12. září 2018

Přednáška Sarah Leupen

Téma přednášky: Použití metakognitivních a reflexních postupů při výuce: 5 účinných postupů k vyzkoušení

Datum: 19. září 2018

Čas: 13:00 hod.

Místo: Zelená posluchárna, Celetná 20, Praha 1

Jazyk: angličtina

Kdo je Sarah Leupen: Profesorka Sarah Leupen z University of Maryland, Baltimore County, USA, je přední světová lektorka v oblasti učení (student-centered learning a team-based learning metod).

Anotace přednášky:

Výzkum v kognitivní vědě v současné době demonstruje důležitost a význam meta-poznání a jeho odraz ve formálním učení. Kolegové v oblasti vzdělávání vyvinuli a vyzkoušeli mnoho speciálních postupů, které můžeme využít k tomu, abychom naučili naše studenty jak účinně uvažovat o svém učení a porozumění. Popíši několik postupů, které mohou být uplatněny v různých disciplínách. Tyto postupy můžete následně uplatnit ve své třídě či praxi. Pohybují se od jednoduchých až po složité a představují vědomostní základnu pro každého. Použitím příkladů z mé vlastní třídy ukážu, jak povzbuzovat studenty k tomu, aby se ujali role pozorovatele vlastního chování a poznání. To může přinášet další výhody přesahující rámec vyučovacích cílů kurzu. Výběrem vhodných přístupů, které mají pomoci studentům, aby si byli vědomi sebe sama a řídili si tak své studium, můžeme dosáhnout hlubšího porozumění, po kterém my a hodně našich studentů tolik toužíme.

Registrace: http://ipc1.cuni.cz/reg/index.php?event=10174

Přednáška se zaměřuje na rozvoj pedagogických dovedností doktorandů a akademiků.

V případě dalších dotazů kontaktujte

Sarah Leupen