Aktuality

Sdělení UK pro studenty, uchazeče a zaměstnance v souvislosti s covid-19

Rádi bychom Vás informovali o nejdůležitějších opatřeních a změnách týkajících se Vašeho studia. O dalších změnách vás budeme průběžně informovat.

16. září 2021

Převratný diagnostický přístup k předpovědi průběhu Covid-19

Zástupci nově vznikající univerzitní společnosti GeneSpector Innovations s.r.o. představili novou diagnostickou metodu, která umožňuje z výtěru z nosohltanu předpovědět závažnost akutně probíhajícího infekčního onemocnění. Byla úspěšně ověřena v rámci PCR diagnostiky infekce SARS-CoV-2 a následného průběhu nemoci Covid-19. V rámci ověřování se ukázalo, že je metoda použitelná i u dalších typů infekčních onemocnění.

9. září 2021

Obrazem: Univerzitní osmy ovládly obě posádky UK

Jedenáctý ročník veslařského závodu Univerzitní osmy vyhrála mezi studentkami i studenty Univerzita Karlova, a potvrdila tak roli favorita. Mužská osma dojela do cíle o pouhou vteřinu před ČVUT. 

20. září 2021

TK ke vzniku nového investičního fondu i&i Biotech Fund

Srdečně Vás zveme na tiskovou konferenci, která představí vznik nového investičního fondu i&i Biotech Fund, který se primárně zaměří na investice do akademických spin-off společností.

18. září 2021

Nové varhany připraveny, jsou ušité Karolinu na míru

Velká aula Karolina se pyšní zbrusu novým, znělým klenotem. „Jde o svébytný nástroj, ušitý na míru,“ tak charakterizuje varhany vyrobené v dílně německé rodinné firmy Orgelbau Vleugels koncertní varhaník Jaroslav Tůma , profesor AMU a člen komise UK pro výběr zhotovitele.

16. září 2021

Univerzita Karlova získala prestižní ocenění f-cell award

Tým vědců Tomáš Hrbek, dr. Peter Kúš, dr. Yurii Yakovlev a prof. Vladimír Matolín z Matematicko-fyzikální fakulty získali pro UK 14. září 2021 ve Stuttgartu ocenění f-cell award v kategorii Research & Development. Cena byla udělena za inovativní technologii úpravy proton-vodivé membrány využitelné pro elektrolyzéry vody a vodíkové palivové články.

15. září 2021

250letý Orchestr mediků Semmelweisovy univerzity v Praze

250letý Orchestr mediků Semmelweisovy univerzity (Maďarsko, Budapešť) vznikl před jedenácti lety, jeho uměleckým vedoucím a dirigentem je od roku 2009 Gergely Dubóczky. Jeho členy jsou především posluchači budapešťské lékařské univerzity a studenti několika dalších maďarských vysokoškolských institucí.

15. září 2021

Intenzivní online workshop zaměřený na Design Thinking

Inovační laboratoř UK společně s Grow with Google nabízí studentům UK možnost absolvovat zdarma intenzivní online workshop zaměřený na Design Thinking, tedy metodu používanou k vývoji inovativních produktů a nápadů. Workshop je určený všem studentům UK napříč obory a proběhne už ve čtvrtek 23. září 2021, od 9.45 do 15 hod.

14. září 2021

Slušné číslo - čtyři podpisy memoranda o partnerství

Slavnostním podpisem memoranda o partnerství vstoupil v minulém týdnu do další fáze projekt nealkoholického univerzitního piva. Jeho prodej začne v menzách UK v průběhu podzimu, postupně by se mohlo objevit také v maloobchodní síti.

14. září 2021
Sto let výzkumů: Co (ne)víme o pohlavních chromozomech?

Sto let výzkumů: Co (ne)víme o pohlavních chromozomech?

Evoluční biolog Lukáš Kratochvíl z PřF UK a jeho kolega Matthias Stöck se stali editory dvou čísel prestižního časopisu Philosophical Transactions of the Royal Society B: Biological Sciences. Speciály vznikly na oslavu stoletého výročí formulace hypotéz o evoluci pohlavních chromozomů.

13. září 2021

Konference na UK představila nové směry vzdělávání učitelů

Jaké výzvy sebou přináší postcovidová doba a kam se bude ubírat učitelské vzdělávání v nejbližších letech? Hovořili mimo jiné ministr školství Robert Plaga, prorektorka Radka Wildová a profesorka Naďa Vondrová.

9. září 2021

Atletky ovládly závěr her, Karlovka byla celkově třetí

Celkem 71 medailí vybojovali sportovci Univerzity Karlovy na Českých akademických hrách (ČAH), které v úterý skončily v Olomouci. V celkovém bodování škol to stačilo na třetí místo, nejlepší byla domácí Univerzita Palackého.

8. září 2021
Všechny aktuality >
Video


Kalendář
Září 2021
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Studentská konference: Antropologie těhotenství a porodu

22. září 2021

Fakulta humanitních studií UK zve na studentskou konferenci „Antropologie těhotenství a porodu“, která se uskuteční 22. září 2021 v areálu FHS UK v Troji (Pátkova 2137/5, Praha 8) v místnosti č. 2.21. Konference se věnuje společenskovědní reflexi porodnictví a reprodukční medicíny v Česku i globálně.

V současné době probíhá call for papers. Návrhy příspěvků je možné posílat do 22. srpna 2021 na emailovou adresu daniela.kordikova@gmail.com. Vítány jsou příspěvky doktorských, stejně jako pokročilých magisterských a bakalářských studentů a studentek ve formě prezentace nebo workshopu. Přijímáme společenskovědní i interdisciplinární příspěvky reflektující oblast zdravotní péče během těhotenství, porodu a raného rodičovství, biopolitiky a biomoci v oblasti reprodukční medicíny, kultury a antropologie těhotenství a porodu. Délka příspěvku je stanovena na 20 minut, následuje diskuse. Všechny informace ohledně přihlášky naleznete v pozvánce.

Konference je finančně podpořena z programu Progres Q22.

(foto: shutterstock.com)

Slavnostní udělení čestné vědecké hodnosti doktora honoris causa

22. září 2021

Univerzita Karlova si Vás dovoluje pozvat k slavnostnímu udělení čestné vědecké hodnosti

doktora honoris causa v oboru společenských věd, kterou převezme prof. Thomas Hylland Eriksen

Katedra sociální antropologie, Fakulta sociálních věd, Univerzita v Oslu

a

čestné vědecké hodnosti

doktora honoris causa v oboru moderní dějiny, kterou převezme

prof. Dr. phil. PhDr. Marek Nekula

vedoucí centra pro česká studia BOHEMICUM, profesor Ústavu slovanských jazyků a literatur, Univerzita Řezno

ve středu dne 22. září 2021

ve 14.30 hodin

ve Velké aule historické budovy Karolina, Ovocný trh 3, Praha 1.

Po skončení programu ve Velké aule jste srdečně zváni do recepčních místností v přízemí Karolina.

Účast laskavě potvrďte na rsvp@cuni.cz nebo tel.: 224 491 251.

Místa zaujměte do 14.20 hodin.

Jak zacvičit se stresem

22. září 2021

Chcete získat inspiraci pro práci se stresem? Zveme vás na online seminář poraden Centra Carolina. Pozornost zaměříme na to, jak dopadům stresu předcházet. Kromě jiného si vyzkoušíte i drobná relaxační cvičení.

Všechny události >
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám