Aktuality

S odhodlanými lidmi univerzita zvládne veškeré výzvy

„Věřím, že ať před námi v tomto akademickém roce vyvstanou jakékoliv výzvy, zvládneme je společně a se stejným, ne-li větším, odhodláním než v minulých letech.“ Slovo rektorky Univerzity Karlovy Mileny Králíčkové při příležitosti zahájení akademického roku 2022/2023.

30. září 2022

Prorektorka novým studentům: Jste na startu a je to výzva

„Jsem přesvědčena, že rozhodnutí studovat vysokou školu nebudou naši studenti nikdy litovat. Investice do vzdělání a osobního rozvoje je tou nejlepší investicí i v této – anebo právě v této – turbulentní a nejisté době,“ říká v Prvákovinách Markéta Martínková, prorektorka UK pro studium.

3. října 2022

Noc vědců byla plná smyslů. A přinesla i vítězku FameLabu

Přes tři tisíce návštěvníků vidělo, slyšelo, cítilo, ochutnalo či se dotklo vědy. V pátek 30. září proběhla již tradiční Noc vědců. Univerzita Karlova přichystala pro děti i dospělé na osmdesát aktivit. Mimo jiné i finálový večer FameLab, který vyhrála Eliška Jandová z pražské „Přírodovědy“.

30. září 2022

Stop-time: Rektorka podcastem vítá nový akademický rok

Šla by znovu studovat medicínu na UK? A co vzkazuje rektorka Milena Králíčková kolegům před novým akademickým rokem? Aktuální dění komentují v pořadu Stop-time členové vedení UK. Druhá epizoda je speciálem k začátku nového roku, moderuje ji Luboš Veverka.

29. září 2022

Matfyz slaví 70 let. Zrod slavné fakulty byl ale kuriózní

Matematicko-fyzikální fakulta UK v úterý slavila sedmdesát let od svého založení. „Tradice vzdělávání a výzkumu v oblasti matematiky, fyziky a astronomie na Univerzitě Karlově však trvá téměř sedmset let,“ připomněla rektorka Milena Králíčková.

28. září 2022

Sláma z CUIP je mladým manažerským talentem roku

Otomar Sláma, předseda správní rady dceřiné společnosti Univerzity Karlovy Charles University Innovations Prague, a.s. (CUIP), byl oceněn Českou manažerskou asociací. V každoročním žebříčku uspěl v kategorii Mladý manažerský talent do 35 let.

28. září 2022

Na UK vznikl nový publikační systém FutureBooks

Pedagogická fakulta Univerzity Karlovy za pomoci dceřiné společnosti Charles University Innovations Prague a.s. (CUIP) v úterý 27. září představila nový publikační systém FutureBooks, který umožňuje jednoduchou tvorbu a publikaci interaktivních výukových médií.

27. září 2022

Pohyb hřeje a spojuje. Na FTVS se běželo i pro Ukrajinu

Na atletickém ovále Fakulty tělesné výchovy a sportu se podruhé uskutečnil běžecký závod na podporu integrace handicapovaných a ukrajinských i dalších zahraničních studentů. Akce s názvem Hřeje mě pohyb byla součástí Evropského týdne sportu.

27. září 2022

NÚVR, nová národní vědecká autorita v oblasti onkologie

Nový Národní ústav pro výzkum rakoviny umožní lepší diagnostiku a léčbu nádorových onemocnění, podpoří mladé vědce i zvýší povědomí o významu medicínského výzkumu. Spojí 71 excelentních týmů a 11 pracovišť v Praze, Olomouci a Brně.

26. září 2022

Registrujte kurzy a přednášky pro ukrajinské studenty

Vedení UK se v návaznosti na jednání s konferencí rektorů Ukrajiny obrací na akademičky a akademiky UK s prosbou, aby otevřeli své přednášky i pro ukrajinské studující, kteří nemohou studovat doma. Bližší informace včetně postupu, jak zaregistrovat jednotlivé kurzy, naleznete dále.

23. září 2022

Vědecká rada Univerzity Karlovy udělila čtyři medaile

Po letní pauze ve čtvrtek 22. září proběhlo další zasedání Vědecké rady UK. Již tradičně zasedání zahájila rektorka Milena Králíčková slavnostním udělením pamětních medailí významným osobnostem, které svůj profesní život spojily s Univerzitou Karlovou.

22. září 2022

Prvákoviny – průvodce pro studenty prvních ročníků

Nový akademický rok se už už nachýlil, na Univerzitu Karlovu se chystají tisícovky studentů prvních ročníků. A právě pro ně jsou určeny nové Prvákoviny. 64 stran rad, námětů a užitečných informací pro fungování na UK najdete v tištěné podobě nebo v online verzi.

20. září 2022
Všechny aktuality >
#UKrajine

UK pro Ukrajinu | Карлів університет для України: Допомога, позиція, підтримкаRozcestník pro ukrajinské studenty, akademiky a zaměstnance na UK, uchazeče a přestupující studenty z Ukrajiny a pro fakulty UK. Najdete zde informace pro řešení různých situací, prohlášení a odkazy, které se týkají války na Ukrajině.

Посібник для українських студентів, науковців та співробітників Карлового університету, абітурієнтів та студентів, які пересилаються з України та для факультетів КУ. Ви знайдете інформацію для вирішення різних ситуацій, заяв і посилань, які стосуються війни в Україні.Covid-19
Průběžně aktualizované informace o nejdůležitějších opatřeních a změnách a sdělení UK pro studenty, uchazeče a zaměstnance v souvislosti s onemocněním Covid-19 najdete zde.VideoKalendář
Říjen 2022
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Snídaně changemakerů

4. října 2022

KDY: 9.00

KDE: Kampus Hybernská

Populární networkingové snídaně. Program jste vy, nečekejte nic, kromě zajímavých lidí a možnosti vyřídit si schůzky nebezpečnou rychlostí. Více informací zde.

Map the System | Zmapuj systém a nastartuj změnu

4. října 2022

KDY: 14.00

KDE: Kampus Hybernská

Systémová řešení vyžadují lídry, kteří jsou ochotni vydat se na dlouhou cestu budování profesní i životní dráhy se společenským dopadem. Poznejte se s lektory kurzu Map the System a dozvíte se víc. Více informací zde.

Všechny události >

Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám