Nezobrazuje se vám zpráva správně? Podívejte se na webovou verzi
Message not displaying correctly? Check out the web version


Vydává UK Point - služby a informace na jednom místě info@cuni.cz
Published by UK Point - services and information in one place info@cuni.cz

3/2024

 

 UK POINT

Newsletter

 pro studenty Univerzity Karlovy

 

Milé studentky, milí studenti,

na začátek tohoto newsletteru pro vás máme výzvu. Pomozte nám vymyslet nové motto UK Pointu a my vás za to odměníme univerzitním merchem! "Informace a služby na jednom místě" už totiž správně nevyjadřuje vše, co děláme. S časem se naše nabídka rozrůstá a my bychom o tom chtěli dát vědět.

Jak víte nejen z našich newsletterů, našimi velkými tématy jsou podpora, osobnostní rozvoj, well- being, udržitelný rozvoj, rovné příležitosti, informace a mnoho dalšího. Co vše děláme pro studující, zaměstnance a absolventy se dozvíte z našich webových stránek. Vaše nápady nám posílejte na email info@cuni.cz do konce března.

A teď už k tomuto newslettteru. V březnu se opět vracíme se spoustou zajímavých akcí a nových informací. Dole najdete sekci Studenti studentům, kde vás pozveme na akce pořádané našimi spolky a představíme Safe space, feministický kolektiv UK. Všem spolkům děkujeme za jejich spolupráci!

Přejeme klidný průběh semestru.

Tým UK Pointu

 
 

Akademická obec zraněná, ale ne zlomená

 

5.3. Přednáška určená akademické obci spojená s tématem podpory a vyrovnávání se s prosincovou událostí na Filozofické fakultě. Bude možné sledovat online i prezenčně.

Doktorandem na UK, aneb co vědět před podáním přihlášky?

 

11.3. Uvažujete o doktorském studiu? Přijďte se informovat o tom, co doktorské studium obnáší, jak úspěšně začít svou cestu, co nezapomenout a co by vám mohlo ve studiu výrazně pomoct.

Kariérní den na UK

 

13.3. Jak si usnadnit vstup do pracovního života? Vyberte si z pestré nabídky aktivit, jako je například profesionální focení portrétů, pracovní pohovor nanečisto nebo navštivte některou z našich přednášek.

Naučte se efektivně učit

 

19.3. Webinář, kde se dozvíte o nejčastějších chybách, kterých se studující při učení dopouštějí a ztrácejí tak zbytečně čas a energii. Především se ale seznámíte s vědecky ověřeným postupem efektivního učení.

Efektivní komunikace nejen v týmu

 

20.3. Na praktickém workshopu z cyklu Fit and Smart student se dozvíte a vyzkoušíte si, jak funguje mezilidská komunikace, jak předcházet nedorozuměním a konfliktům nebo jak srozumitelně komunikovat své potřeby.

ChatGPT pro studenty – začátečníci

 

26.3. Workshop, kde se účastníci naučí základy, jak správně zadávat prompty, aby získali od AI co nejkvalitnější výstupy. Prakticky si vyzkouší AI pro "hluboké zpracování", aktivní učení nebo psaní lepších textů.

Studentská soutěž

 

Chcete se aktivně podílet na naplňování cílů udržitelného rozvoje v prostředí Univerzity Karlovy? Přihlaste se do soutěže a zrealizujte svůj inovativní projekt ještě v tomto roce! Termín podání přihlášky je do konce dubna

Arteterapie

 

od 12.3. Máte chuť tvořit? Chcete poznat sami sebe a více porozumět lidem ve svém okolí? Pak je sebezkušenostní prožitkový kurz s prvky arteterapie právě pro vás. Výtvarná zdatnost účastníků není důležitá.

Podpůrné setkání s metodou EMDR

 

Tým Českého institutu pro psychotraumatologii a EMDR vás zve na setkání zaměřené na podporu odolnosti po traumatické události. Živá i online setkání se konají v průběhu února a března.

 

Další novinky z rektorátu Univerzity Karlovy

Ženy, které inspirují

 

8.3. Zveme vás na další ročník akce Ženy, které inspirují! U příležitosti MDŽ se v Kampusu Hybernská uskuteční událost zaměřená na rovné příležitosti ve vysokoškolském vzdělávání, vědě a společnosti.

Rozkvět Pražského jara

 

Festival Pražské jaro ve spolupráci FF UK zve na sérii čtyř diskusních setkání proložených živými koncertními ukázkami. Přijďte si 5.3., 19.3. nebo 23.4. zdarma poslechnout přední umělce spojené s letošním ročníkem festivalu.

Kafkus Hybernská 2024

 

19.–23.3. Kampus Hybernská se na pět dní promění v laboratoř pátrající po podstatě Kafkova génia, jehož odkaz zůstává často pod nánosem povrchní vrstvy turistického boomu. Můžete se těšit na širokou nabídku aktivit.

Centrum pro duši – půst

 

19.3. Může být půst cestou k rozvoji naší spirituální dimenze? Proč jsou jídlo i půst důležité ve většině světových náboženství? Přijďte si o tom promluvit s křesťany, židy i muslimy a ochutnat některé z jejich dobrot.

Kde a jak vyhledávat a získávat kvalitní informační zdroje?

 

V centrálním vyhledávači UK od A do Ž; v UKAŽ! S praktickým průvodce e-zdroji na UK navíc zjistíte, jak v e-zdrojích efektivně vyhledávat nebo jak si usnadnit citování a další šikovné rady.

Centrum pro duši – meditace

 

Zakuste klid a relaxaci na meditačním workshopu v Kampusu Hybernská! Meditace může být v dnešní době důležitým životním zdrojem i nástrojem, jak pečovat o svou duši.

 

Studenti studentům

S blížícím se Mezinárodním dnem žen vám představujeme univerzitní spolek Safe space, feministický kolektiv UK. Jeho cílem je vytvořit bezpečný a podporující prostor pro všechny. Kolektiv společně chodí na demonstrace nebo pořádá vlastní akce, jako je týdenní Feministický tábor, aktivistická podpůrná skupina nebo Gender Fridays, páteční večery na různá témata, které často probíhají i v angličtině.

Zároveň ale pořádají akce (interní i veřejné), na kterých je důležité prostě jen odpočívat a kamarádit se –⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ výlety do přírody i za kulturou, neformální safe čtvrtky v restauraci, zpívaní pro radost nazvané safe space sings nebo například book club.

Nebojte se přijít na některou z jejich akcí pro veřejnost. Pro konkrétní termíny sledujte instagram, facebook nebo web.

FyzioCafé Speciál

 

14.3. Asociace studentů fyzioterapie zve všechny studenty zdravotnických i nezdravotnických oborů na přednášku kanadské přednášející Susan L. Chapelle. Tématem bude problematika jizev a viscerálních adhezí. Tlumočení do češtiny je zajištěno.

Hudební charitativní festival

 

19.3. v 18:00 v Rock Café Prague můžete navštívit další ročník charitativního hudebního festivalu. Tentokrát půjde jeho výtěžek na NF Nina, jehož náplní je podpora a péče o děti ohrožené gliomem mozku. Festival pořádá spolek Trimed, ale zvaní jsou všichni studenti UK.

Projekce s předčítáním scénářů

 

22.3. od 19 hodin můžete přijít do kampusu Hybernská shlédnout dva němé filmy. Ty představí dvě klíčové osobnosti rané kinematografie – George Meliés a Josef Šváb Malostranský. Projektor a plátno doplní předčítání filmových scénářů a komentářů.

 
 

Víte o někom, koho by náš newsletter také zajímal?
Přihlásit se k odběru

You know someone who would be interested in our newsletter as well?
Log in here

Odhlásit odběr

Newsletter unsubscribe
or reply to this message and type UNSUBSCRIBE as the subject.

Foto: Fotobanka UK | Shutterstock | asfcr.cz