Nezobrazuje se vám zpráva správně? Podívejte se na webovou verzi
Message not displaying correctly? Check out the web version


Vydává UK Point - služby a informace na jednom místě info@cuni.cz
Published by UK Point - services and information in one place info@cuni.cz

4/2024

 

 UK Point

Newsletter

 pro studenty Univerzity Karlovy

 

Milé studentky, milí studenti,

přinášíme vám mimořádně bohaté vydání newsletteru. Zkouškové období je ještě daleko, tak doufáme, že si najdete čas a uvidíme se na některé z našich akcí. Zda si vyberete akci zaměřenou na vzdělávání, psychické zdraví nebo dobrovolničení, to necháme na vás.

Pokud se chcete jen bavit a poznat své české nebo zahraniční spolužáky, zveme vás na International středy, pořádané každý týden v Kampusu Hybernská! A nezapomeňte dočíst až do sekce Studenti studentům, kde vám představíme studentský spolek EGEA. Najdete tam také pozvánky na akce pořádané studenty, mezi nimi například i Studentský Majáles.

Přejeme vám krásné jaro.

Váš UK Point

 
 

Dobročinná sbírka

 

11.–12.4. Podpořte s námi dobrou věc! Přispějte do sbírky pro neziskové organizace Jako doma a Šatník. Přinést můžete zachovalé a čisté oblečení, hygienické potřeby nebo kosmetiku.

Praktická první pomoc

 

16.4. Studenti 3. LF vás naučí teoretické základy první pomoci, ale budete si moct i prakticky vyzkoušejte záchranu lidí v života ohrožujících stavech (dušení, šok, srdeční infarkt nebo mozková mrtvice).

Prevence syndromu vyhoření

 

17.4. Trápí vás dlouhodobé vyčerpání? Pociťujete chaos v životě? Nevíte kudy kam? Přihlaste se na stále populární webinář o tom, jak minimalizovat rozvoj syndromu vyhoření.

Pojeďte na zahraniční workcamp

 

18.4. Přijďte na setkání se zástupci organizaci INEX SDA, kteří vám představí workcampy v zahraničí. Dozvíte se zde, co to je workcamp a co vám účast na něm přinese.

Budkování – Den Země s Karlovkou

 

22.4. Dobrovolnické centrum zve na akci, kterou organizuje spolu s Hnutím Brontosaurus! Postavíme a pověsíme ptačí budky v areálu MFF v Troji a pomůžeme na místě s jarním úklidem.

Jak zvládat stres v období zkoušek

 

24.4. Na webináři se naučíte používat hned několik praktických technik pro snížení stresu, který zažíváte doma před zkouškami. Také se dovíte o tom, jak stres a úzkost zahnat rovnou u zkoušky.

Na Karlovce bez překážek

 

2.5. Celouniverzitní odpolední akce v Kampusu Hybernská přiblíží činnost Centra Carolina a podporu poskytovanou studujícím. Obsahem budou přednášky a informační stánky na temata duševního zdraví a studia se specifickými potřebami.

Academic Writing: Practical Tips and Guidance

 

6.5. Přihlaste se na online workshop zaměřený na akademické psaní. Od lektora Jasona Hwanga získáte praktické tipy, jak vyniknout ve svých esejích a ještě si procvičíte angličtinu.

Jak na efektivní time management: přednáška

 

6. 5. "Je toho moc, nestíhám to!" Zní vám to povědomě? Možná je načase zapracovat na svém time managementu. Zveme vás na přednášku o tom, jak efektivně nastavit své vnitřní hodinky.

 

Další novinky z rektorátu Univerzity Karlovy

Diskuzní kulatý stůl

 

10.4. V současné proměnlivé a nejisté době se intenzivně vynořuje otázka: Jakou roli v konfliktech hraje náboženství? Mezináboženský kulatý stůl se židovským, křesťanským a muslimským zastoupením bude hledat zdroje a možnosti, jak zabránit násilí.

Praha očima menšin

 

17.4. Projděte spolu s námi místa, kde žily osobnosti, jako například spisovatel Petr Ginz, pacifistka Bertha von Suttnerová nebo romistka Milena Hübschmannová. Meditativní procházku zakončíme v kavárně NoD jejíž historie se dotýká židovské menšiny.

