Aktuality

Pro aktuální informace nezapomeňte sledovat také Facebook Klubu Alumni!


Aktuality

 • 15. leden 2018


  Nové číslo newsletteru


  První vydání absolventského newsletteru v roce 2018 bylo zasláno všem odběratelům.

  Toto číslo si můžete prohlédnout zde. • 5. leden 2018


  Bohoslužba v Karolinu


  Milé absolventky, milí absolventi, dovolte nám přivítat vás v roce 2018.

  Rádi bychom vás pozvali na mši svatou, která se uskuteční 25. ledna v 11.30 ve Velké aule Karolina.

  Bohoslužba se koná k příležitosti 671. výročí vydání buly papeže Klimenta VI. ze dne 26. 1. 1347, která dávala Karlu IV. souhlas se založením naší univerzity. Mši bude celebrovat pan karidnál Duka.

 • 22. prosinec 2017


  Klidné prožití vánočních svátků v kruhu rodiny a přátel vám přeje tým Klubu Alumni UK. Těšíme se na shledání v roce 2018!


 • 8. prosinec 2017


  Svatoštěpánské setkání


  Vážení absolventi UK, přijměte naše pozvání na tradiční Svatoštěpánské setkání, které se letos uskuteční v Týnském chrámu. O architektuře a výzdobě této stavby pohovoří Prof. PhDr. Ing. Jan Royt, Ph.D. Součástí programu bude také varhanní koncert. Událost se uskuteční 26. prosince 2017 od 14.00 v Týnském chrámu na Staroměstském náměstí, Praha 1. Těšíme se na vás!

 • 7. prosinec 2017


  Advent na UK


  Chcete zažít vánoční atmosféru na půdě univerzity? Srdečně vás zveme na tradiční vánoční akci Advent na UK, která se uskuteční příští úterý, 12. prosince, od 15.hod. na dvoře Karolina.
  A co že jsme si to pro vás připravili? Budete si moci nazdobit perníkového Karla za poslechu vánočních koled, zhlédnout živý Betlém a světelnou show. Chybět nebude ani tombola s fakultními dárečky. Součástí programu je také tématická přednáška "Prožívání adventu v minulosti". O tomto tématu pohovoří PhDr. Miloš Sládek, Ph.D. z KTF UK. Nezapomněli jsme ani na nejmladší členy vašich rodin, tak jim přijďte ukázat svoji alma mater ve vánočním duchu.


  Kompletní program akce nalaznete zde.

  Událost můžete sledovat také na Facebooku. • 21. listopad 2017


  Veletrh Absolvent 2017


  Jste čerstvým absolventem Univerzity Karlovy a hledáte pracovní uplatnění?

  Již za týden se můžete v Karolinu osobně setkat se svými potenciálními zaměstnavateli. Představí se 42 firem a institucí ze státního, soukromého a neziskového sektoru. Program veletrhu obohatí přednášky, které budou v průběhu celého dne probíhat v Modré a Zelené posluchárně.


  Jste srdečně zváni!

 • 6. listopad 2017


  Nové číslo Newsletteru Alumni

  Je tu listopad a s ním i nové číslo Newsletteru Alumni. Dočtete se v něm o volbě rektora UK a o mnoha nadcházejících akcích pro studenty a absolventy, které pro vás UK připravuje.

  Přejeme příjemné čtení!


  Stáhnout newsletter


 • 3. říjen 2017


  Pozvánka na akci

  Vážení absolventi, srdečně Vás zveme 15.10.2017 na slavnost sv. Terezie v kostele Pražského Jezulátka, v rámci níž proběhne také prezentace nové knihy Otmara Olivy.


  Více informací o akci se dozvíte zde.


 • 2 . říjen 2017


  Říjnový newsletter Klubu Alumni

  Přinášíme Vám nové číslo absolventského newsletteru! Věnujte, prosím, pozornost informaci o stěhování naší kanceláře, abyste nás zbytečně nehledali na staré adrese.


  Přejeme příjemné prožití podzimu! • 30. září 2017


  Kariérní semináře

  Rádi bychom Vám představili naši podzimní nabídku seminářů na podporu kariéry.


  V říjnu pro Vás připravujeme následující kurzy:


  Jak napsat životopis a motivační dopis

  Nonverbální komunikace


 • 4. září 2017


  Vážení absolventi a členové Klubu Alumni,


  v zářijovém čísle newsletteru Vám přinášíme přehled aktuálního dění na univerzitě a širokou škálu pozvánek na zajimavé akce. Nechybí ani seznam benefitů, které můžete jako absolventi Univerzity Karlovy využívat.


