Horská chata Univerzity Karlovy Patejdlova bouda

Horská chata Patejdlova bouda je zařízení Univerzity Karlovy určené pro výcvikové kurzy a soustředění posluchačů, rekreace zaměstnanců a ostatní akce UK. Je umístěna v Krkonošském národním parku nad Špindlerovým Mlýnem ve výšce 972 metrů nad mořem. Slibuje tak všem klidné prožití rekreace a načerpání nových sil v krásné horské přírodě.


Vedoucí střediska

Vedoucí střediska je paní Marcela Svobodová, adresa: Patejdlovka 83, 543 01 Špindlerův Mlýn, telefon: 499 421 752, mobil: 602 223 783


Informace pro rekreace

Přihláška k rekreaci


Pokyny k rekreacím naleznete na úvodní straně - Nabídky rekreace.


Termíny rekreací - 2016

LEDEN

2) 24. ledna - 31. ledna 2016 OBSAZENO


ÚNOR

3) 4. února - 7. února 2016 OBSAZENO


BŘEZEN

4) 16. března - 20. března 2016 OBSAZENO

5) 23. března - 28. března 2016 OBSAZENO
Proběhlé rekreace:

1) 5. ledna - 10. ledna 2016


Poplatky

Místní poplatek městskému úřadu za rekreační pobyt v částce 15,- Kč za osobu a den zaplatíte správkyni střediska. Poplatku jsou zproštěny děti do 18 let, studenti do 26 let, osoby držící průkaz ZTP, osoby starší 70 let. Osvobození od poplatku osobám, kterým náleží přídavky na děti, bude poskytnuto pouze na základě potvrzení z Úřadu práce.

Po obdržení faktury uhraďte pobyt a jako variabilní symbol uveďte číslo faktury. Pokud nebude faktura uhrazena včas (do data splatnosti uvedeného na faktuře), není možné ubytování poskytnout. Číslo pokoje přiděluje správkyně střediska.

Při předčasném odjezdu, pozdním příjezdu nebo nenastoupení na rekreaci s výjimkou lékařsky doloženého onemocnění nemá rekreant nárok na vrácení rozdílu nákladů. Nezaplacení pobytu není odhlášením z rekreace. Odhlásit se z pobytu je možné u pí Moravcové, tel. 224491218. Za zrušení objednaných míst budou v oprávněných případech účtovány následující storno poplatky: v době měsíc -7 dní před nástupem 10% z ceny za ubytování, v době 7 dní a kratší 30%.

Žádosti o vrácení poplatků doložené lékařským potvrzením se zasílá nejpozději do 14 dnů po skončení rekreace na adresu: M. Moravcová, SBZ UK, Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1 či e-mail V žádosti je nutné uvést účet, na který má být požadovaná částka poukázána.

Informace pro výukové akce

Aktuální obsazenost střediska, pokyny a formulář k rezervaci akce naleznete na úvodní straně - Nabídky rekreace.


Informace o středisku

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!

Vzhledem k dlouhotrvajícímu suchu a nedostatku vody je vířivka mimořádně až do odvolání MIMO PROVOZ. Děkujeme za pochopení.

Kapacita a pokyny pro ubytování

Kapacita chaty je 45 lůžek ve dvou až pěti lůžkových pokojích s příslušenstvím.

Využití a organizační zabezpečení, práva a povinnosti uživatelů jsou stanoveny provozním řádem. Povinností účastníků rekreace je seznámit se s tímto řádem a důsledně dodržovat všechna jeho ustanovení. Rozmístění rekreantů jsou v plné kompetenci vedoucí střediska.

Jednotlivé turnusy začínají v den nástupu po 13. hodině. Dřívější příchod rekreantů na chatu je možný po dohodě s vedoucí střediska.

Přítomnost domácích zvířat: koček, psů a jiných je zakázána.

Stravování začíná v den nástupu rekreace večeří a končí posledním dnem rekreace snídaní s balíčkem na cestu (plná penze). Stravování je podle výběru v přihlášce pro celou dobu pobytu. Při podávání jídla je zavedena samoobsluha. Kuchyň nezajišťuje žádnou dietu.

Vybavení střediska a možnosti rekreace v okolí

Pro chvíle odpočinku se v chatě nachází stůl na stolní tenis, malý vířivý bazén, sauna (je nutný vlastní větší ručník a plavky), kulturní místnost.

V zimní sezóně se rekreantům v areálu boudy nabízí soukromý lyžařský vlek, v bližším okolí lyžařský areál Medvědín.

V letní sezóně mohou rekreanti v areálu využít hřiště na volejbal a tenisové kurty. V okolí je na výběr z mnoha turistických a naučných stezek v Krkonošském národním parku.

Doprava

Doprava vlastní. Odvoz zavazadel při příjezdu a odjezdu z autobusového nádraží a z parkoviště č.1 ve Špindlerově mlýně na chatu a zpět je v ceně pobytu. Vedoucí střediska tento odvoz zajišťuje v návaznosti na příjezdy autobusů – ve 13.15 a v 16.00 hodin.

V letních měsících, v zimě pokud to stav komunikací dovoluje, je po dohodě se vědoucí střediska možné parkování maximálně 5 vozidel u objektu chaty. Při vjezdu do KRNAPu poplatek 50,- Kč.

Pro parkování ostatních vozidel je k dispozici hlídané parkoviště č. 1 ve Špindlerově Mlýně.Fotogalerie Chata Patejdlova bouda


Poslední změna: 1. říjen 2018 17:43 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Za obsah stránky zodpovídá: UK POINT
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám