OBD - evidence publikační činnosti


Aplikace OBD slouží ke sběru a správě záznamů o publikační činnosti a dalších výsledcích duševní činnosti na UK.


Záznamy do aplikace vkládají jednotliví autoři. Systém obsahuje číselníky, které přispívají ke správnosti zadaných údajů: číselník osob, napojený na personální agendu UK, číselník časopisů (zdrojů), číselník grantů a další. Několikastupňové workflow umožňuje přehlednou kontrolu vložených dat a jejich schvalování. Správce může k záznamu připojit hlášení o chybách a vrátit jej vkladateli k opravě.


Uživatelé si mohou záznamy ukládat do složek, které lze sdílet s ostatními uživateli. Pro hledání záznamů jsou k dispozici filtry a vyhledané záznamy je možné exportovat podle různých šablon do formátů Word či Excel.


Pro správce jsou určeny nástroje pro hromadné změny v záznamech, vytváření exportních šablon a import záznamů z Web of Science.


Systém je centralizovaný pro celou UK a vyžaduje pouze počítač připojený k internetu vybavený některým z moderních internetových prohlížečů. Od roku 2009 se postupně nasazuje na jednotlivých fakultách a součástech.


Vstup do aplikace

Vstup do aplikace pro uživatele (zaměstnance a studenty) z připojených fakult a součástí UK je na adrese: verso.is.cuni.cz


Pro přihlášení se používají centrální přihlašovací údaje - osobní číslo zaměstnance/studenta (na průkazce pod fotografií) a heslo přidělené v CAS (Centrální autentizační službě).
Poslední změna: 12. listopad 2014 14:40 
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám