17. února 2015

Inspirace pro FREEMOVERS

Seminář je určen těm studentům, kteří chtějí během studia vycestovat na zahraniční univerzitu za účelem studijního nebo výzkumného pobytu či stáže, ale nechtějí tak učinit prostřednictvím programu ERASMUS+, vybrali si univerzitu, na niž v rámci tohoto programu či meziuniverzitních/mezifakultních dohod vycestovat nelze nebo si prostě jen chtějí studijní pobyt zařídit sami.

Smyslem semináře je nastínit možné alternativy studijní mobility. Účastníci semináře obdrží brožurku „Freemovers aneb Jak vycestovat na vlastní pěst“ a dozví se o zajímavých možnostech, které nabízejí některé nadace. Hosty semináře bude mj. zástupce Domu zahraniční spolupráce MŠMT s příspěvkem k programu CEEPUS Freemover či zástupkyně Nadace Zdeňka Bakaly.

O své zkušenosti se samozřejmě s příchozími podělí i studenti, kteří již jako FREEMOVERS pobyt v zahraničí absolvovali (konkrétně na University of Amsterdam či National Taiwan University). Pro studenty, kteří již mají studium na zahraniční univerzitě zařízené, bude pak určen příspěvek týkající se Fondu mobility UK, jeho činnosti a možnosti využití.

Kdy: 3. 3. 2015 od 13.00

Kde: Zelená posluchárna 1. patro, č. dv. 141, Celetná 20, Praha 1