CU libraries and access to their information resources

Členové Klubu Alumni UK mají možnost využívat přístup do univerzitních knihoven.


Pro registraci do knihovny UK a/nebo pro využívání elektronických informačních zdrojů je potřeba:

1. mít vydaný průkaz Klubu Alumni UK,

2. znát své heslo do Centrální autentizační služby UK

3. a potvrdit elektronický souhlas.


Pravidla pro využívání služeb definuje „Knihovní a výpůjční řád Univerzity Karlovy“ – viz Dokumenty. Členové Klubu Alumni UK jsou pro knihovní služby registrováni v kategorii „Veřejnost“ - viz Přehled výpůjčních pravidel pro Veřejnost.



Elektronické informační zdroje jsou pro členy klubu Alumni UK dostupné (v souladu s licenčními podmínkami) v jednotlivých knihovnách a omezeně také mimo knihovny, pomocí přihlašovacích údajů do Centrální autentizační služby UK. Přehled online databází dostupných mimo knihovny UK naleznete na Portálu elektronických zdrojů UK


Seznam všech univerzitních knihoven naleznete na stránkách Ústřední knihovny.


Tištěné publikace můžete vyhledávat v Centrálním katalogu UK nebo v centrálním vyhledávači UKAŽ, který prohledává kromě tištěných i elektronické publikace. Přehled online databází a dalších možností elektronických informačních zdrojů naleznete na Portálu elektronických zdrojů UK.


Pro tištěné i elektronické dokumenty lze využít i možnosti meziknihovní výpůjční služby, více informací v knihovnách.



Last change: August 24, 2023 13:30 
Responsible for site content: CU POINT
Contact Us
Contact

Charles University

Ovocný trh 5

Prague 1

116 36

Czech Republic


CU Point - Centre for Information, Counselling and Social Services

E-mail:

Phone: +420 224 491 850


Erasmus+ info:

E-mail:


ALLIANCE CU




How to Reach Us