15. září 2021

250letý Orchestr mediků Semmelweisovy univerzity v Praze

250letý Orchestr mediků Semmelweisovy univerzity (Maďarsko, Budapešť) vznikl před jedenácti lety, jeho uměleckým vedoucím a dirigentem je od roku 2009 Gergely Dubóczky. Jeho členy jsou především posluchači budapešťské lékařské univerzity a studenti několika dalších maďarských vysokoškolských institucí. Orchestr mediků pravidelně účinkuje na akcích univerzity, ale úspěšně vystupoval mimo jiné v Bayreuthu, ve Švýcarsku a také na Hudební akademii Ference Liszta v Budapešti. Zvláštností slavnostního koncertu je, že provedení Mahlerovy symfonie se zúčastní také posluchači zahraničních partnerských institucí univerzity. Mezinárodní orchestr mediků představí program Jubilejního koncertu ve čtyřech zemích.

24.09.2021 od 19:00 | OBECNÍ DŮM – SMETANOVA SÍŇ, PRAHA

ÚČINKUJE: MEZINÁRODNÍ ORCHESTR MEDIKŮ

DIRIGUJE: GERGELY DUBÓCZKY

PROGRAM:

BEETHOVEN: PŘEDEHRA KRÁL ŠTĚPÁN

MAHLER: SYMFONIE Č. 1 D-DUR „TITAN”

Registrace vstupenek zdarma zde.