V celkem 142 disciplínách se v závěru června utkalo téměř dva tisíce nejlepších sportovců ze třiceti šesti škol. Stalo se tak v rámci tradičních Českých akademických her. Univerzita Karlova se stala jejich absolutním vítězem!
Pořadatelem osmnáctého ročníku her se v termínu od 23. do 28. června stalo Centrum sportovních aktivit na Vysokém učení technickém v Brně. Letošní ročník byl sice poznamenán menší účastí studentů, kterou lze přičítat ukončení semestru a probíhajícímu zkouškovému období či kurzům, nicméně o zajímavé výsledky nebyla ani tak nouze.
Sportovcům Univerzity Karlovy se podařilo získat 23 zlatých, 18 stříbrných a 17 bronzových medailí.
Nejúspěšnější školy
1. místo: Univerzita Karlova (216 sportovců), 120 bodů
2. místo: Masarykova univerzita (212 sportovců), 115 bodů
3. místo: VUT v Brně (322 sportovců), 108 bodů
Medailisté, kteří se nejvíce podíleli na bodovém zisku v dresu UK:
Zlaté medaile
Kováč Dan - FTVS; Atletika - skok daleký
Dvořáková Katarína - PedF; Atletika - 100 m přek.
Pertlíková Lucie - PedF; Atletika - 400 m + 400 m přek.
Stýblová Bára - 2. LF; Atletika - 800 m
Dvořáková Barbora - PedF; Atletika - skok daleký
Lajdová Magdaléna - PF; Badminton - čtyřhra + čtyřhra MIX
4 s kormidelníkem ženy - 2. LF+FTVS+PřF; Veslování
Hanzlová Barbora - 1. LF; Skif
Neumanová Tereza - PedF; Cyklistika -MTB
Černý Václav - PF; Judo
Gemov Ondřej - FTVS; Plavání - 100 m motýlek + 400 m volně; Ploutve - 200 m BF
Geržová Dominika - FTVS; Plavání - 100 m motýlek + 50 m prsa
Peleška Miroslav - 3. LF; Ploutve - 100 m PP
Geiger Petr - MFF; Šplh - 4,5 m ze sedu + 8 m ze sedu
Szabóová Veronika - FTVS; Šplh 4,5 m ze stoje
Basketbal ženy - PF; Kučerová Zuzana, kpt.
Florbal ženy - FTVS; Reischlová Eliška, kpt.
Stříbrné medaile
Rýdlo Ondřej - FF; Frisbee MIX
Najman Filip - MFF; Atletika - oštěp
Dvořáková Barbora - PedF; Atletika - 100 m
Stýblová Bára - 2. LF; Atletika - 1500 m
Bičianová Michaela - 1. LF; Atletika - 200 m
Píšová Martina - PřF; Atletika - oštěp
Panovská Alena - FTVS; Atletika - skok vysoký
Lajdová Magdaléna - PF; Badminton - dvouhra
Poláková Kateřina - PF; Judo
Čechová Tereza - 2. LF; Orientační běh - sprint
Geržová Dominika - FTVS; Ploutve - 200 m BF; Plavání - 100 m poloh
Wallisch Dominik - FTVS; Plážový volejbal
Reischlová Eliška - FTVS; Tenis - čtyřhra
Sojková Eliška - FTVS; Tenis - čtyřhra
Futsal muži - FTVS; Vrabec Ondřej, kpt.
Házená muži - PedF; Kovařík Martin, kpt
Házená ženy - PedF; Karellová Tereza, kpt.
Bronzové medaile
Podpěrová Markéta - 2. LF; Atletika - 1500 m
Bártová Veronika - PedF; Atletika - Kladivo
Dvořáková Kateřina - PedF; Atletika - skok daleký
Hejdrychová Kateřina - PedF; Atletika - Badminton MIX
Voborníková Alena - PedF; Orientační běh
Bejček Martin - FTVS; Plavání - 50 m znak
Geržová Dominik - FTVS; Plavání - 100 m volně + 50 m motýlek; Ploutve - 100 m BF + 50 m BF
Ulipová Michaela - FTVS; Plavání - 400 m
Gemov Ondřej - FTVS; Ploutve - 100 m BF
Peleška Miroslav - 3. LF; Ploutve - 50 m RP
Janoušková Kristýna - PřF; Ploutve - 100 m P + 200 m PP + 50 m RP
Mičke Bianka - PřF; Veslování - skif
B L A H O P Ř E J E M E !
Text: Miloš Fiala, Marcela Uhlíková
Datum: 15. 7. 2019
Univerzita Karlova
Ovocný trh 560/5
Praha 1, 116 36
Česká republika
Identifikátor datové schránky: piyj9b4
IČO: 00216208
DIČ: CZ00216208