5. prosince 2019

Nádvoří pod kaštanem opět po roce adventně slavnostní

Stalo se krásnou tradicí, že se v závěru roku scházejí přátelé a zaměstnanci Univerzity Karlovy na nádvoří rektorátu, aby společně oslavili čas adventní. Popřát krásné a poklidné vánoční svátky a vše dobré do nového roku přišel všem návštěvníkům i rektor Tomáš Zima s prorektorkou Lenkou Rovnou.

Ozdobou toho letošního programu se stalo zpívání vánočních koled v podání dětského sboru hLásky; diváky zaujalo i pobavilo vystoupení dvojice Mária Stratilová a Jiří Mašek, letošních vítězů vědecké popularizační soutěže Science Slam. Slavnostní atmosféru svátečního večera dokreslilo nevšední hudební číslo Františka Šalandy, Saxofrancise.

Nechyběla tvůrčí dílna připravená pedagogickým spolkem Emil, hyper štědrá tombola a rozverný fotokoutek. I letos se kmen letitého kaštanu stal místem pro sdělení těch nejtajnějších novoročních přání ♥

Tečkou vydařeného Adventu na UK, organizačně skvěle zvládnutého lidmi z UK Pointu, byla opět po roce kouzelná světelná show skupiny LighTrix.

Na viděnou pod kaštanem u svařáku v roce 2020!

Text: Marcela Uhlíková

Foto: René Volfík