomickém ústavu 1. LF UK, U Nemocnice 3, Stomatologického muzea v budově děkanátu 1. LF UK, Kateřinská 32, a otevřen bude také magický Faustův dům, který je v současnosti sídlem Akademického klubu 1. LF UK.


8. června 2019 – 9. června 2019

Pražská muzejní noc v Karolinu

Historické sídlo Univerzity Karlovy Karolinum se letos opět zapojí do Pražské muzejní noci. Návštěvníci se mohou těšit na prohlídky běžně nepřístupných prostor, přednášky i ukázky univerzitních žezel a talárů. Karolinum bude otevřeno od 19:00 do 01:00.


12. června 2019 – 13. června 2019

Následky násilí páchaného na dětech a dětmi

Husitská teologická fakulta Univerzity Karlovy ve spolupráci s Ministerstvem vnitra a pod záštitou ministra vnitra Jana Hamáčka pořádá ve dnech 12.–13. června 2019 konferenci „Následky násilí páchaného na dětech a dětmi.“


14. června 2019

Křest knihy Jakuba Chavalky: Dějiny a sebetvorba. Jacob Burckhardt jako Nietzschův modelový čtenář

Fakulta humanitních studií UK srdečně zve na křest nové knihy Jakuba Chavalky „Dějiny a sebetvorba. Jacob Burckhardt jako Nietzschův modelový čtenář“, která se uskuteční v pátek 14. června od 18:00 v Pražském kreativním centru. Mgr. Jakub Chavalka, Ph.D., působí na Katedře obecné antropologie FHS UK a vedle filosofické antropologie se zaměřuje právě na filosofii Friedricha Nietzscheho. Několik slov o publikaci pronese doc. Aleš Novák.


15. června 2019

Hejného metoda pro pokročilé

Kurz je určen pro učitele 1. stupně ZŠ, kteří jsou v Hejného edukační metodě výuky matematiky pokročilí, znají dobře cíle i matematický obsah většiny didaktických prostředí a principy Hejného edukační metody jsou jim blízké. Ideálně mají proučeny všechny ročníky prvního stupně ZŠ, nebo mají aspoň pětileté zkušenosti s výukou v duch Hejného metody.


17. června 2019

Promítání dokumentu A Tree Remembers

Dokumentární snímek „Strom si pamatuje“ vyprávějící příběh obce Lidice je režijním debutem řeckého novináře Kostase Follase. Pracoval na něm od roku 2014, o čtyři roky později film představil na 20. dokumentárním festivalu v Soluni, kde za něj také získal první z mnoha ocenění. Vzhledem k tomu, že českému publiku je lidická tragédie dobře známá, nebude se hovořit jen o ní.


17. června 2019

Seminář dr. Queponse: Landgrebe and the Phenomenological Tradition: an Overview

Pracoviště oboru Německá a francouzská filosofie FHS UK srdečně zve na cyklus seminářů „Phenomenology between Edmund Husserl and Ludwig Landgrebe“, které povede Dr. Ignacio Quepons (Veracruz University, Mexiko).


17. června 2019

Syndrom vyhoření - nevědomé příčiny

Beseda s psychoterapeutem a všestranným umělcem Pjérem La Šéz na téma "Nevědomé příčiny vyhoření a depresí v současné době".


18. června 2019

Zahradní slavnost Klubu Alumni UK

Srdečně zveme členy Klubu Alumni a zaměstnance UK na slavnostní zakončení akademického roku, které se uskuteční 18. června od 18.00 v prostorách Valdštejnské zahrady. Akce je určena pro zvané, kteří obdrží oficiální pozvánku. Program akce se připravuje.


18. června 2019

Pravidelný seminář Společnosti pro filosofickou antropologii (Aleš Novák)

V rámci pravidelných seminářů Společnosti pro filosofickou antropologii, jež se konají v Pražském kreativním centru, vystoupí dne 18. června 2019 od 18:30 Aleš Novák s přednáškou Bolest jako čistý sebe-prožitek subjektivity člověka: K pojednání O bolesti Ernsta Jüngera.


19. června 2019

Seminář dr. Queponse: Some Problems Regarding the Phenomenological Notion of Horizon: the Case of Stimmungen

Pracoviště oboru Německá a francouzská filosofie FHS UK srdečně zve na cyklus seminářů „Phenomenology between Edmund Husserl and Ludwig Landgrebe“, které povede Dr. Ignacio Quepons (Veracruz University, Mexiko).


19. června 2019 – 22. června 2019

Mezinárodní konference: Slavery, Religion and Enlightenment

Fakulta humanitních studií UK ve spolupráci s Filozofickou fakultou UK pořádají mezinárodní konferenci „Slavery, Religion and Enlightenment“, která proběhne na Právnické fakultě UK. Konference poprvé na české akademické půdě reflektuje otroctví jako fenomén, který provází zrod západní společnosti v její současné podobě, a to nejen v rovině ekonomického významu zámořských výprav a kolonizace, ale též v intelektuální a morální rovině.


19. června 2019

Místoprostorové středy: Figura

Studenti Fakulty humanitních studií UK pravidelně organizují Místoprostorové středy. Jedná se o každotýdenní akce zaměřené na uměleckou tvorbu, které se konají v ateliéru Hyb4 (Hybernská 4, Praha 1). Další z Místoprostorových střed proběhne 19. června 2019 od 17:30. Bude zaměřena primárně na malbu figury. Stojany je třeba rezervovat předem, přijít ale lze třeba jen se skicákem. Materiál bude k dispozici na místě (tužky, papír, barvy...)


20. června 2019

Vzdělávací program nejen o léčivých a medonosných rostlinách pro veřejnost

Farmaceutická fakulta UK v Hradci Králové v letošním roce oslavuje padesáté výročí svého vzniku. Při této příležitosti jsme připravili nejen pro děti a žáky z mateřských, základních a středních škol Vzdělávací program nejen o léčivých a medonosných rostlinách.


20. června 2019

Křeslo pro Fausta

Víte, čím se zabývá obor paleopatologie? Jak lze skloubit práci chirurga ruky a výzkum chorob pravěkých lidí? Co všechno lze o našich předcích vyčíst ze složení kostí?


20. června 2019 – 3. srpna 2019

Soustředění mladých fyziků a matematiků

Naše soustředění je určeno pro mladé lidi, kteří mají zájem poznávat nové věci i během prázdnin. Za tímto účelem připravuje tým zkušených vedoucích dopolední matematické, fyzikální a informatické kurzy, projekty, odborné přednášky i propracovaný mimoodborný program.


21. června 2019

Seminář dr. Queponse: Lifeworld, Passivity and Lived-body: Problems of Landgrebe´s Interpretation of Late Husserl

Pracoviště oboru Německá a francouzská filosofie FHS UK srdečně zve na cyklus seminářů „Phenomenology between Edmund Husserl and Ludwig Landgrebe“, které povede Dr. Ignacio Quepons (Veracruz University, Mexiko).


25. června 2019

Pravidelný seminář Společnosti pro filosofickou antropologii (Jiří Janák)

V rámci pravidelných seminářů Společnosti pro filosofickou antropologii, jež se konají v Pražském kreativním centru, vystoupí dne 25. června 2019 od 18:30 Jiří Janák s přednáškou "Posmrtný soud ve starém Egyptě ve světle nových objevů".


26. června 2019

Místoprostorové středy: Figura

Studenti Fakulty humanitních studií UK pravidelně organizují Místoprostorové středy. Jedná se o každotýdenní akce zaměřené na uměleckou tvorbu, které se konají v ateliéru Hyb4 (Hybernská 4, Praha 1). Další z Místoprostorových střed proběhne 26. června 2019 od 17:30. Bude zaměřena primárně na malbu figury. Stojany je třeba rezervovat předem, přijít ale lze třeba jen se skicákem. Materiál bude k dispozici na místě (tužky, papír, barvy...).


27. června 2019

GALA VEČER FTVS 60 let spolu

Srdečně Vás zveme na GALAVEČER do Martinického paláce. Těšit se můžete na bohatý program: pásma rozhovorů se zajímavými osobnostmi: Eva Samková, David Svoboda, Tomáš Dvořák, Martin Doktor, Jiří Bříza atd. dále na atraktivní vystoupení.


