Aktuality

Sdělení UK pro studenty, uchazeče a zaměstnance v souvislosti s covid-19

Rádi bychom Vás informovali o nejdůležitějších opatřeních a změnách týkajících se Vašeho studia. O dalších změnách vás budeme průběžně informovat.

16. září 2021

Převratný diagnostický přístup k předpovědi průběhu Covid-19

Zástupci nově vznikající univerzitní společnosti GeneSpector Innovations s.r.o. představili novou diagnostickou metodu, která umožňuje z výtěru z nosohltanu předpovědět závažnost akutně probíhajícího infekčního onemocnění. Byla úspěšně ověřena v rámci PCR diagnostiky infekce SARS-CoV-2 a následného průběhu nemoci Covid-19. V rámci ověřování se ukázalo, že je metoda použitelná i u dalších typů infekčních onemocnění.

9. září 2021

Setkání k uctění památky prof. MUDr. Milana Elledera

Dne 5. října se bude v prostorách děkanátu 1.LF UK konat vzpomínkové setkání k 10 letům od úmrtí Prof. MUDr. Milana Elledera, DrSc. Prof. Elleder byl významným představitelem světové a evropské patologie v oblasti vzácných (zejména lysosomálních střádacích) onemocnění.

22. září 2021

Profesoři Eriksen a Nekula převzali čestné doktoráty UK

Ve středu 22. září proběhlo ve Velké aule Karolina slavnostní udělení dvou čestných vědeckých hodností doktora honoris causa. Oceněným v oborou společenských věd je antropolog Thomas Hylland Eriksen a v oboru moderní dějiny jazykovědec Marek Nekula.

22. září 2021

Obrazem: Univerzitní osmy ovládly obě posádky UK

Jedenáctý ročník veslařského závodu Univerzitní osmy vyhrála mezi studentkami i studenty Univerzita Karlova, a potvrdila tak roli favorita. Mužská osma dojela do cíle o pouhou vteřinu před ČVUT. 

20. září 2021

TK ke vzniku nového investičního fondu i&i Biotech Fund

Srdečně Vás zveme na tiskovou konferenci, která představí vznik nového investičního fondu i&i Biotech Fund, který se primárně zaměří na investice do akademických spin-off společností.

18. září 2021

Nové varhany připraveny, jsou ušité Karolinu na míru

Velká aula Karolina se pyšní zbrusu novým, znělým klenotem. „Jde o svébytný nástroj, ušitý na míru,“ tak charakterizuje varhany vyrobené v dílně německé rodinné firmy Orgelbau Vleugels koncertní varhaník Jaroslav Tůma , profesor AMU a člen komise UK pro výběr zhotovitele.

16. září 2021

Univerzita Karlova získala prestižní ocenění f-cell award

Tým vědců Tomáš Hrbek, dr. Peter Kúš, dr. Yurii Yakovlev a prof. Vladimír Matolín z Matematicko-fyzikální fakulty získali pro UK 14. září 2021 ve Stuttgartu ocenění f-cell award v kategorii Research & Development. Cena byla udělena za inovativní technologii úpravy proton-vodivé membrány využitelné pro elektrolyzéry vody a vodíkové palivové články.

15. září 2021

250letý Orchestr mediků Semmelweisovy univerzity v Praze

250letý Orchestr mediků Semmelweisovy univerzity (Maďarsko, Budapešť) vznikl před jedenácti lety, jeho uměleckým vedoucím a dirigentem je od roku 2009 Gergely Dubóczky. Jeho členy jsou především posluchači budapešťské lékařské univerzity a studenti několika dalších maďarských vysokoškolských institucí.

15. září 2021

Intenzivní online workshop zaměřený na Design Thinking

Inovační laboratoř UK společně s Grow with Google nabízí studentům UK možnost absolvovat zdarma intenzivní online workshop zaměřený na Design Thinking, tedy metodu používanou k vývoji inovativních produktů a nápadů. Workshop je určený všem studentům UK napříč obory a proběhne už ve čtvrtek 23. září 2021, od 9.45 do 15 hod.

