6. prosince 2019

Rada sportu UK mapuje sportovní aktivity studentů

Sportování studentů se v poslední době dostává větší pozornosti. Během letošního roku vznikla Rada sportu Univerzity Karlovy jako poradní orgán rektora zřízený s cílem systematické podpory sportovních aktivit studentů na UK. V nadcházejícím roce se očekává rozběhnutí nového projektu Vysokoškolského sportovnícho centra při Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy ČR, jehož cílem je další podpora sportování na univerzitách, která se netýká pouze výkonnostních sportovců, ale i zájmového sportování studentů.

„Abychom této podpory mohli účinně využít, je zapotřebí zmonitorovat, jak na naší univerzitě sportování studentů vypadá," říká Miroslav Petr, předseda Rady sportu UK, a dodává: „Potřebujeme především zjistit, kolik sportovců, v jakých sportovních odvětvích a na jaké úrovni máme. Za tímto účelem jsme vytvořili dotazník, o jehož vyplnění bychom naše sportovce požádali.“

DOTAZNÍK VYPLŇTE, PROSÍM, ZDE

Pozn.: Vyplnění dotazníku je časově nenáročné (mělo by zabrat méně než 5 minut). Předem děkujeme za váš čas.

Text: iForum

Foto: Rektorský sportovní den 2019 - archiv