  Více se dočtete v novém čísle newsletteru Klubu Alumni!!


 • 23. srpen 2017


  Již brzy Vám nabídneme zajímavý program akcí pro členy Klubu Alumni. V současné chvíli na něm pilně pracujeme.


  Těšíme se na shledání v průběhu zimního semestru! • 22. srpen 2017

  Pozvánka na besedu

  Přípravy prvního poprázdninového newsletteru Klubu Alumni jsou v plném proudu, ale již nyní bychom Vás rádi pozvali na besedu s tajemnicí 1. lékařské fakulty UK Ing. Evou Soubustovou, která se uskuteční 21. září v 17 hod. v prostorách Akademického klubu 1. LF UK.
  Více informací o akci nalezente zde


 • 26. června 2017

  Reportáž a fotogalerie ze Zahradní slavnosti

  Minulou středu proběhla ve Valdštejnské zahradě Senátu ČR Zahradní slavnost, která je již tradčním setkáním absolventů, členů Klubu Alumni. Děkujeme za Vaši účast a těšíme se na další setkání! Reportáž z celé akce můžete zhlédnout na odkazu níže. Fotogalerie je zveřejněna v sekci "Fotogalerie"

  Videoreportáž ze Zahradní slavnosti 2017


 • 12. června 2017

  Pozvánka na přednášku

  Rektor Univerzity Karlovy zve na přednášku Jeho Excelence Rolanda Galharague, velvyslance Francouzské republiky v ČR, s názvem "EU: a new start?" ve čtvrtek 22. června 2017 v 17 hodin. Akce se koná ve Vlastenckém sále Karolina.

  Přednáška proběhne v angličtině.

  Účast je nutné předem potvrdit na rsvp@cuni.cz nebo na +420 224 491 251.

  Pozvánka


 • 5. června 2017

  Červnový newsletter Klubu Alumni

  Poslední číslo newsletteru v tomto akademickém roce byl rozeslán všem odběratelům včetně pozvánky na Zahradní slavnost 2017 ve Valdštejnské zahradě Senátu PČR.

  Newsletter můžete stahovat také na tomto odkaze.


 • 1. června 2017

  Přednáška dr. Karla Janečka

  Srdečně zveme na přednášku dr. Karla Janečka, kterou pořádá spolek MatFyz Alumni.

  Mgr. Karel Janeček, MBA, Ph.D., vystudoval na MFF UK pravděpodobnost a statistiku. Působí jako pedagog, bojovník proti korupci a mecenáš.


  Dr. Karel Janeček nás seznámí s projektem Prezident 21. Prezident 21 je hra, kterou dostávají Češi do svých rukou, aby objevili takového kandidáta na prezidenta, na kterém se shodnou. Hlasuje se volebním systémem Demokracie 21 – každý může hlasovat pro maximálně tři své favority, jednoho kandidáta může odmítnout. Prezident 21 slouží jako inspirace pro všechny, kteří půjdou v lednu 2018 k volebním urnám.

  Pozvánka


 • 17. května 2017

  Pozvánka na mezinárodní symposium

  Velvyslanci členských států Organizace islámské spolupráce v České republice pod záštitou rektora UK Tomáše Zimy pořádají mezinárodní symposium na téma "Česká republika a muslimské země". Symposium proběhne ve středu 24. května 2017 v 9:00 v Modré posluchárně (Celetná 20, Praha 1).

  Program

  Jazykem akce je angličtina.

  Na akci je nutné protvrdit účast na .


 • 15. května 2017

  Pozvánka na přednášku Člověk v dialogu

  Kostel Pražského Jezulátka zve na přednášku spisovatele, sociologa, publicisty, kněze Starokatolické církve a hlavně absolventa Univerzity Karlovy Jana Jandourka na téma "Proč se Bůh odstěhoval z moderního světa a kam". Setkání proběhne ve středu 17. 5. 2017 v 19 hodin.

  Více informací

  Událost na Facebooku


 • 10. května 2017

  Pozvánka na mezinárodní konferenci

  Institut mezinárodních studií FSV UK si Vás dovoluje pozvat na mezinárodní konferenci Commemorating the 70th Anniversary of the Marshall Plan: Past and Current Challenges of the Transatlantic Alliance. Konference proběhne v pátek 26. května 2017 v prostorách Knihovny Václava Havla, Ostrovní 129/13, 110 00 Praha 1-Nové Město. Hlavní projev přednese přední odborník na transatlantické vztahy Daniel S. Hamilton, Johns Hopkins University/SAIS.

