Nezobrazuje se vám zpráva správně? Podívejte se na webovou verzi


Vydává UK Point - služby a informace na jednom místě info@cuni.cz

5/2024

 

 UK Point

Newsletter

 pro studenty Univerzity Karlovy

 

Milé studentky, milí studenti,

děkujeme za váš zájem o naše akce, soutěže a dobrovolnické aktivity. Je skvělé vidět, že na naší univerzitu chodí aktivní a angažovaní studenti, kteří navíc mají srdce na správném místě! I tento měsíc pro vás máme připraveno několik akcí zaměřených na práci s AI, propagaci svého výzkumu a spoustu soutěží.

Nezapomeňte si v kalendáři označit Rektorský sportovní den, který proběhne 14. května. Přijďte si na chvilku odpočinout od školy a běžných starostí, vyzkoušet nový sport nebo zasoutěžit v týmu.

Myslíme i na vaše duševní zdraví, níže najdete informace o podpůrných skupinách, meditačních setkáních a o sociálním poradenství Centra Carolina. To vám také stále nabízí bezplatnou psychologickou i další podporu.

Užívejte si jara a přejeme hodně štěstí ve zkouškovém období!

Váš UK Point

 
 

Nová univerzitní cena za přínos k rovným příležitostem

 

Máte ve svém okolí studenta, studentku či celou skupinu studujících, kteří se významným způsobem zasazují o rovnost příležitostí? Přihlaste je jako kandidáty a kandidátky na novou univerzitní cenu!

Zapojte se do šetření potřeb pečujících osob

 

Chceme zjistit, jak se na Univerzitě Karlově daří skloubit studium a péči, ať už o děti, seniora či jinou osobu závislou. Pokud jste nedostali dotazník přímo emailem, můžete se ke studii připojit zde.

Jarní sbírka proběhla úspěšně

 

V půlce dubna se konala v UK Pointu jarní sbírka oblečení a věcí do domácnosti pro organizaci Jako doma a nadační fond Šatník Praha. Moc všem děkujeme, věci byly předány oběma organizacím.

Informační setkání Dobrovolnického centra

 

13.5. Staňte se součástí pozitivní změny ve společnosti! Zaregistrujte se do databáze, přijďte na informační setkání a najděte svůj vlastní způsob, jak pomáhat a být inspirací pro ostatní.

Jak si usnadnit studium s AI

 

16.5. Zúčastněte se webináře o AI pro mírně pokročilé až pokročilé. Zjistíte, jak lépe zadávat prompty, abyste od AI získali co možná nejkvalitnější výsledky, které vám skutečně ušetří čas a usnadní studium.

Umění zvládat změny

 

20.5. Naučte se flexibilně reagovat na změny a zachovejte si pozitivní mindset v nejistých časech. Díky pochopení změnového kříže a akčních kroků získáte strategický přístup k řízení změn ve svém životě.

Natoč a propaguj svůj výzkum

 

29.5. a 5.6. Chcete efektivněji propagovat svůj výzkum? S producentem Tomášem Touhou si na dvoudílném workshopu vyzkoušíte, jak vytvořit atraktivní videa, se kterými se zviditelníte a oslovíte vaši cílovou skupinu.

Využijte sociální poradenství

 

Máte nárok na sociální stipendium? Můžete získat stipendium na podporu ubytování ve zvýšené míře? Bude vám 26 let a nevíte, co všechno se pro vás jako studující změní? Využijte sociálního poradenství v Centru Carolina.

Nastartujte svou kariéru

 

Chcete dosáhnout většího úspěchu ve své profesní kariéře? Kariérní poradna UK může pomoci objevit vaše skryté potenciály, podpořit vás na cestě k osobnímu rozvoji nebo pomoci při volbě pracovního uplatnění.

 

Další novinky z rektorátu Univerzity Karlovy

Claim pro UK: Inspirovat budoucnost

 

Pojďte s námi spoluvytvářet obraz Univerzity Karlovy ve veřejném prostoru! Hledáme nadčasový slogan (claim), který v několika slovech originálně vystihne duši naší alma mater. Na autory nejlepších návrhů čeká finanční odměna.

UKA! Propagujte svou univerzitu

 

Zahajujeme třetí ročník interní grantové výzvy UKa! Chceme tím podpořit zajímavé studentské projekty určené k propagaci naší univerzity mezi žáky, středoškoláky, studenty i širokou veřejnost. Vítáme nové nápady i odvážné a kreativní počiny!

Soutěž FameLab

 

Výzva všem, kteří milují vědu a rádi o ní mluví. Chcete představit svůj objev nebo výzkum? Fandíte popularizaci vědy? Potřebujete posílit své prezentační schopnosti a chcete poznat nové lidi a příležitosti? Přihlaste se do největší světové stand-up soutěže.

Meditace Centra péče o duši

 

7. a 21.5. Potřebujete chvilku odpočinku v uspěchané době? Zveme vás na setkání, které nabídne úvod do meditace včetně praktických ukázek. Můžete být úplný začátečník, jakéhokoliv vyznání, potřebujete jen pohodlné oblečení.

Rektorský sportovní den

 

14.5. Využijte širokou paletu pohybových aktivit k poznání nového sportu, prostředí, porovnání svých dovedností a také k neformálnímu setkání se svými spolužáky. Neváhejte se přihlásit jednotlivě, postavit týmy nebo přijďte jen zafandit své fakultě.

Kam mě vědou moje červené boty

 

14.5. Meditace inspirovaná výstavou „Moje boty tvoje boty“ je zastavením v tichu. Může být cestou k sobě i vykročením ze sebe. V podvečerní doprovázené meditaci si vyzkoušíte meditaci v sedě i v chůzi.

Fundraising: Jak získat investora?

 

16.5. Jak těžké je získat investora na rozjezd podnikání? A podle čeho se rozhoduje? Na workshopu vedeném experty ze startupu Kitchen také zjistíte, co znamená Venture Capital, Elevator Pitch, nebo například Pitch Deck.

HYB4 Sustain: Hudba a udržitelnost

 

23.5. Tento projekt spojuje umění, hudební tvorbu, koncertní a produkční aktivity s environmentálním myšlením. Můžete se těšit na konference, debaty v češtině i angličtině, workshopy a samozřejmě koncerty.

Podpůrné skupiny

 

31.5. a 26.6. Český institut pro psychotraumatologii a EMDR vás zve na skupinové setkání pro posílení odolnosti v podobě zaměření na pozitivní aspekty neuronálních sítí a zpracování přetěžujících momentů pomocí neurobiologických cvičení.

 

Studenti studentům

Asociace Studentů Fyzioterapie (ASF) není jen studentskou organizací. Je to otevřená komunita pro všechny, kteří sdílejí vášeň pro fyzioterapii napříč celou Českou republikou. Zabývá se prosazováním zájmů studentů a aktivně přispívá ke zvyšování kvality vzdělání a povědomí o oboru fyzioterapie.

Členem ASF se může stát každý, vedle studentů fyzioterapie jsou jimi často studenti lékařských i nelékařských zdravotnických oborů, např. ergoterapie, ale také řada absolventů. Mezi nejvýznamnější projekty patří FyzioCafé, Fyziokempy a Fyziomeetingy, zahraniční stáže a podcast ASF. Kromě toho se účastní Světových dnů zdraví a diabetu, pořádají dílčí workshopy či neformální setkání jako PubQuiz, Fyziosvařák atd. Pro více informací sledujte facebook nebo instagram @asf_cr.

Grilování mezi bloky

 

7.5. Jedná se o poslední velkou akci Asociace studentů medicíny v Hradci Králové tohoto semestru. Můžete se těšit na grilované maso, hermelíny a klobásy, a to zcela zdarma. Dále si můžete zahrát míčové hry i bumperball. O hudbu se postará kapela Kantáre a poté následuje afterparty v AC klubu.

Odstíny barev: Queer lidé v médiích

 

9.5. Spolky Studenti IKSŽ a Charlie na této debatě otevírají téma, jak jsou queer osoby prezentované v různých typech médií. Od televizních seriálů, přes literaturu, až po zpravodajství nebo reklamu. Zazní zkušenosti a názory výjimečných hostů, kteří se zabývají tématem queer reprezentace.

International středa, mezinárodní Wednesday

 

Náš pravidelný seriál akcí pro české a zahraniční studující pokračuje i v květnu! Každý středeční večer v pražském Kampusu Hybernská a jednou měsíčně v plzeňském Dominik Café. Přijď si zacvičit jógu, zahrát frisbee nebo se dozvědět více o politice EU!

 
 

Víte o někom, koho by náš newsletter také zajímal?
Přihlásit se k odběru

Odhlásit odběr

Foto: Shutterstock | Fotobanka UK | Centrum pro duši | Pixabay