14. září 2021

Slušné číslo - čtyři podpisy memoranda o partnerství

Slavnostním podpisem memoranda o partnerství vstoupil v minulém týdnu do další fáze projekt nealkoholického univerzitního piva. Jeho prodej začne v menzách UK v průběhu podzimu, postupně by se mohlo objevit také v maloobchodní síti.

14. září 2021
Sto let výzkumů: Co (ne)víme o pohlavních chromozomech?

Sto let výzkumů: Co (ne)víme o pohlavních chromozomech?

Evoluční biolog Lukáš Kratochvíl z PřF UK a jeho kolega Matthias Stöck se stali editory dvou čísel prestižního časopisu Philosophical Transactions of the Royal Society B: Biological Sciences. Speciály vznikly na oslavu stoletého výročí formulace hypotéz o evoluci pohlavních chromozomů.

13. září 2021
Všechny aktuality >
Video


Kalendář
Září 2021
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Workshop Design Thinkingu pro studenty UK

23. září 2021

Inovační laboratoř UK společně s Grow with Google nabízí studentům UK napříč obory možnost absolvovat zdarma intenzivní online workshop zaměřený na Design Thinking, tedy metodu používanou na hledání řešení při realizaci inovativních nápadů a projektů všeho druhu. Postupy metody DT se dají prakticky využívat v mnoha jak studijních, tak i mimostudijních situacích.

Co Vás na workshopu čeká?

► Zažijete metodu Design Thinking v praxi a naučíte se na vlastním nápadu, jak ji prakticky využívat.

► Vyzkoušíte si postupy, které Vám pomohou řešit nejen běžné otázky, ale mohou stát třeba i u zrodu vašeho vlastního start-upu.

► Potkáte se se studenty z různých fakult a s dalšími inspirativními lidmi z UK.

► Zažijete opravdu aktivní online workshop s využitím Google nástrojů

► Kurzem vás provedou zkušení lektoři z Grow with Google

Obzvlášť zveme ty, ► kteří už mají nápad, třeba na novou službu/inovaci, nebo naopak ty, ► kteří chtějí něco podniknout a nápad hledají.

Workshop je preeventem předmětu Inovační laboratoř: Rozjeď projekt, který opět startuje od října a v rámci kterého můžete s pomocí zkušených mentorů posunout svůj nápad ještě o kousek dál.

Workshop je zdarma. Registrace je nutná.

Open Science podmínky v Horizon Europe

23. září 2021

Přednáška vysvětlí povinnosti příjemců projektů z rámcového programu Horizont Evropa týkající se otevřeného přístupu k vědeckým informacím. Představí základní dokumenty upravující otevřený přístup v programu Horizont Evropa a bude se věnovat možnostem sdílení publikací a výzkumných dat. Dále vysvětlí fungování veřejných licencí Creative Commons a jejich využití při sdílení vědeckých informací. Po přednášce bude následovat prostor pro diskusi.

Účast na akci je bezplatná, ale je vyžadována předchozí registrace.

Tisková konference ke vzniku nového investičního fondu i&i Biotech Fund

23. září 2021

Srdečně Vás zveme na tiskovou konferenci, která představí vznik nového investičního fondu i&i Biotech Fund, který se primárně zaměří na investice do akademických spin-off společností. 

Váženými hosty TK budou předsedkyně AV ČR, Eva Zažímalová, rektor Univerzity Karlovy, Tomáš Zima, jeden ze zakladatelů fondu i&i Biotech Fund, Jaromír Zahrádka a mnoho dalších. 

Tisková konference se uskuteční 23. 9. od 17:00 v prostorách Vlasteneckého sálu, v Karolinu (Ovocný trh 3, Praha 1).

Tisková konference bude streamovaná na univerzitním kanále YouTube, kde bude možné taktéž pokládat dotazy.

Tiskovou konferenci můžete online sledovat také zde:

YouTube

Všechny události >
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám