Nezobrazuje se vám zpráva správně? Podívejte se na webovou verzi


Vydává UK Point - služby a informace na jednom místě info@cuni.cz

12/2023

 

 UK POINT

Newsletter

 pro studenty Univerzity Karlovy

 

Milé studentky, milí studenti,

v první řadě vám chceme poděkovat za to, že jsme se s vámi mohli setkávat na našich akcích v průběhu celého roku. Také nás těší, že jste kromě akcí zaměřených na sport, kulturu a relaxaci, věnovali pozornost také těm vzdělávacím. Pevně věříme, že si k nám najdete cestu i v dalším roce.

V posledním newsletteru tohoto roku vám tradičně přinášíme několik nových akcí, workshopů a seminářů. Níže najdete i důležité informace, které by vám neměly uniknout, jako například nové možnosti stáží. V rámci duševního zdraví vám kromě několika akcí nabízíme i služby našeho Centra Carolina.

K předvánočnímu času patří pomoc druhým, naše Dobrovolnické centrum navíc nabízí zájemkyním a zájemcům o dobrovolnictví zaškolení, představení dobrovolnických příležitostí a podporu při startu i průběhu konkrétních aktivit.

Zároveň vás chceme upozornit, že provoz našeho infodesku a výdejních center průkazů bude v posledním prosincovém týdnu omezen. Před návštěvou doporučujeme podívat se na naši pracovní dobu nebo nám napište e-mail.

Rádi bychom vám popřáli krásné a klidné vánoční svátky a hodně štěstí a pohody do nového roku.

Váš tým UK Pointu

Dobročinná akce - vánoční pohlednice pro osamělé seniory

 

5.12. Dobrovolnické centrum všechny srdečně zve na dobročinnou akci, kde napíšeme dopisy a pohlednice osamělým seniorům a seniorkám. Přijďte si užít adventní náladu a poslat radost do světa!

Prevence syndromu vyhoření

 

6.12. Trápí vás dlouhodobé vyčerpání? Pociťujete chaos v životě? Webinář „Prevence syndromu vyhoření“ vás seznámí s termíny stres, syndrom vyhoření, copingové strategie a jejich funkčnost v prevenci syndromu vyhoření.

Univerzita - místo pro aktivismus?

 

6.12. proběhne ve Studijním klubu Celetná panelová diskuse o aktivismu a jeho místě v akademickém světě. Akce je součástí kampaně OSN "Orange the World" neboli "16 dní aktivismu proti genderově podmíněnému násilí".

Writing Academic Essays for University

 

6.12. Nenechte si ujít příležitost zlepšit své akademické dovednosti a procvičte si přitom angličtinu. Zveme vás na online seminář zaměřený na psaní esejí především pro studenty bakalářského studia. Akce probíhá v anglickém jazyce.

Women Scholars Here and There; Then and Now

 

8.12. Závěrečná akce kampaně OSN "Orange the World" proběhne v mezinárodním duchu formou debaty zahraničních vědkyň z UK v anglickém jazyce. Tématem bude postavení žen v různých zemích v průběhu času.

Jak na vědecký článek: Žádost o grant

 

11.12. Tajemství úspěšně podaných grantů tkví především ve způsobu, jakým je napsaná žádost. Poradíme doktorandům, jak zdůraznit jedinečnost vašeho projektu a jak přesvědčit hodnotící komisi, aby mu dala zelenou.

Meditace v kampusu Hybernská

 

12.12. Meditace může být v dnešní době důležitým životním zdrojem a výborným nástrojem, jak pečovat o svou duši. Přijďte do Hybernské a vyzkoušejte si základy meditace prakticky. Dobrým průvodcem vám bude Pavel Pola.

Efektivní komunikace (nejen) v týmu

 

12.12. Na workshopu zjistíte, jak funguje mezilidská komunikace, jak předcházet nedorozuměním a konfliktům, a jak srozumitelně komunikovat své potřeby. Workshop bude veden interaktivní formou.

Leadership pro vaše projekty

 

13.12. Workshop, kde rozebereme základní pilíře dobrého lídra na základě vlastních zážitků. Naučíte se, aby vzájemné interakce vás a vašeho týmu byly příjemné a naplňující chvíle pro obě strany.

Jak na vědecký článek: Abstrakt

 

14.12. Abstrakt je povinnou součástí každého vědeckého příspěvku. Pokud stále plavete v tom, jak jej pojmout a napsat v angličtině, zúčastněte se našeho workshopu. Přijďte na workshop z cyklu o akademickém psaní v angličtině.

Najdi svůj digitální well-being

 

18.12. Pojďme se společně vydat na cestu za spokojenějším životem ve světě digitálních technologií! Na workshopu si formou sebezkušenosti představíme různé strategie pro nalezení a rozvoj našeho digitálního well-beingu.

Provozní doba infodesku a výdejních center průkazů

 

Před vánočními svátky jsme vám plně k dispozici, v posledním prosincovém týdnu bude provoz některých služeb omezen. Podívejte se před návštěvou na naši provozní dobu nebo nám napište e-mail.

 

Další novinky z rektorátu Univerzity Karlovy:

Prestižní vysoká škola nabízí studium spojené s EU

 

4.12. se uskuteční seminář na téma: Proč studovat na College of Europe? Prestižní vysoká škola opět vypisuje přijímací řízení a otevírá nový kampus v albánské Tiraně. Na záznamu ze semináře se můžete seznámit s novým stipendijním programem pro studenty.

A Journey Through Medical Innovations

 

5.12. Seznamte se s převratnými novinkami, které v posledním čtvrtstoletí způsobily revoluci v medicíně. Tento jednodenní workshop vedený v anglickém jazyce se bude zabývat vztahem mezi inovacemi a zvýšenou kvalitou péče o pacienty.

Stáže v delegaci EU ve Spojených státech

 

8.12. je uzávěrka přihlášek na stáž v rámci delegace Evropské unie ve Spojených státech amerických. Delegace nabízí placené stáže na jaro 2024 pro čerstvé absolventy se zájmem o mezinárodní vztahy, kteří mají alespoň bakalářský titul.

Jak pohlídat, že bude váš projekt mít impakt?

 

12.12. Přemýšlíte nad dopadem svých aktivit? Chcete se s ostatními v týmu sladit v tom, k čemu je celý Váš nápad ve výsledku užitečný? Přijďte na Inovační workshop CPPT UK od 9 hod. a ovládněte metodu Result Chain se skvělým lektorem Janem Veselým.

SheAI - Prague women hackathon

 

15.12. - 17.12. Zapojte se do projektu SheAI: AI for an inclusive society. Francouzská ambasáda chce povzbudit mladé ženy, bez ohledu na vzdělání a programátorské zkušenosti, aby pracovaly v týmech na projektech využívajících moderní technologie a nástroje umělé inteligence.

Jak se rozhodujete o své budoucí kariéře?

 

Mají studenti zájem o podnikatelské aktivity, ať už podporované univerzitou nebo dalšími subjekty? Vyplňte dotazník a přidejte český pohled do mezinárodního výzkumu GUESSS, kterého se účastní 3000 univerzit z 60 zemí světa. Anonymita a důvěrnost jsou zaručeny.

 
 

Víte o někom, koho by náš newsletter také zajímal?
Přihlásit se k odběru

Odhlásit odběr

Foto: Shutterstock | College of Europe | Institut français de Prague