Nezobrazuje se vám newsletter správně? Podívejte se na webovou verzi
Is your newsletter not displayed correctly? Check out the web version


Vydává UK Point - služby a informace na jednom místě info@cuni.cz
Published by UK Point - services and information in one place info@cuni.cz

2/2024

 

 UK POINT

Newsletter

 pro studenty Univerzity Karlovy

 

Milé studentky, milí studenti,

ačkoliv venku stále vládne zima a mnoho z vás má ještě několik zkoušek před sebou, my už vám přinášíme první newsletter letního semestru. Pokud najdete během zkouškového chvilku času, budeme rádi, když se podíváte na naši novou nabídku kurzů a akcí. Jejich úplný seznam, který průběžně aktualizujeme, najdete na stránkách UK Pointu.

V novém semestru přicházíme s novinkou. Na Univerzitě Karlově máme velké množství studentských spolků, ale co přesně dělají? Proč se stát jejich členy? Na tyto otázky najdete odpověď v našem newsletteru, kde jim poskytneme prostor, některé vám představíme a nabídneme vám vždy několik akcí organizovaných studenty pro studenty. Tento měsíc začínáme se spolkem IFMSA Česká republika, který spojuje studenty lékařských fakult.

Přejeme vám mnoho štěstí u zkoušek, pohodový únor a hodně zdraví.

Váš UK Point

 
 

Kariérní den na UK

 

13.3. Chystáte se brzy vstoupit do pracovního světa? V rámci Kariérního dne na UK si vyberete ze spousty aktivit, které vám pomohou nastartovat vaši kariéru. Těšíme se na vás v březnu v Kampusu Hybernská.

Efektivní komunikace nejen v týmu

 

20.3. Na praktickém workshopu z cyklu Fit and Smart student se dozvíte a vyzkoušíte si, jak funguje mezilidská komunikace, jak předcházet nedorozuměním a konfliktům nebo jak srozumitelně komunikovat své potřeby.

Zažij stáž u Evropské komise

 

8.2. Seminář během dvou hodin poskytne potenciálním uchazečům o stáž všechny nezbytné informace, průvodce přihláškou a zkušenosti z první ruky. Akce probíhá v hybridním formátu. Pro účast se registrujte zde.

Podpůrné skupiny

 

Na podpůrné skupině zjistíte, že nejste se svými problémy a těžkostmi sami, posunete se blíže k nalezení řešení a nakonec se možná svým problémům i zasmějete. Skupiny běží každý týden až do konce června, registrace není potřeba.

Kariérní poradna

 

Chcete dosáhnout většího úspěchu ve své profesní kariéře? Kariérní poradna UK může pomoci objevit vaše skryté potenciály, podpořit vás na cestě k osobnímu rozvoji nebo pomoci při volbě pracovního uplatnění.

Pravidelná setkání pro studenty se specifickými potřebami

 

Smyslem je budování lepší schopnosti zacházet se stresem pomocí relaxačních technik, naslouchání vlastnímu tělu a propojení se svými zdroji energie a duševní pohody. Přihlašování do 15.2.

Nová brožura pro studující se specifickými potřebami

 

Brožura obsahuje užitečné tipy a informace pro studující se specifickými potřebami, ale nezapomíná ani na zájemce a zájemkyně o studium na UK.

Podpora zájmové činnosti

 

Pořádáte akce pro spolužáky, odborné konference, nebo pro širší veřejnost třeba popularizujete Univerzitu Karlovu? Pokud máte formu zapsaného spolku, požádejte o finanční podporu své činnosti.

Sledujte náš facebook!

 

Facebook UK Pointu nadále přijímá nové fanynky a fanoušky! Tak neváhejte a sledujte nás pro aktuální informace i tipy na zajímavé události. Všechny informace pohromadě najdete také na našem webu.