29. června 2019 – 14. července 2019

Letní škola matematiky a fyziky

Letní Škola Matematiky a Fyziky je akce určená středoškolákům se zájmem o další sebevzdělání. Nehledáme složitost v jednoduchém, hledáme jednoduchost ve složitém. Chceme ukázat, že i tak náročný hlavolam, jakým je pochopení matematiky, fyziky či informatiky, může více připomínat objevování tajemství, než učení vzorečků a počítání příkladů.


29. června 2019 – 3. července 2019

32. LETNÍ ŠKOLA HISTORIE

LŠH je určena učitelům dějepisu a občanské výchovy i dalších společenskovědních předmětů. Je zaměřena na historii a výuku dějepisu. Přednášky jsou zaměřeny i na širší otázky filosofie dějin, na otázky politické a geopolitické.


1. července 2019 – 18. července 2019

57. ROČNÍK LDT FTVS UK

Fakulta tělesné výchovy a sportu UK nabízí letní dětský tábor pro děti ve věku 7-15 let.


22. července 2019 – 24. července 2019

Letní škola Společnosti pro filosofickou antropologii: K Herderovu Pojednání o původu řeči

Fakulta humanitních studií UK srdečně zve na druhou letní filosofickou školu, kterou pořádá Společnost pro filosofickou antropologii a která proběhne ve dnech 22. – 24. července 2019 v Pražském kreativním centru (Staroměstské náměstí 4/1, Praha 1) v sále č. 219 od 9:30 pod vedením doc. Aleše Nováka a dr. Jakuba Chavalky. Námětem letošního ročníku bude diskuse Herderova zásadního spisu O původu řeči z roku 1772.


26. července 2019 – 23. srpna 2019

Letní škola slovanských studií

Letní škola slovanských studií (LŠSS) poskytuje aktuální obraz současného bohemistického a slavistického bádání, a to zejména v oblasti českého jazyka, českých dějin, literární teorie a historie.


2. srpna 2019 – 8. září 2019

Výstava Mezi Prahou a Káhirou. 100 let české egyptologie

V letošním roce uplyne 100 let od prvních egyptologických přednášek, které na Univerzitě Karlově v letním semestru roku 1919 vypsal soukromý docent František Lexa. Česká egyptologie od té doby urazila obrovský kus cesty, který si Český egyptologický ústav FF UK, jediné pracoviště tohoto druhu v naší zemi, při příležitosti stého výročí připomene výstavou uspořádanou ve spolupráci s Univerzitou Karlovou ve výstavních prostorách Karolina. VSTUP ZDARMA.


16. srpna 2019

VideoHunter@MFF

Zveme zájemce o umělou inteligenci, počítačové vidění a chytré vyhledávání ve videu na letní workshop pořádaný 16. srpna na MFF UK, kde vedle popularizačních přednášek na výše zmíněná témata můžete zažít adrenalinovou zkušenost v rámci soutěže vyhledáváni ve videu na čas.


21. srpna 2019 – 23. srpna 2019

Letní škola pro učitele - ČZV 21

Tento program je určen učitelům základů společenských věd (ZSV), filosofie, humanitních, společenskovědních a historických oborů na gymnasiích a středních školách. Jeho záměrem je poskytnout učitelům gymnasií a středních škol náměty a podklady pro výuku a otevřít prostor pro vzájemnou diskusi ohledně přípravy a připravenosti studentů na humanitně zaměřené vysokoškolské studium. 


26. srpna 2019 – 29. srpna 2019

Letní škola žurnalistiky IKSŽ FSV UK

Toužíte se stát novinářem? Zajímáte se o média? Uvažujete o studiu žurnalistiky? Právě pro Vás je určena Letní škola žurnalistiky, zastřešená , která se uskuteční 26. – 29. srpna 2019 v Praze. Letní škola dává šanci potenciálním studentům žurnalistiky nahlédnout pod pokličku světa, v němž se chtějí v budoucnu pohybovat. 


2. září 2019 – 10. listopadu 2019

Výstava fotografií „Couples from the World“

Fakulta humanitních studií Univerzity Karlovy srdečně zve na výstavu Couples from the World, která probíhá v prostorách galerie Celetná 20 v Praze od 2. září do 10. listopadu 2019. Projekt představuje velkoformátové portrétní fotografie partnerských dvojic z Pařížského regionu, které jsou doprovázeny úryvky z výzkumných hloubkových rozhovorů.


Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208




Jak k nám