  Program

  Konference proběhne v anglickém jazyce.

  Registrujte se prosím na marshall.plan@fsv.cuni.cz do úterý 23. května 2017.


 • 2. května 2017

  Květnový newsletter

  Prohlédněte si květnové číslo newsletteru Klubu Alumni!


 • 26. dubna 2017

  Pozvánka

  Česká televize a Univerzita Karlova si Vás dovolují srdečně pozvat na přednášky na téma "2017: Volební zpravodajství ČT ve službách veřejnosti - Televize veřejné služby v předvolebním období.". Akce se uskuteční ve čtvrtek 4. května 2017 od 10 h ve Vlasteneckém sále Karolina. Na akci je nutné se z kapacitních důvodů registrovat. Informace o vystupujících a způsobu, jak se registrovat, naleznete v této pozvánce.


 • 24. dubna 2017

  Proběhl Den celoživotního vzdělávání & Festival absolventů!

  Rádi bychom Vám poděkovali za hojnou účast na sobotním Dni celoživotního vzdělávání & Festivalu absolventů! Věříme, že jste si jej plně užili se svými nejbližšími. Podívejte se na reportáž z celé akce zde!

  Uvidíme se opět příští rok!


 • 19. dubna 2017

  Nové benefity u externích partnerů!

  Opět jsme pro Vás rozšířili škálu benefitů, které jako držitelé průkazu člena Klubu Alumni můžete využívat. Nyní obdržíte slevu na nákup tiskovin u vydavatelství Mafra, kosmetiky Ryor, vstupenek na představení Divadla Ponec či na služby Studia Fascinace. Více informací v sekci slev a výhod.


 • 19. dubna 2017

  Přednáška Tomáše Sedláčka

  Srdečně Vás zveme na přednášku našeho absolventa Tomáše Sedláčka na téma "Ekonomická analýza ráje a digitální nebe", která se koná v rámci cyklu "Člověk v dialogu". Přednáška se uskuteční 25. dubna 2017 od 19 hodin v Kostele Pražského Jezulátka (Karmelitská 385/9, 11800 Praha). Více informací


 • 12. dubna 2017

  Kulturní tip na květen - Divadlo v Dlouhé!

  Divadlo v Dlouhé nabízí členům Klubu Alumni a zaměstnancům UK zvýhodněnou cenu vstupenek na představení 407 gramů Bohumila Hrabala. Informace o tom, jak slevu uplatnit naleznete v Sekci slev a výhod.


 • 3. dubna 2017

  Tip měsíce dubna - Slovenské liečebné kúpele Turčianske Teplice!

  Využijte speciální nabídku na pobyty v Turčianských Teplicích! Členové Klubu Alumni a zaměstnanci univerzity mohou získat za zvýhodněnou cenu pobyt ve dvoulůžkových pokojích v hotelu Veľká Fatra**** - superior včetně léčebný procedur a celodenního stravování. Zvýhodněná cena se vztahuje nejen na držitele průkazu, ale také osoby v jeho doprovodu. Pro více informací o celé nabídce přejděte na Sekci slev a výhod.


 • 3. dubna 2017

  Dubnový newsletter

  Nové číslo newsetteru bylo zasláno všem odběratelům. Prohlédnout si jej můžete i na tomto odkazu.


 • 29. března 2017

  Nabídka účasti na vzdělávací exkurzi

  Husitská teologická fakulta ve spolupráci s Masarykovým ústavem a archivem AV ČR pořádá vzdělávácí exkurzi "Po stopách první světové války a československých legií", která proběhne ve dnech 29.5. - 2.6.2017. Při závazném přihlášení společně s platbou do 20.4.2017 platí pro členy Klubu Alumni snížená cena 5675,- Kč (plná cena 5995,- Kč).

  Celou nabídku včetně přesného programu naleznete zde.


 • 29. března 2017

  Nové benefity!

  Soubor současného tance 420PEOPLE Vás srdečně zve na představení v jarní sezóně. Pro členy Klubu Alumni je cena vstupenek zvýhodněná.

  Celou nabídku naleznete v sekci Slev mimo univerzitu.


 • 29. března 2017

  Zahradnické trhy v Kuksu

  Zveme vás na Zahradnické trhy v Kuksu, které pořádá České farmaceutické muzeum ve spolupráci s NKP Hospitál Kuks a obcí Kuks. Akce se koná 28. dubna (od 12 do 18 hodin), 29. dubna (od 9 do 18 hodin) a 30. dubna (od 9 do 16 hodin) na nádvoří Hospitálu Kuks.


  Zahradnické trhy nabídnou široký sortiment balkónových i zahradních rostlin, ovocných stromků, skalniček, kaktusů a doplňkového tematického zboží. Akce bude doplněna přednáškami odborníků z Katedry farmaceutické botaniky a ekologie Farmaceutické fakulty UK v Hradci Králové na témata Léčivé rostliny a potraviny, Pěstovat léčivé rostliny, ano či ne? a Koření a jeho účinky.

  V sobotu a neděli je zajištěna mimořádná vlaková doprava. Více informací

  PLAKÁT KE STAŽENÍ


 • 14. března 2017

  Čtvrteční přednáška Klubu Alumni UK Svědectví pamětníků aneb Centrum vizuální historie Malach - z organizačních důvodů zrušeno.


 • 8. března 2017

  Ve Vlasteneckém sále Karolina proběhlo slavnostní předávání Cen rektora, Mimořádných cen rektora a Bolzanovy ceny. Záznam z předávání.

 • 6. března 2017

  Univerzita Karlova a Velvyslanectví iberoamerických zemí se sídlem v České republice Vás srdečně zvou na přednášku "Iberoamerické země tváří v tvář globální nejistotě".

  KDY: pondělí 3. dubna 2017 ve 14.00 hodin

  KDE: Vlastenecký sál, Karolinum, Ovocný trh 3, Praha 1.

  Více informací naleznete v této pozvánce.

  Účast je nutné potvrdit na tel.: 224 491 251 nebo e-mail:


 • 6. března 2017

  Univerzita Karlova a Velvyslanectví Italské republiky v Praze si Vás dovolují pozvat na přednášky "Justiční spolupráce a reformy; boj s organizovaným zločinem;

  řízení migračních toků" a „Reformní úkoly Nejvyšších soudů a jejich vzájemný dialog“.

  KDY: čtvrtek 30. března 2017 v 11.00 hodin

  KDE: Vlastenecký sál, Karolinum, Ovocný trh 3, Praha 1

  Více informací naleznete v této pozvánce.

  Účast je nutné potvrdit na tel.: 224 491 251 nebo e-mail:


 • 2. března 2017

  Březnový newsletter

  Nové číslo newsletteru pro absolventy můžete prohlížet zde.


 • 2. března 2017

  Nabídka zaměstnání:

  Nejvyšší kontrolní úřad nabízí volná pracovní místa v nejrůznějších oblastech (ekonomie, právo a další) pro absolventy i budoucí absolventy.


 • 27. února 2017

  Nabídky zaměstnání:

  Ústav molekulární genetiky AV ČR vypisuje výběrové řízení na následující pozice:


  Městský úřad v Čáslavi vyhlašuje výběrové řízení na pozici:


 • 22. února 2017

  Přednáška Klubu Alumni UK - březen - organizačních důvodů zrušeno

  Téma: Svědectví pamětníků aneb Centrum vizuální historie Malach

  Přednášející: PhDr. Jiří Kocián

  Kdy: 16. 3. 2017 od 17.30 do 18:30

  Kde: Velká zasedací síň, Karolinum 2. patro, Ovocný trh 3, Praha 1

  Podrobnosti a registrace


 • 1. únor 2017

  Únorový newsletter

  Klub Alumni přináší svým členům další číslo newsletteru. Neregistrovaní zájemci si jej mohou prohlédnout zde.


 • 30. ledna 2017

  Přednáška Klubu Alumni UK - únor

  Téma: Evropská integrace a administrativa Donalda Trumpa: výhledy, příležitosti a rizika

  Přednášející: Mgr. Tomáš Weiss, M.A., Ph.D., Fakulta sociálních věd

  Kdy: 16. února 2017 od 17:30 do 18:30

  Kde: Velká zasedací místnost, 2. patro - Karolinum (Ovocný trh 5, Praha 1)

  Registrace a více informací


 • 2. ledna 2017

  Lednový newsletter

  Měsíčník pro absolventy rozesíláme registrovaným členům, lednové číslo si také můžete prohlédnout zde.Archiv aktualit


Poslední změna: 15. leden 2018 16:00 
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám