Nezobrazuje se vám zpráva správně? Podívejte se na webovou verzi


Vydává UK Point - služby a informace na jednom místě info@cuni.cz

3/2023

 

 UK POINT

Newsletter

 Pro studenty Univerzity Karlovy

 

Milé studentky, milí studenti,

jaro klepe na dveře a my přicházíme s novinkou - zbrusu novým layoutem našeho newsletteru. Líbí se vám? Dejte nám vědět na info@cuni.cz.

Věříme, že nový vzhled upoutá vaši pozornost a využijete tipy pro volný čas a rozvíjení svých dovedností. Vyzkoušejte naše praktické semináře a workshopy nebo, jste-li ve vyšších ročnících studia, navštivte náš Kariérní den. Máme pro vás i pozvánku do „světa snů“ nebo k relaxu u poslechu podkastu s našimi kolegyněmi z Centra Carolina.

Přejeme vám hodně zdraví a elánu do nového semestru.

Váš tým UK Pointu

Ze školy do práce - Kariérní den na UK

 

22. 3. Ukončujete svá studia a přemýšlíte, co dál? Navštivte Kariérní den na UK v Kampusu Hybernská a vyberte si ze spousty aktivit, které vám pomůžou nastartovat vaši kariéru nebo alespoň určit její směr. Těšíme se na vás ve středu 22. 3. od 10h.

Naše Karlovka udržitelná

 

23. 3. Máte co říct k tomu, jak udržitelně studovat, pracovat a „být" na UK? Pak vás zveme ke kulatému stolu věnovanému přípravě návrhu Strategie udržitelného rozvoje UK, který se uskuteční 23. 3 od 10.00 do 12.00 v Modré posluchárně, Celetná 20.

Sestříhej to! Aneb jak na postprodukci videí

 

20. 3. Digitální doba si žádá digitální dovednosti. Nenechávejte svůj výzkum jen za zavřenými dveřmi, ale ukažte ho veřejnosti! Naučte se, jak vhodně natočit svou práci a v čem spočívá kvalitní postprodukce.

Miluješ vědu, ale nevíš, jak to říct?

 

22. 3. Vyprávěj vědu! Jak mluvit a psát o složitých v tématech tak, aby byla srozumitelná? Během workshopu se podíváte na vaše výzkumné téma novým pohledem a zamyslíte se, jak o něm poutavě a přitom smysluplně referovat. A jako bonus představíme FameLab 2023.

Peníze až na prvním místě

 

28. 3. Webinář Finanční gramotnost je o tom, jak důležité je pochopení kritického myšlení při našem každodenním finančním rozhodování. Uslyšíte například, jak rozpoznávat nástrahy či zavádějící informace z finančních trhů.

Run for it!

 

30. 3. si s námi můžete jít zaběhat. Rádi byste, ale nevíte, jak na to? V rámci cyklu FIT Student pro vás pořádáme další lekci běhání s Pavlem Šodkem v Oboře Hvězda.

Pozvánka do světa snů

 

4.4. Na webináři o spánkové hygieně se dovíte, jaká jsou její pravidla, proč je mozek manažerem spánku a v čem nám hygiena pomáhá spánek lépe řídit. Bděte, ale také spěte!

Ženy z UK ve vědě, příbězích i ve filmu

 

8. 3. V únoru jsme slavili Mezinárodní den žen a dívek ve vědě. Přečtěte si příběhy dvou tuctů z nich. Už 8. 3. se můžete těšit na oslavu MDŽ a na promítání dokumentární filmu „Picture a Scientist“. Více informací zde. Registrace zde.

Průfrýdink. Eh, nepotřebujete korektora textů?!

 

Psát dobře česky, to dělá často problém i rodilým mluvčím. Pokud se potýkáte s akademickými texty ve svém rodném jazyce, nechte si je zkontrolovat od našich češtinářů. Vyzkoušejte proofreading!

Centrum péče o duši

 

Nově zřízené Centrum péče o duši nabízí duchovní doprovázení a podporu studentům a zaměstnancům UK. Nabízíme široce pojaté duchovní doprovázení, které dává péči o duši dialogický charakter. Zájemci o konzultaci nemusí patřit k žádné náboženské tradici. Registrace přes Poradny Centra Carolina.

Centrum Carolina na Radiu Wave

 

S Lenkou Dobešovou a Alicí Rytychovou z Centra Carolina v pořadu Radio Wave zaznělo, jak univerzita může pomoci uchazečům a studentům se speciálními potřebami. Poslechněte si pořad.

Dobrovolničíte? Dejte nám o tom vědět!

 

Pro nově vznikající Dobrovolnické centrum UK hledáme studentky a studenty, kteří mají zkušenost s dobrovolnickou činností. Jste to vy anebo znáte někoho takového? Napište na: tereza.virtova@ruk.cuni.cz.Autorka foto: Markéta Radka Kubalová

 

Další novinky z rektorátu Univerzity Karlovy:

Seminář pro zájemce o doktorské studium

 

9. 3. Uvažujete o doktorském studiu? Přijďte se informovat o tom, co to obnáší, co vědět, co nezapomenout a co by vám mohlo ve studiu výrazně pomoci.

Join the Debate with PostDoc Dr. Gamze Korbek

 

13. 3. Přijďte debatovat s postdoktorandkou Dr. Gamze Korbek, která se s vámi podělí o své zkušenosti a zážitky ze zahraničí i s pozicí postdoktorandky v České republice.

Jak vést kvalifikační práce studentů pregraduálního studia?

 

13. 3. Jak přistupovat k vedení práce studenta, jaké zásady dodržovat, jaký postup zvolit a jak dovést studenta k úspěšné obhajobě? Toto a mnoho dalšího se dozvíte na této přednášce.

Podnikni to! na UK

 

14. 3. startuje další běh oblíbeného kurzu pro podnikavce na Karlovce. Zajímá vás, jak rozjet vlastní podnikání? Přihlaste se a získejte potřebnou podporu a poradenství.

Zapište si kurz Management vědy a inovací

 

Chcete lépe porozumět inovacím ve vědě? Zajímá vás, jaký reálný přínos může mít téma, kterým se zabýváte ve své bakalářce, diplomce či dizertaci? Zapište si celý kurz nebo jednotlivé bloky zde.

Jak se stát inspirativním leaderem?

 

9. 3. Zajímá vás, jak fungují lídři a lídryně, za kterými rádi jdeme? Chcete sami inspirovat ostatní? Zveme vás na inovační workshop, kterým provede kouč a „leader praktik“, Jiří Bréda.

 
 

Víte o někom, koho by náš newsletter také zajímal?
Zde se může přihlásit

Odhlášení newsletteru

shutterstock.com

Foto: UK, pixabay.com