21 August 2019

Rektor jednal v Limě o prohloubení univerzitní spolupráce

Ve dnech 12.–13. srpna navštívil Tomáš Zima, rektor Univerzity Karlovy Limu. V doprovodu s Bohumírem Janským z Přírodovědecké fakulty UK jednali o nových možnostech spolupráce na třech největších univerzitách na území peruánského hlavního města.

Rektor se setkal s předními představiteli Pontificia Universidad Catolica del Peru (PUCP), Universidad de Lima a Universidad Nacional Mayor de San Marcos.

Kromě uzavření nové dohody o spolupráci s prestižní PUCP se rektor dohodl s univerzitou San Marcos na zorganizování letní školy, ideálně již v roce 2020. Na Universidad de Lima zase diskutoval o možnosti spolupráce na výzkumu v oblasti životního prostředí, konkrétně v otázkách sesuvů půdy a prevence přírodních katastrof.

Právě v této problematice má přírodovědec Janský dlouholeté zkušenosti (od začátku 90. let 20. století se zabývá výzkumem v pramenné oblasti řeky Amazonky v jižní části Peru. Do této oblasti mimo jiné vedl vědecké expedice Hatun Mayu 1999 a Hatun Mayu 2000 - pozn. red.).

Text: Velvyslanectví ČR v Limě, iForum

Foto: archiv velvyslanectví