Nezobrazuje se vám zpráva správně? Podívejte se na webovou verzi


Vydává UK Point - služby a informace na jednom místě info@cuni.cz

10/2023

 

 UK POINT

Newsletter

 pro studenty Univerzity Karlovy

 

Milé studentky, milí studenti,

vítáme vás v akademickém roce 2023/2024 s newsletterem nabitým informacemi, novinkami a pozvánkami. Pro ty, kteří náš newsletter obdrželi poprvé - každé první pondělí v měsíci mimo července a srpna můžete ve svých schránkách očekávat další. Přinášíme spoustu novinek nejen z UK Pointu, ale z celého rektorátu Univerzity Karlovy.

V posledních týdnech UK Point navštěvujete především ve spojitosti se studentskými průkazy a hesly, ale v dalších týdnech a měsících pro vás bude UK Point místem, kde najdete celou škálu služeb, které mohou napomoci hladkému průchodu vaším studiem. Našimi tématy, která vám budeme postupně představovat, jsou i udržitelnost, rovné příležitosti a dobrovolnictví.

Vykročení správnou nohou přeje

Tým UK Pointu

ISIC pro držitele ZTP zdarma

 

Máte průkaz ZTP nebo ZTP/P? Přijďte si nechat vystavit nový nebo obnovit stávající ISIC zcela zdarma ve kterémkoli z našich výdejních center. Jejich otvírací dobu naleznete zde.

Arteterapie

 

Chcete lépe poznat sami sebe a více porozumět lidem kolem vás? Zveme vás na Zážitkovou skupinu s prvky arteterapie a artefiletiky. Pro účast na skupině je zásadní chuť tvořit, nikoli výtvarná zdatnost!

Říjnový Swap rostlin!

 

1.10.- 31.10. Přines, vyměň a odnes si libovolné pokojové rostliny v dobré kondici. Přijít můžeš kdykoli v průběhu října v rámci otvírací doby UK Pointu, kde bude pro rostliny vyhrazen prostor na informační hale.

Evidujte se mezi studenty se specifickými potřebami

 

Pokud máte zájem evidovat se mezi studující se specifickými potřebami, kontaktujte prosím funkčního diagnostika nebo kontaktní osobu na vaší fakultě. Případné dotazy rádo zodpoví Centrum Carolina.

Peer program pro studující s psychickými problémy

 

Jste registrovaní jako studující se specifickými potřebami? Ztěžují vám psychické problémy studium nebo máte zrovna náročnější období? Naši vyškolení peer konzultanti jsou připraveni vás vyslechnout a podpořit.

Staňte se mentee nebo mentorem v našem programu pro studující se znevýhodněním

 

Zapojte se do programu mentoringu pro socioekonomicky znevýhodněné studující jako mentee (klient mentoringu) nebo zkušenější mentor. Práce mentorů v programu je finančně ohodnocena.

Den duševního zdraví na UK

 

10.10. je Mezinárodním dnem duševního zdraví a zapojí se i Univerzita Karlova. Chystáme pro vás bohatý program věnovaný duševní pohodě, psychickým problémům a péči o duševní zdraví. Těšíme se na vás v Kampusu Hybernská!

Uč se chytřeji, ne více!

 

11. a 24.10. Přijďte si vyzkoušet ověřené metody efektivního učení. Zjistíte jakých chyb se při učení dopouštíte a následně jakým způsobem je odstraníte a zefektivníte tím svoje studium. V říjnu vás čeká přednáška a workshop.

Run for it!

 

12. a 19.10. si s námi můžete jít zaběhat. Rádi byste, ale nevíte, jak na to? V rámci cyklu FIT&SMART STUDENT pořádáme další lekci běhání v Oboře Hvězda. 19.10. proběhne lekce v angličtině, kam jsou zváni i naši zahraniční studenti.

Angličtina akademického světa

 

19.10. S jistojistou anglickou výbavou dokonce i za řečnický pult na konferenci! Jste-li doktorand, zúčastněte se webináře s oblíbeným lektorem angličtiny Jasonem Hwangem a vystupujte v akademickém světě jako profesionál!

Jak na vědecký článek: Efekt(i)vní úvod

 

26.10. Dlouhé zírání do prázdného dokumentu. A jak začínáte vy se psaním vědecké práce v angličtině? Naučte se, jak správně sepsat úvod akademického textu, s rodilou mluvčí z Británie! Akce je určená pro doktorandy.

Workshop „Respekt až na půdu“ o sexuálním obtěžování

 

26.10. Preventivní interaktivní workshop zaměřený na téma sexuálního obtěžování na akademické půdě. Účastníci workshopu se nejen seznámí s problematikou sexuálního obtěžování, ale také si vyzkouší různé modelové situace.

Selfmanagement aneb Kým jsem a kam jdu

 

1.11. Poznejte sami sebe (a tím i ostatní) a řiďte si život po svém. Takový, který vám dává smysl a celkově naplňuje. Jak na to? Přijďte na seminář, který pro vás připravilo Kariérní centrum UK, a nechte se inspirovat.

Mediální gramotnost - jak si ověřovat zprávy a nešířit nesmysly

 

6.11. Pojďme zapracovat na schopnosti vyhodnotit důvěryhodnost sdělení a posílit si vlastní mediální gramotnost. Řekneme si, co jsou hoaxy, fake-news, dezinformace. Po absolvování webináře si na vás žádný dezinformátor nepřijde.

Soutěž o Bolzanovu cenu

 

31.10. se uzavře studentům a absolventům Univerzity Karlovy možnost podat přihlášku do soutěže o Bolzanovu cenu. Cena je udělována za mimořádně objevné práce s vynikajícím tvůrčím obsahem. Je to i ta vaše? Přihlášky se podávají skrze SIS.

Zapojte se do sebezkušenostní podpůrné skupiny

 

Máme pár posledních míst! Budujte lepší schopnosti zacházet se stresem pomocí relaxačních technik, naslouchání vlastnímu tělu a propojení se svými zdroji energie a duševní pohody.

Kurz Udržitelného rozvoje

 

Víte, co mají společné rovnost pohlaví, biodiverzita, environmentální vzdělávání a ekonomický růst? Nic vás nenapadá, ale chtěli byste se dozvědět víc? Zapište se na oblíbený celouniverzitní mezioborový kurz!

Kurz well-beingu VŠ studentů

 

Chcete pracovat na budování vlastního well-beingu, studovat ve větší pohodě – a díky tomu i o něco úspěšněji? Pak by pro vás kurz well-beingu vysokoškolských studentů mohl být tou správnou volbou! Zapsat předmět zakončený zápočtem si můžete zde.

 

Další novinky z rektorátu Univerzity Karlovy:

Duchovní procházka Prahou

 

11.10. Pojďte s námi na duchovní procházku Prahou s tématem „Naděje“. Vašimi průvodci budou teologové František Štěch a Pavel Pola a publicistka Daniela Brůhová z Centra péče o duši.

A co zítra? Workshop

 

19.10. A co zítra? Jak život v přítomnosti počítá s tím, co ještě není? Workshop s meditací, textem a automatickou kresbou, zaměřený na práci s očekáváními a obavami týkajícími se budoucnosti.

Join the Debate !

 

30.10. Zúčastněte se debaty s postdoktorandkou! Tentokrát s RNDr. Lenkou Slavíkovou, Ph.D. z MFF, která se podělí o své zkušenosti s tím, co přináší pozice postdoktoranda.

Volitelné kurzy pro ty, kteří chtějí rozvíjet své nápady

 

Natrénujte si, jak myslet inovativně a kreativně. Zjistěte, jak přivést svůj (ne)vědecký nápad k životu. Zažijte spolupráci v týmu při organizaci prospěšného eventu. Vše pod vedením expertů z praxe.

Value and Quality in Health Care: Czech and American Perspectives

 

10.10. Zveme vás na konferenci určenou zejména akademikům, lékařům, ekonomům, vedoucím pracovníkům ve zdravotnictví a studentům vysokých škol. Na konci každé části konference bude prostor pro diskusi a výměnu názorů.

Pojďte do knihoven

 

Bez informačních zdrojů se žádné studium neobejde - rychlý vhled do služeb knihoven najdete zde. A určitě se neváhejte obrátit na knihovnu (nebo i knihovny) na své fakultě. Knihy ani knihovníci nekoušou!

 
 


Přihlásit se k odběru

Odhlásit odběr

Foto: https://pixabay.com/