Karolinum

Adresa: Ovocný trh 5, Praha 1


Povolení vjezdu do areálu Karolina pro osoby zdravotně znevýhodněné vyřizuje pan Lukáš Koudelka ( ). K povolení vjezdu je zapotřebí uvést do emailu SPZ auta, které bude parkovat v areálu, datum a čas konání akce. Povolení vjezdu vyřizujte s dostatečným předstihem – cca 2 týdny před konáním akce.


Základní charakteristika objektu

Historická budova Karolina je situována v historickém centru Prahy jako součást Areálu Karolina. Nachází se bezprostředně nalevo od hlavního vstupu do areálu z Ovocného trhu. Jedná se o historickou budovu s významně sníženou mírou bariérovosti pro handicapované osoby. V budově je z větší části přístupné přízemí (výstavní prostory) a první patro (Velká Aula a přidružené prostory). Jednotlivá podlaží jsou stavebně různorodá, nicméně povětšinou bez schodů. Karolinum slouží zejména k pořádání slavnostních a reprezentačních akcí (imatrikulace, promoce, významné návštěvy atp.) nebo akcí kulturního charakteru (výstavy apod.). V přízemí i prvním patře se nachází bezbariérové WC, další patra již nejsou dostupná. Při jakékoliv návštěvě je vhodné ohlásit příjezd předem.


Dostupnost a doprava

Parkování auto

Po předchozím ohlášení se pracovníkům správy objektu je pro handicapované osoby možné parkovat v jednom ze dvorů areálu Karolina. Vjezd je vraty na Ovocném trhu č. 5. Zde je možno zazvonit na vrátnici, vrátný má také k dispozici kameru. Pro přístup do budovy Karolina je nutné stejnými vraty znovu vyjet na Ovocný trh, dát se vpravo a vjet vedlejším vchodem u hlavní vrátnice.

MHD

Nedaleká hluboce založená stanice metra A i B Můstek disponuje bezbariérovým přístupem – vstup se nachází v dolní části Václavského náměstí. Bezbariérové spojení je k dispozici tramvajemi (5, 8, 24, 26) i bus na Náměstí Republiky, stanice metra je bez výtahu. Více na www.dpp.cz.


Mapka

Vstup do objektu

Pro budovu rektorátu i historické budovy Karolina slouží bezbariérový vstup z Ovocného trhu vlevo od hlavního vstupu. Ten se zamyká a je nutno přivolat personál přilehlé vrátnice (vizuální kontakt, zvonek u dveří). Vstupuje se přímo k recepci, kde je možné vyžádat si potřebné informace např. k orientaci po budově. Personál recepce zároveň asistuje při použití elektrické plošiny určené pro dopravu do 1. patra.


Interiér objektu

Bezbariérové toalety

Přízemí: Vpravo od recepce za dvoukřídlými dveřmi u výtahu.

První patro: naproti hlavnímu vchodu do Velké auly po pravé straně. Zamykají se – klíč je k dispozici na vrátnici, při trvalé potřebě je možnost klíč získat od Správy budov.

Bezbariérovost po patrech/větších celcích

Pro osoby na vozíku je zpřístupněno přízemí a první patro.


Suterén: Výstavní prostory nepřístupné.

Přízemí: Bez asistence je přístupné celé přízemí mimo tzv. Císařského sálu (3 schody).

1. patro: Přístupné. Velká aula a přiléhající prostory včetně WC jsou přístupné z přízemí objektu elektrickou plošinou u zadního schodiště. Vlastenecký sál je zpřístupněn skrze výtah v objektu Rektorátu (1. patro dále rovně skrze chodbu u kanceláře rektora k zadnímu vchodu do sálu)

2. patro: Nepřístupné.

3. patro: Nepřístupné.

Doprava mezi patry

(poloha a vlastnosti výtahů, plošiny)


Elektrická plošina je vhodná pro všechny typy vozíků. Je obsluhována buď pracovníky Správy budov, nebo personálem vrátnice. Vzhledem k pomalejšímu chodu plošiny a velké dopravní výšce je vhodné počítat s menším zdržením cca 5 minut.

Orientační systém

V budově nejsou instalovány žádné prvky pro nevidomé mimo akustických majáčků u hlavních vchodů do areálu Karolina (Ovocný trh 3, Celetná 20 a 13). Budova disponuje kvalitním přehledovým plánem u vrátnice, nicméně jako celek je na orientaci spíše náročná.Fotogalerie
Poslední změna: 18. červenec 2018 15:36 
Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám