Nezobrazuje se vám zpráva správně? Podívejte se na webovou verzi
Message not displaying correctly? Check out the web version


Vydává UK Point - služby a informace na jednom místě info@cuni.cz
Published by UK Point - services and information in one place info@cuni.cz

5/2023

 

 UK POINT

Newsletter

 pro studenty Univerzity Karlovy

 

Milé studentky, milí studenti,

i když počasí je stále aprílové, je tu květen a s ním další pestrá nabídka aktivit připravených pro vás týmem UK Pointu. Najdete v ní semináře a kurzy, které vám mohou pomoci zvládnout nadcházející, pro mnohé stresové období, i zajímavé pracovní nabídky.

Máte jedinečnou příležitost představit svou alma mater v jiném světle svým blízkým, rodině, přátelům i těm, kteří zvažují, že zde budou jednou studovat. Pozvěte je na Den s Univerzitou Karlovou nebo na akci Na Karlovce bez překážek.

Přejeme hodně štěští ve zkouškovém období!

Váš tým UK Pointu

Studentská soutěž na podporu udržitelného rozvoje

 

Chcete se aktivně podílet na naplňování cílů udržitelného rozvoje v prostředí Univerzity Karlovy? Přihlaste se do soutěže a zrealizujte svůj inovativní projekt ještě v tomto roce! Termín podání přihlášky je do konce dubna. 

Assessment Center Training

 

3. 5. Využijte poslední místa na našem jedinečném intenzivním workshopu (v AJ) a natrénujte metodu výběrového řízení assessment centrum. Aneb kdo je připraven, není zaskočen. Získejte konkurenční výhodu!

Na Karlovce bez překážek

 

3. 5. Celouniverzitní akce představí činnost Centra Carolina a podporu poskytovanou studujícím na jednotlivých fakultách. Semináře, workshopy, diskusní panely a informační stánky přiblíží témata spojená se studiem se speciálními potřebami.

Předejděte vyhoření - pomůžeme vám

 

3. 5. Trápí vás dlouhodobé vyčerpání? Pociťujete chaos v životě? Nevíte kudy kam? Přihlaste se na užitečný webinář o tom, jak minimalizovat rozvoj syndromu vyhoření.

Den s Univerzitou Karlovou

 

20. 5. V inspirativních prostorech Kampusu Hybernská se v rámci bohatého doprovodného programu představí jednotlivé fakulty. A protože tento den zároveň věnujeme našim absolventům, těší se na vás zajímaví hosté.

Jak psát jasné a čtenářsky přívětivé texty

 

11. 5. Interaktivní seminář z cyklu Fit&Smart Student o tom, jak učinit psaný text přehlednější a dynamičtější. Přijďte si procvičit psaní jasného a stručného textu. Seminář probíhá v anglickém jazyce.

Effective Science Communication

 

23. 5. Dokáže věda mluvit sama za sebe? Někdy jí jako vědci musíte pomoct. Pokud cítíte, že potřebujete rady a tipy, jak popularizovat svůj výzkum nebo vědecký projekt, udělejte si čas na náš praktický seminář. Rady rozdáváme v angličtině a pouze Ph.D. studentům.

Angličtina akademického světa

 

5. 6. a 15. 6. Využijte možnost zdokonalit své komunikační dovednosti v anglickém jazyce. Zúčastněte se webináře pro Ph.D. studenty s oblíbeným lektorem Jasonem Hwangem v jednom ze dvou nabízených termínů.

Inspirují se od nás univerzity z celé republiky

 

Našim studentům chceme poskytovat jen tu nejlepší péči. Že se to daří, dokazuje zájem kolegů z jiných univerzit školit se v metodice digitalizace právě v našem Digitalizačním středisku Centra Carolina.

Bolzanova cena zná vítěze

 

Rektorka předala třem absolventům UK významné ocenění – Bolzanovu cenu. Jsme hrdí, že jsme u toho mohli být s nimi už od podání přihlášky. Gratulujeme! Další ročník je již za dveřmi, o jeho vyhlášení vás budeme informovat.

Hledáme fakultní koordinátory Dobrovolnického centra UK

 

Staňte se koordinátory dobrovolníků na vaší fakultě! Vaším úkolem bude komunikace s nimi a návrh systému jejich podpory. Očekáváme iniciativu, nápady a energii pro rozvoj Dobrocentra.

Přidejte se do týmu Dobrovolnického centra UK

 

Zajímá Vás dobrovolnictví? Máte organizační schopnosti a energii věci zlepšovat? Pak jste ten pravý člověk pro spolupráci s námi. Klikněte a zjistíte více.

 

Další novinky z rektorátu Univerzity Karlovy:

Soutěžte o granty pro studentské PR nápady

 

UKa! vyhlašuje 2. ročník a přichází s několika zajímavými novinkami. Zapojte se do šíření dobrého jména univerzity. Přihlaste svůj projekt zaměřený na propagaci UK do 15. 5. 2023.

Nepozorný pátek: Pojďme ADHD naproti

 

5. 5. Život s ADHD. Přednášky a workshopy o zvládání ADHD, diskuze, sdílení zážitků, a také prostor k seznámení se s podobně naladěnými lidmi z komunity nepozorných.

Rektorský sportovní den

 

10. 5. Udělejte něco pro své zdraví a před zkouškovým obdobím si protáhněte tělo a vyčistěte mysl. Seznam sportů i informace k přihlášení naleznete na webu akce. Tak neváhejte a zaregistrujte se co nejdříve!

FameLab 2023 – unikátní příležitost zazářit

 

Od 1. 4. Milujete vědu a baví vás komunikace? Toužíte o svém výzkumu vyprávět světu? Pokud to stihnete za 3 minuty a nebojíte se mikrofonu, neváhejte a přihlaste se do prestižní světové soutěže a získejte unikátní školení v mediální a vědecké komunikaci navíc.

Umělá inteligence a české vysoké školství

 

Iniciativa českých vysokých škol má pod vedením UK a prg.ai připravit české vzdělávání na umělou inteligenci.

Complete Anatomy

 

Až do 30. 6. je dostupný Complete Anatomy, interaktivní atlas anatomie vhodný pro studium i výuku medicíny. Informace o přístupu naleznete na Portálu elektronických zdrojů.

 
 

Víte o někom, koho by náš newsletter také zajímal?
Zde se může přihlásit

You know someone who would be interested in our newsletter as well?
Log in here

Odhlášení newsletteru

Newsletter unsubscribe
or reply to this message and type UNSUBSCRIBE as the subject.

shutterstock.com

Foto: UK, pixabay.com