Nezobrazuje se vám zpráva správně? Podívejte se na webovou verzi
Message not displaying correctly? Check out the web version


Vydává UK Point - služby a informace na jednom místě info@cuni.cz
Published by UK Point - services and information in one place info@cuni.cz

1/2024

 

 UK POINT

Newsletter

 pro studenty Univerzity Karlovy

 

Milé studentky, milí studenti,

v lednovém newsletteru vám přinášíme nové informace z UK Pointu a rektorátu Univerzity Karlovy. Zároveň vám chceme popřát hodně sil a pevné nervy v probíhajícím zkouškovém období. Věříme, že zvládnete své studijní povinnosti s přehledem. Pokud byste přeci jen potřebovali pomoc nebo podporu, můžete se na nás kdykoli s důvěrou obrátit.

Pokud byste potřebovali změnit studijní prostředí, můžete využít služby fakultních knihoven, většina z nich má otevřeno až do 19 hodin nebo navštívit Studijní klub Celetná. Klidné místo pro studium můžete také najít na své koleji.

Stále pokračuje pomoc v souvislosti s tragickou událostí na Filozofické fakultě. Pokud byste potřebovali psychologickou nebo právní podporu, své služby vám nabízí Český institut pro psychotraumatologii a EMDR, Probační a mediační služba, Centrum Carolina nebo například Národní ústav duševního zdraví, na jejichž stránkách najdete pohromadě všechny informace včetně nejnovějších aktualizací.

Hodně štěstí u zkoušek!

Váš UK Point

 
 

Podpůrné skupiny

 

Každé pondělí a středu s psychology a kouči z poraden Centra Carolina zjistíte, že nejste se svými problémy sami. Možnost probrat je ve skupině přináší úlevu, inspiraci a někdy příležitost zasmát se věcem, nad kterými byste se o samotě trápili.

Pořiďte si průvodce ve studiu

 

Ať už ve zkouškovém období nebo během semestru si můžete zažádat o mentora. Program mentoring je tu pro všechny studující z prvních nebo druhých ročníků, kterým by prospěla pomoc zkušenějších.

Proofreading aneb korektura textů

 

Doktorandi na Univerzitě Karlově mají možnost si nechat zadarmo zkontrolovat své akademické texty. Obrátit se mohou na naše češtináře nebo v případě anglických textů na rodilou mluvčí. Vyzkoušejte proofreading!

Připravte se na budoucnost!

 

V letním semestru ak. roku 2023/2024 si budete moci opět zapsat Kariérní předmět. Vypsán bude na Fakultě sociálních věd pro studenty všech fakult Univerzity Karlovy.

Dobrovolnické centrum

 

Nabízíme zájemkyním a zájemcům o dobrovolnictví na Univerzitě Karlově zaškolení, představení dobrovolnických příležitostí a podporu při startu i průběhu konkrétních aktivit. Přihlásit se na ně můžete přes formulář na našem webu.

Změna ceny multisport karty pro studenty

 

Studenti mají i v novém roce možnost zřídit si virtuální Multisport kartu s možností 4 vstupů měsíčně. Objednat si ji můžete přes naše webové stránky, v tuto chvíli za ni zaplatíte 349 Kč měsíčně.

 

Další novinky z rektorátu Univerzity Karlovy

Social dances pro studenty

 

22.1. Chcete si užít hezké odpoledne a naučit se novou aktivitu, která se vám bude v životě hodit? Není potřeba přijít v páru, s sebou potřebujete jen běžné oblečení, ve kterém se vám bude dobře hýbat a nejlépe boty, které na podlaze kloužou.

Pivo s akademikem: Jakub Dopieralla

 

23.1. Zajímá vás aktuální dění ohledně amerických primárek a následujících prezidentských voleb v USA? Debatovat budeme s doktorem Jakubem Dopieralla, jehož hlavním zaměřením je především americká politika.

Gaming Night

 

25.1. od 18:00 proběhne v kampusu Hybernská mezinárodní Gaming night! Můžete se těšit na výběr her od Mortal Kombat a Minecraftu až po Mario Kart a Metroid. Připraveny budou XBOXy, PS5 a Nintendo Switche, ale můžete si přinést i vlastní notebook.

HYB4 SWAP & HADRY: Revoluce udržitelného stylu v srdci Prahy

 

26.1. a 27.1. bude probíhat v prostorách Kampusu Hybernská akce HYB4 SWAP&HADRY. Těšit se můžete na swap, vintage pop-up, debatu, promítání filmu, workshopy i hudbu a další sustainable inspire aktivity.

Gateway to the EU Institutions

 

Chcete se podílet na vytváření budoucnosti Evropské unie a připravit se na kariéru v jejích institucích? UK a VŠE spouštějí další běh kurzu, který je určen pro studenty posledních ročníků magisterského studia a absolventy. Registrace nutná do 21. ledna.

Pracovní právo pro neprávníky

 

Oblíbený semestrální kurz je určený všem studentům UK, kteří se chtějí zorientovat v pracovněprávní problematice a dozvědět se, jaká práva a povinnosti mají v zaměstnání. Přihlásit se můžete v SISu od pondělí 12. února.

Zkuste knihovnu na právech

 

Knihovna na Právnické fakultě je během zkouškového období otevřená i v soboty. Studenti PF mají přístup na ISIC, studentům z ostatních fakult bude vstup do budovy umožněn po zazvonění na vrátnici.

JSTOR: Nový přístup ke kolekcím e-časopisů

 

Nově je pro celou univerzitu dostupných 27 ucelených JSTOR kolekcí z oblasti humanitních, společenských a přírodních věd. Dostanete se k nim přes Portálu e-zdrojů. Materiály jsou v angličtině.

Začněte svůj den snídaní U Rotlevů

 

Probuďte své smysly šálkem voňavé kávy a snídaní v Kavárně U Rotlevů! Můžete si zaplatit rozsáhlý švédský stůl za 180 Kč nebo si můžete vybrat ze snídaňového menu: od několika druhů omelet až po lehké ovocné saláty od 45 Kč.

 

Pomoc v souvislosti s tragédií na Filozofické fakultě

Český institut pro psychotraumatologii a EMDR pořádá skupinová setkání zaměřená na podporu odolnosti a stabilizaci akutních stresových symptomů po střelbě na Filozofické fakultě formou živých i online setkání probíhajících v bezpečném prostředí. Není vyžadováno, abyste sdíleli své pocity, nebo mluvili o svých zkušenostech verbálně. Doporučujeme využít každému, kdo má čas. Má to smysl.

Jak se vrátit do výuky

 

Máte obavy z toho, jak se připravit nebo reagovat při návratu na výuku? Jednotlivé kroky nebo odkazy na pomoc naleznete v příspěvku. Materiál připravila Karolína Faberová ve spolupráci s dalšími odborníky z FF UK.

Psychologická pomoc pokračuje

 

Psychologové a psycholožky Centra Carolina i mimo UK stále nabízí individuální konzultace pro všechny studující i zaměstnance UK. Přihlásit se na ně můžete pomocí aplikace poraden nebo přes email: psych.pomoc@cuni.cz.

Odborná a právní pomoc

 

Probační a mediační služba nabízí všem, jakkoliv zasaženým tragickou událostí, odbornou a právní pomoc. Vyškolení specialisté jsou připravení poskytnout psychickou podporu, ale i praktickou pomoc při jednání s úřady nebo s policií.

 
 

Víte o někom, koho by náš newsletter také zajímal?
Přihlásit se k odběru

You know someone who would be interested in our newsletter as well?
Log in here

Odhlásit odběr

Newsletter unsubscribe
or reply to this message and type UNSUBSCRIBE as the subject.

Foto: kampushybernska.cz | Shutterstock