 

Další novinky z rektorátu Univerzity Karlovy

Široká nabídka volitelných kurzů

 

Natrénujte si, jak myslet inovativně a kreativně. Zjistěte, jak přivést svůj (ne)vědecký nápad k životu. Vše pod vedením expertů z praxe. Vyberte si z nabídky kurzů zaměřených na podnikání nebo například na umělou inteligenci.

Termíny zasedání Akademického senátu UK

 

Na chodu univerzity se podílí rovněž Akademický senát jako nejvyšší reprezentace studentů a zaměstnanců. Jednání pléna i komisí jsou otevřená všem. Časy a místa schůzí najdete zde.

Kurz meditace

 

26.2.-28.2. Centrum péče o duši UK ve spolupráci s Kolínským klášterem vás zve na krátký pobytový kurz, který je vhodný i pro úplné začátečníky. Praxe bdělé a laskavé pozornosti může přispět k celkovému osobnímu rozvoji!

 

Pomoc v souvislosti s událostmi na Filozofické fakultě

Dobrovolnické centrum pro FF UK

 

Síla dobrovolnictví spojuje Karlovku! Dobrovolnické centrum se podílí na pomoci vypořádat se s následky tragické události na FF UK. Do dobrovolnické pomoci se můžete zapojit skrze formulář.

Setkání zaměřená na podporu psychické odolnosti

 

Český institut pro psychotraumatologii a EMDR pořádá skupinová setkání zaměřená na podporu odolnosti a stabilizaci stresových symptomů.

První návštěva budov

 

Máte obavy z toho, jak se připravit nebo reagovat při návratu na výuku? Jednotlivé kroky naleznete v příspěvku. Zároveň tam najdete kontakty na stále probíhající psychologickou i odbornou pomoc.

 

Studenti studentům

V únoru vám představujeme organizaci IFMSA Česká republika spojující nejen budoucí lékaře ve snaze o férovou medicínu a lepší veřejné zdraví. Spolek je součástí mezinárodního fóra studentů medicíny, které podporuje OSN i WHO. Svým členům nabízí zahraniční stáže a projekty zaměřené na zlepšení zdravotní péče. Jejich cílem je dosáhnout, aby studenti medicíny opouštěli lékařské fakulty dobře připraveni na své budoucí povolání.

Nestudujete všeobecné lékařství? Nevadí! Rádi přijímají i studenty studující zubní lékařství a různé zdravotnické bakalářské obory, včetně dentální hygieny, fyzioterapie, všeobecného ošetřovatelství a nutriční terapie. Dokonce se k nim mohou přidat studenti z jiných oborů, kteří si přejí být součástí této organizace. Ti budou mít samozřejmě speciální členství, ale stále se mohou aktivně zapojovat do všech aktivit, s výjimkou zahraničních stáží.

Více o tomto spolku se dočtete v článku magazínu Forum.

Najdi svůj digitální well-being

 

13.2. Digital Haven projekt vám představí různé strategie udržitelnějšího a zdravějšího fungování ve světě digitálních technologií. Workshop, který vám pomůže najít váš digitální well-being začíná ve 14 hodin v Kampusu Hybernská.

International středa, mezinárodní Wednesday

 

21.2. Začíná nový pravidelný seriál akcí pro české a zahraniční studující! Každý středeční večer proběhne v Kampusu Hybernská neformální setkání, kde můžeš potkat své zahraniční spolužáky a spolužačky.

Hokejová bitva o Prahu je zpět!

 

5.3. Na zimním stadionu Eden se spolu utkají největší rivalové v univerzitním hokeji, Univerzita Karlova proti ČVUT! Zažij skvělou show, podpoř svou alma mater a potom zakonči večer afterparty v OX Clubu! Registrace zde.

 
 

Víte o někom, koho by náš newsletter také zajímal?
Přihlásit se k odběru

You know someone who would be interested in our newsletter as well?
Log in here

Odhlásit odběr

Newsletter unsubscribe
or reply to this message and type UNSUBSCRIBE as the subject.

Foto: Shutterstock | Fotobanka UK