Nezobrazuje se vám zpráva správně? Podívejte se na webovou verzi
Message not displaying correctly? Check out the web version


Vydává UK Point - služby a informace na jednom místě info@cuni.cz
Published by UK Point - services and information in one place info@cuni.cz

květen 2023

 

 Univerzita Karlova

Newsletter

 Pro členy Klubu Alumni UK

 For CU Alumni Club Members

 

Milé členky a milí členové Klubu Alumni UK,

srdečně vás vítáme u dalšího vydání našeho newsletteru. Květen nás přivítal prodlouženými víkendy a počasí k nám začíná být přívětivé. Pevně doufáme, že v našich řadách neproudí jen jarní alergie, ale také jarní energie a že máte čas a chuť přečíst si rozhovory s inspirativními absolventy UK a informovat se o aktuálním dění na univerzitě.

V květnu se konají Zlaté promoce. Těšíme se, že tento slavnostní ceremoniál udělá radost těm z nás, kteří promovali před padesáti lety. Je to úctyhodná doba a všichni promující si zaslouží náš respekt.

Zveme vás na zajímavé akce, zejména na pečlivě připravovaný Den s Univerzitou Karlovou, který má letos podtitul "Společně za poznáním" a na akci může přijít celá rodina.

Náš newsletter můžete číst u dobré kávy v restauraci Il Mulino nebo třeba na Sardinii, kde Vám určitě bude dobře fungovat nabíjecí konektor z univerzitního e-shopu.

Máte-li chuť sdílet svůj příběh nebo zkušenosti s dalšími absolventy či máte zájem lektorovat seminář, besedu či přednášku na půdě UK, napište nám, prosím, na absolventi@cuni.cz.

Přejeme vám hezké dny!

Váš Klub Alumni Univerzity Karlovy

   For information in English click here

 
 

Prestižní ceny UK obdrželo osmnáct osobností – výjimečné absolventky, absolventi a studující

 

Vlastenecký sál Karolina hostil prestižní udílení cen Univerzity Karlovy. 18 oceněných studentů a absolventů převzalo cenu od rektorky Mileny Králíčkové. Událost se konala po devětadvacáté.

Den s Univerzitou Karlovou

 

V inspirativních prostorech Kampusu Hybernská se jednotlivé fakulty představí v rámci bohatého doprovodného programu. Pro zájemce je navíc připravena prohlídka historického Karolina s našimi průvodci.

Zlaté promoce

 

Zlaté promoce jsou tradiční slavnostní ceremoniál, kterým si absolventi připomínají 50 let od úspěšného ukončení studia na UK. Ceremoniál bývá dojemný, milý, plný emocí a setkání po mnoha letech.

Absolvent Bárta: Členství v AAAS mě těší. Snad přibude i více Čechů

 

Český vědec Jan Bárta byl zvolen do Americké akademie věd (AAAS) pro svůj přínos v oblasti antropologie. Je to třetí Čech v historii, který se stal členem této akademie.

Absolventka Tučková: Ke knižní Bílé Vodě mě inspirovala síla řeholnic

 

Kateřina Tučková hovoří o síle internovaných řeholnic. V rozhovoru se podělila o své zážitky a zkušenosti, které ji ovlivnily jako osobnost a coby spisovatelku inspirovaly k napsání Bílé vody.

Předseda švédského parlamentu: Jsem rád, že učíte náš jazyk

 

Během své pracovní návštěvy Prahy zavítal na UK předseda švédského parlamentu Andreas Norlén s manželkou Helenou a dalšími členy parlamentu za doprovodu švédského velvyslance Fredrika Jörgensena.

Alumni setkání ve Washingtonu

 

Dům zahraniční spolupráce společně s Velvyslanectvím ČR ve Washingtonu pořádá 31. května ve Spojených státech prezenční setkání určené nejenom absolventům.

Restaurace Il Mulino

 

Rádi byste do Itálie, ale času se nedostává? Lákají vás italské dobroty? Vydejte se do restaurace Il Mulino. Lahůdky budete degustovat v centru Prahy, budou však vskutku italské a pro vás se slevou.

Zkoumají chudobu i ochotu nechat se očkovat

 

Zajímají vás souvislosti mezi chudobou a ochotou nechat se očkovat? Vědci z UK chtějí této problematice lépe porozumět a zlepšit efektivitu zdravotních kampaní v chudších regionech.

Lékárníkova zpráva z mise: Všichni na světě chceme to samé

 

Lékárník a účastník misí Lékařů bez hranic popisuje své zážitky z extrémního prostředí a práce v oblastech postižených konflikty a katastrofami. O svých zkušenostech napsal tři knihy.

Stop-time: Rektorka chce rozvíjet vztahy UK s absolventy

 

Vztahy UK a jejích absolventů nelze vnímat jen jako společenskou záležitost. Téma v podcastu rozvíjí rektorka UK Milena Králíčková. Moderuje Luboš Veverka.

CK Sardegna Travel

 

Využijte odpočinkové, velmi slunečné, mořské a třeba i horské nabídky renomované cestovní kanceláře. Vydejte se na Sardinii! V plavkách i v pohorkách. Bude to krásné a bude to se slevou.

Výstava Bílá vlajka

 

Souvislosti mezi svobodou, demokracií a uměním reflektují umělci z Kyrgyzstánu, Kazachstánu, Ukrajiny a Běloruska. Může být umělecký projev měřítkem funkčnosti demokracie?

Dezinformační sondy Marie Koldinské | Sonda datově – analytická

 

Jak vypadá dezinformační scéna a propaganda dnes? Co formuje postoje a co je formovat bude? Kdo odpovídá za obsah generovaný umělou inteligencí? Hledejte odpověď spolu s odborníky.

MediCafé – dermatologie a trichologie

 

Myslete na své zdraví, pečujte o svoji pokožku. MediCafé propojuje lékařské fakulty a veřejnost v neformálním prostředí. Dobré tipy získáte od profesorky dermatologie Moniky Arenbergerové.

Svinovací nabíjecí kabel 3 v 1 ECO+

 

To musíte mít! Svinovací nabíjecí kabel 3v1 se třemi koncovkami je nejen praktický, ale i krásný a ekologický. S logem vaší alma mater k dostání pouze v univerzitním e-shopu.

 

International Alumni:

Dear CU Alumni Club Members,

We hope this May newsletter finds you well and that you are enjoying the spring season. We are excited to share with you the latest updates and happenings from our alma mater.

There is much to celebrate and share with our community. Whether you graduated just a few years ago or decades ago, we hope you will find these updates both informative and engaging.

As always, we encourage you to stay connected with our alumni network and share your own updates and achievements with us. Please do not hesitate to write to us at alumni@cuni.cz. Your ongoing support and involvement are invaluable to our community, and we are grateful for your continued partnership.

Wishing you a happy and healthy month ahead,

Your CU Alumni Club

Nobel laureate Genzel gives Bolzano lecture

 

The Bolzano lecture series returned to Charles University. The guest lecturer was astrophysicist Reinhard Genzel, co-recipient of the 2020 Nobel Prize in Physics.

About the magnetic microshutter system on the JWST

 

A year-and-a-half since it was launched 1.5 million kilometre from Earth, NASA’s James Webb Space Telescope, designed to help the formation of galaxies, has proven to be an overwhelming success.

Egyptologist Bárta among new members to join AAA&S

 

A Czech Egyptologist has received distinguished recognition by the American Academy of Arts and Sciences (AAA&S), which welcomed 40 new honorary international members, including Professor Bárta.

Forum Radio: Fear, hope, and snake oil

 

A respected sociologist and political scientist was a frequent guest in the media in the run-up to this year’s presidential election where she expressed serious concern about polarisation in society.

White Flag

 

The connection between freedom, democracy, and art is reflected by artists from Kyrgyzstan, Kazakhstan, Ukraine, and Belarus. Can artistic expression be a measure of the functionality of democracy?

The Artful – Launch of the 4th Issue

 

You are cordially invited to the launch of the fourth issue of The Artful, the annual collection of works by students, graduates, and academic staff of English and American studies at Charles University.

Alumni Meetup USA

 

International students and graduates (degree and exchange) of Charles University, you are invited to an exclusive event designed just for you on 31 May 2023 in Washington, D.C.!

Sardegna Travel

 

Take advantage of the reputable travel agency's to the relaxing, very sunny, seaside or even the mountains. Head to Sardinia! Whether in swimwear or hiking boots, it's a beautiful expirience and you'll get a discount.

Restaurant Il Mulino

 

Are you tempted by fine Italian cuisine but don't have the time to go to Italy? Visit the restaurant Il Mulino. Enjoy Italian delicacies in the centre of Prague at a discount.

Retractable Charging Cable 3-in-1 ECO+

 

You must have it! The retractable charging cable 3-in-1 with three connectors is not only practical, but also beautiful and environmentally friendly. With the logo of your alma mater, it is available only in the university e-shop.

 
 

Víte o někom, koho by náš newsletter také zajímal?
Zde se může přihlásit

You know someone who would be interested in our newsletter as well?
Log in here

Odhlášení newsletteru

Newsletter unsubscribe
or reply to this message and type UNSUBSCRIBE as the subject.

shutterstock.com

Foto: UK, pixabay.com