Nezobrazuje se vám zpráva správně? Podívejte se na webovou verzi


Vydává UK Point - služby a informace na jednom místě info@cuni.cz

4/2023

 

 UK POINT

Newsletter

 Pro studenty Univerzity Karlovy

 

Milé studentky, milí studenti,

vzduch je cítit jarem a my věříme, že vás zlákáme k účasti na akcích nejen z dílny UK Pointu. Připravili jsme pro vás bohatou nadílku, za kterou by se nemusel stydět žádný velikonoční zajíc.

Dubnová nabídka workshopů a seminářů je skutečně pestrá, stačí si vybrat (a přitom věnovat pozornost, zda-li spadáte do cílové skupiny eventu).

Rádi bychom vás upozornili na vznik nového Dobrovolnického centra. Zapojit se do naší činnosti můžete i vy a to již 13.dubna v rámci akce Ukliďme Česko.

Nezapomenťe, že Karlovka pořádá 21.4. reprezentační ples. Tak se hoďte do gala a uvidíme se na parketu!

Přejeme vám krásné a veselé svátky jara a hodně zdraví.

Váš tým UK Pointu

Ukliďme Česko s Karlovkou

 

13. 4. Jaro je tady a UK Point otevírá brány nového Dobrovolnického centra. Zapojte se i vy a pojďte s námi uklidit okolí Albertova. Sejdeme se před budovou PřF UK v 15:00. Úklidové pomůcky budou na místě zdarma.

Haute couture disertací a odborných textů

 

11. 4. Když šaty dělají člověka, tak forma dělá disertaci. Na workshopu vás naučíme, jak vhodně obléknout svou disertační i odbornou práci do slušných a slušivých forem, které je třeba při psaní dodržet.

How do We Write in Academic Writing?

 

13. 4. Pokud si nejste jisti, přijďte si to ověřit na náš seminář. Povedeme ho v anglickém jazyce a povíme si, jak zvládnout abstrakt, jak si zorganizovat čas u počítače, čím při psaní začít, podíváme se na rétorické tahy a také tipy, jak své vlastní psaní zlepšit.

Run for it: vyražte běhat!

 

20. 4. Začíná sezóna. Rádi byste začali běhat, ale nevíte, jak na to? Pořádáme pro vás další lekci běhání a o běhání s Pavlem Šodkem v oboře Hvězda, tentokrát v angličtině společně se zahraničními studenty.

Tady jde o život

 

25. 4. Dokážete správně zavázat tlakový obvaz nebo zachránit člověka, co se dusí? Nacvičte si masáž srdce dospělého i dítěte a vyzkoušejte si záchranu život ohrožujících stavů jako jsou mrtvice, šok nebo infarkt.

Je vaše Psyché odolná?

 

29.– 30. 4. vás zveme na tradiční a oblíbený Kurz psychické odolnosti. Sdílejte s ostatními, s čím se potýkáte a objevte, jak můžete svou odolnost podpořit a posílit. Řeč bude také o nástrahách vysokoškolského studia.

Umíte se prodat?!

 

3. 5. Každý z nás se v životě dostane do situace, kdy má něco „prodat“ – sebe, svůj nápad, práci… Jak na to, abychom se při tom cítili dobře, byli důvěryhodní a autentičtí a dosáhli úspěchu? To vše se dozvíte na semináři.

Assessment Center Training

 

3. 5. Říká se, že zkušenosti jsou nepřenosné a že některé věci je potřeba zažít. A přesně to platí u tréninku metody výběru vhodných zaměstnanců, tzv. assessment centra. Pokud nemáte problémy s angličtinou, přijďte si to vyzkoušet.

Nepřepalte to, shoříte

 

3. 5. Trápí vás dlouhodobé vyčerpání? Pociťujete chaos v životě? Nevíte kudy kam? Přihlaste se na užitečný webinář o tom, jak minimalizovat rozvoj syndromu vyhoření.

Na Karlovce bez překážek

 

3. 5. Celouniverzitní akce přiblíži akademické obci činnost Centra Carolina a podporu poskytovanou studujícím na jednotlivých fakultách. Semináře, workshopy, diskusní panely a informační stánky vám přiblíží témata spojená se studiem se speciálními potřebami.

Studijní klub Celetná žije!

 

Prostor je otevřen všem studujícím a je určen ke studiu a také pořádání vzdělávacích akcí. V případě zájmu o rezervaci, mrkněte na podmínky. Úterní odpoledne jsou vyhrazena spolkům.