Kreativní myšlení: Jak ovládnout svou kreativitu a využívat ji v praxi?

 

22.4. Kreativita je jako jízda na kole – dá se naučit! Praktický workshop Design Thinkingu představí techniky, jak myslet out of the box a přicházet s originálními nápady a řešeními – jak při studiu, tak i v jakékoli práci.

HYB4 Swap rostlin

 

26.–27.4. Doneste rostliny, které potěší ostatní, vyměňte je za ty, ze kterých budete mít radost vy. Těšit se můžete i na inspirativní workshopy, edukačním bloky nebo na rukodělné práce, které k jaru patří. Zapojit se můžete i organizačně – podrobnosti zde.

Stáž na Zastoupení Evropské komise

 

Během 4 až 6 týdnů se stážistky a stážisté aktivně zapojí do práce na aktuálních evropských tématech, jako jsou digitální inovace, ochrana demokracie, právní stát a udržitelnost. Přihlášky podávejte do 15. dubna.

Vše o e-learningu na UK pro studenty

 

Jsi student a nevyznáš se ve všech systémech na podporu výuky? Máme pro tebe rychlé řešení! Vše potřebné se dozvíš v naší nové příručce o e-learningu na UK.

 

Studenti studentům

EGEA (Evropská geografická asociace pro studenty a mladé geografy) je organizací sdružující studenty geografie z celé Evropy. Nabízí nesčetné příležitosti k získávání nových vědomostí, seberozvoji a seznamování se se studenty z jiných států. Na Přírodovědecké fakultě UK pořádáme cestovatelské večery, geografické kvízy, besedy s vyučujícími a další akce, které zveřejňujeme na našich sociálních sítích.

Celá síť EGEA funguje na principu „studenti studentům“, kdy ve svém volném čase organizujeme odborné (kongresy a vědecké konference), sportovní a edukativní akce, včetně výměnných pobytů. To nám umožňuje vyjíždět do zahraničí jen s malými náklady, hezky po studentsku. EGEA tak vytváří komunitu aktivních mladých lidí, kteří chtějí rozvíjet své dovednosti ve vědecké, ale i sociální sféře (tzv. soft-skills) a při svém studiu zažít něco víc než jen přednáškové sály. Tak neváhej, zjisti o nás víc a pojď s námi zažít geografii a objevovat Evropu!

Hřeje mě pohyb

 

9.4. Připojte se k nám na atletickém oválu FTVS UK, kde se pokusíme společně zdolat vzdálenost 1929 kilometrů na počest obětí tragédie na Filozofické fakultě a podpoříme nadaci Peerko, která poskytuje psychologickou podporu postiženým tragédií.

Run for Life

 

15.4. Sedmý ročník benefičního běhu Run for life se tentokrát bude konat v Šimkových sadech v Hradci Králové. Studenti veškerý výtěžek z akce věnují na podporu malého Vojtíška, trpícího septooptickou dysplazií s atrofií optiku.

Světový den zdraví

 

20.4. Studenti z organizace IFMSA si v rámci Světového dne zdraví připravili několik preventivních vyšetření. Stánek budou mít v OC Centrum Černý Most v Praze, OC Plaza v Plzni a v Auparku Hradec Králové.

Noc Fakulty FSV

 

25.4. Noc Fakulty sociálních věd má za cíl prezentovat nový kampus v Jinonicích. Program se bude skládat z přednášek, workshopů, prohlídek budovy nebo například ze silent disca. Vítaní jsou studenti i mimo FSV.

Studentský Majáles

 

1.5. Dvanáctý ročník Studentského Majálesu se koná v Kampusu Hybernská! Zažij bez vstupného nezaměnitelnou studentskou kulturu, na které si obohatíš nejen ducha ale i mysl.

První Právní Pomoc

 

V rámci tohoto projektu studenti PF pod vedením pedagogů a na základě supervizí advokátů z praxe vypracovávají bezplatné právní konzultace k problémům, s nimiž se můžete při studiu či běžném životě setkat.

 
 

Víte o někom, koho by náš newsletter také zajímal?
Přihlásit se k odběru

You know someone who would be interested in our newsletter as well?
Log in here

Odhlásit odběr

Newsletter unsubscribe
or reply to this message and type UNSUBSCRIBE as the subject.

Foto: Shutterstock | shutterstock