Nezobrazuje se vám zpráva správně? Podívejte se na webovou verzi


Vydává UK Point - služby a informace na jednom místě info@cuni.cz

6/2024

 

 UK Point

Newsletter

 pro studenty Univerzity Karlovy

 

Milé studentky, milí studenti,

právě jste si otevřeli poslední newsletter, který vám UK Point zasílá před letní pauzou, kdy se my i vy těšíme na dovolené a chvíli volna. Neznamená to však, že se v UK Pointu život zastaví, provozní doba infodesku i výdejního centra průkazů zůstává nezměněna, k dispozici jsou i naši poradci. Zároveň připravujeme spoustu akcí a zajímavých projektů, se kterými se opět přihlásíme v zářijovém newsletteru.

Také vám chceme připomenout, že se od pátku do soboty konají volby do Evropského parlamentu. Pokud nevíte, proč byste měli volit nebo jak Evropský parlament vlastně funguje, podívejte se na náš web. Najdete tam několik iniciativ a kampaní, které se snaží šířit osvětu k těmto volbám. Věříme, že pomohou i vám!

Přejeme krásné slunečné léto a těšíme se na vás v září.

Tým UK Pointu

 
 

Výdejní centrum průkazů hledá posily

 

Hledáš flexibilní a dlouhodobou brigádu při studiu a angličtina pro tebe není problém? Připoj se k týmu studentek a studentů UK, kteří zajišťují chod našich výdejních center.

Základy krizové intervence pro studující

 

13.6. Jak se posílit v období krize a jak být oporou druhým v náročné situaci? Webinář vám poskytne praktický návod na poskytování první psychické pomoci a osvětlí účinné formy sebepéče.

Setkání Dobrovolnického centra

 

19.6. Letní dobrovolnické příležitosti! Zúčastněte se informačního setkání a zjistěte, jak si můžete obohatit léto skrze dobrovolnické aktivity. Rozvinete tak nejen své dovednosti, ale zároveň tím pomůžete prostředí a lidem kolem sebe.

Diagnostika studijních a kariérových předpokladů

 

Chcete lépe poznat sami sebe nebo zjistit, k jakému typu studia či zaměstnání máte vlohy? Ať už si nejste jistí svým směřováním v rámci studia nebo řešíte budoucí kariéru, pak je tato služba Kariérního centra UK přesně pro vás.

Podpůrné skupiny

 

Těžkosti ve zkouškovém? Přijďte na skupinu! Zjistíte, že to nejste jen vy, kdo řeší nějaký problém, posunete se blíž k jeho vyřešení a nakonec se všemu možná i zasmějete. Skupiny běží každý týden až do konce června, registrace není potřeba.

Otestujte novou aplikaci pro UK

 

Hledáme studenty, kteří by nám pomohli s testováním naší nové aplikace zaměřené na odolnost, duševní pohodu a seberozvoj. Aplikace MyPwr App je v současné době v pilotním provozu pro Univerzitu Karlovu a my bychom rádi znali váš názor.

 

Další novinky z rektorátu Univerzity Karlovy

Workshop k CEE programu

 

3.6. Využijte této šance a přijďte se dnes od 15:30 do 16:30 dozvědět více o Community Engagement Exchange programu, a o tom, jak si podat přihlášku! Akce proběhne v anglickém jazyce.

Karlovka na VědaFestu

 

19.6. Pojďte s Karlovkou objevovat hravý a fascinující svět vědy na VědaFest. Čeká na vás to nejzajímavější z oblasti přírodních, technických, humanitních i společenských oborů.

Podpora zájmové činnosti

 

Pořádáte akce pro spolužáky, odborné konference, nebo pro širší veřejnost třeba popularizujete Univerzitu Karlovu? Pokud máte formu zapsaného spolku, požádejte o finanční podporu své činnosti.

 

Studenti studentům

Charlie, queer spolek Univerzity Karlovy, nabízí studentkám*tům a akademickým pracovnicím*kům UK platformu pro seberealizaci, setkávání a zábavu. Zaměřuje se především na rozvíjení společenského života LGBTQ lidí. Snahou je vzájemné sblížení různých lidí, změna často stereotypního pohledu na queer osoby a vytváření pestřejšího (mimo)akademického života.

Charlie pořádá řadu akcí, mezi nimi například pravidelná úterní setkání, tematické přednášky a diskuse, deskovečery, pikniky či občasné výlety. Spolek spolupracuje s řadou dalších organizací, mimo jiné s Prague Pride, Studentskou radou FF UK či s mezinárodní queer organizací IGLYO. Můžete nás sledovat na facebooku či instagramu. Těšíme se na vás na některé z našich akcí!

Díky, že můžem volit

 

Univerzita Karlova je hrdým partnerem projektu Díky, že můžem volit. Spolek Díky, že můžem, tvořený studenty a mladými lidmi, nyní nahrál na své stránky informace a videa k volbám do EP.

Sekáč na Hollaru

 

7.6. Přijďte si osvěžit svůj šatník, ale zároveň ušetřit přírodu i vaši peněženku! Těšit se můžete na několik prodejců, kteří přinesou širokou škálu stylových pokladů, hudební program i dobroty z kavárny.

Running and Cycling Club

 

Přidejte se k charitativnímu týmu RCT Praha, poznejte nové české i zahraniční spolužáky a zároveň se podílejte na dobré věci. Přidat se může každý, noví členové na všech úrovních jsou vítaní!

 
 

Víte o někom, koho by náš newsletter také zajímal?
Přihlásit se k odběru

Odhlásit odběr

Foto: Univerzita Karlova | Community Engagement Exchange Program | Díky, že můžem | Shutterstock