Pomůžeme vám se nelézt

 

Chcete lépe poznat sami sebe nebo zjistit, k jakému typu zaměstnání nebo studia máte vlohy? Poradna Centra Carolina poskytuje zdarma diagnostiku osobnostních a kariérových předpokladů.

 

Další novinky z rektorátu Univerzity Karlovy:

Reprezentační ples UK

 

21. 4. Hoďte se do gala, roztančete to na parketu, rozvlňte boky anebo si přiťukněte sklenkou něčeho dobrého se svými spolužáky a přáteli. Paráda na Žofíně plná skvělé zábavy i poučení se chystá na 21.4.

FameLab 2023 - unikátní příležitost zazářit

 

Od 1. 4. Milujete vědu a baví vás komunikace? Toužíte o svém výzkumu vyprávět světu? Pokud to stihnete za 3 minuty a nebojíte se mikrofonu, neváhejte a přihlaste se do prestižní světové soutěže a získejte unikátní školení v mediální a vědecké komunikaci navíc.

Primus ve vědě se soutěží PRIMUS

 

do 20. 4. Plánujete se ve vědě posunout ještě dál, být součástí ambiciózního týmu s cílem založit vlastní laboratoř nebo vědecký směr? Připojte se do soutěže PRIMUS pro perspektivní mladé vědce!

Workshopy Věda do praxe

 

od 30. 3. Chcete lépe porozumět tématu inovací ve vědě? A to i v humanitních oborech? Přijďte na workshopy s odborníky z praxe a zjistěte, jak uplatňovat své vědecké poznatky.

Inovační workshop: efektivní komunikace

 

13. 4. Chcete zjistit, co je nejčastější příčinou konfliktů v týmu nebo jak dávat efektivně zpětnou vazbu a zvyšovat motivaci? Přijďte na Inovační workshop se zkušenou koučkou a konzultantkou Alenou Ptáčkovou do Kampusu Hybernská.

Máte na to změnit svět?

 

25. 4. MAP THE SYSTEM. Světová interdisciplinární soutěž z Oxfordu. Pět zásadních témat, která hýbají našimi světy a jen jeden vítěz. Přijďte se podívat a zjistíte, kdo bude UK reprezentovat na mezinárodní úrovni.

StartupNight

 

25. 4. Přijďte na největší studentský byznys networking v ČR a potkejte další podnikavé studenty z pražských univerzit, poznejte jejich projekty a užijte si zábavu. Zveme vás 25. 4. od 18.30 do H40 v Holešovicích.

How to Create a Scientific Poster

 

26. 4. Mezi jednu z důležitých disciplín propagace vědecké práce patří vytváření posteru. Přijďte se informovat o tom jakou metodu, jaké nástroje a jakou formu můžete zvolit. Můžete si s sebou přinést podklady a připravit si vlastní poster. Kurz probíhá v angličtině.

Beecarbonize

 

Co takhle zachránit planetu? Rozhodujte o vývoji společnosti, chraňte přírodu, modernizujte průmysl, snižujte uhlíkové emise. Beecarbonize je unikátní strategická karetní hra, kde je vaším protivníkem klimatická změna.

Tisícovka e-knih od Elsevier

 

Přes tisíc e-knih napříč obory je nyní pro celou UK dostupných až do konce roku. K nejnovějším vědeckým poznatkům v e-knihách přistupujte z Portálu e-zdrojů nebo je vyhledejte v UKAŽ.

Příměstský tábor Poklady Karla IV.

 

Máte děti na prvním stupni ZŠ a nevíte, kam je dát v létě? UK letos chystá příměstský tábor pro děti zaměstnanců na téma Poklady Karla IV.Termín 17.–21. 7., předběžná cena 3000 Kč.

Na oběd se slevou od UK

 

Od 1. 3. najdete ve všech menzách každý den v nabídce jedno levnější jídlo, na které vám kromě MŠMT přispívá také Univerzita Karlova částkou 10 Kč. Pokrm je označený modrým piktogramem. Dobrou chuť!

Jaká jsou rizika aplikace TikTok?

 

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost vydal varování před hrozbou v oblasti kybernetické bezpečnosti spočívající v instalaci a používání aplikace TikTok. Přečtěte si, v čem tato hrozba spočívá a zvažte rizika!

 
 

Víte o někom, koho by náš newsletter také zajímal?
Zde se může přihlásit

Odhlášení newsletteru

shutterstock.com

Foto: UK, pixabay.com