Aktuality

Obnova akademického života na Univerzitě Karlově: Rozcestník

Univerzita Karlova půl roku po tragické události z 21. prosince 2023 pokračuje v budování bezpečného prostředí, připravenosti a odolnosti. V rámci obnovy akademického života jsme aktualizovali rozcestník užitečných kontaktů psychologické pomoci, informací o bezpečnosti a dalších podpůrných aktivitách. Podpora je nadále dostupná pro studující, vyučující a zaměstnankyně a zaměstnance z celé univerzity.

21. června 2024

Centrum resilience UK pomůže posilovat odolnost

Půl roku uplynulo v pátek 21. června od tragické události na Filozofické fakultě UK, při níž zahynulo 14 lidí a 25 jich bylo zraněno. Univerzita Karlova v den půlročního výročí představila Centrum resilience, jehož cílem je posilovat odolnost studujících, vyučujících a všech zaměstnanců a zaměstnankyň UK a vytvářet bezpečné, inkluzivní a pozitivní pracovní a studijní prostředí.

21. června 2024

VědaFest podvanácté: Věda je všude a Karlovka jakbysmet

Zábavný vědecký festival pod širým nebem VědaFest opět po roce přilákal na pražský „Kulaťák“ nejen příznivce laboratorního dobrodružství, ale i ty, co si chtějí „jen“ zobnout z bohatého vědecko-technického menu, či třeba trochu tápou v široké nabídce možností středoškolského a vysokoškolského studia. Akce se silným zastoupením UK, která nemá v celé ČR obdoby, se konala již podvanácté.   

20. června 2024

UK a Planetum budou společně popularizovat astronomii

Největší česká univerzita a Planetum – Hvězdárna a planetárium hlavního města Prahy se dohodly na vzájemné podpoře a spolupráci v oblasti astronomie, fyziky, chemie, biologie, zeměpisu, IT a dalších příbuzných oborů. Společně připraví konkrétní projekty v oblasti vzdělávání a vědy, které povedou ku prospěchu v mnoha oblastech.

19. června 2024

Mezinárodní GSPORT liga univerzit zná svého druhého vítěze

Po téměř roce intenzivního soupeření a napínavých zápasů se mezinárodní GSPORT* liga univerzit dočkala vrcholu v areálu Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy. Závěrečný boj mezi univerzitními týmy z České republiky, Finska, Slovenska, a Norska již podruhé ovládla VŠB – Technická univerzita Ostrava.

19. června 2024

Kvalitní a bezpečné mezilidské vztahy jsou základem

Bez jejich práce si dnes jen stěží dokážeme činnost Univerzity Karlovy a všech jejich sedmnácti fakult představit. Ombudsmanky a ombudsmani. Kateřina Šámalová, „vrchní“ ombudsmanka Karlovky, magazínu Forum přiblížila, jak činnost obhájců přátelské a tvůrčí atmosféry obohacuje spolupráce s dalšími univerzitami nebo k čemu je dobrá nově zavedená metodika.

18. června 2024

UK informuje o dalším postupu k vyšetřování událostí na FF UK

Univerzita Karlova informuje, že v pátek 14. 6. 2024 obdržela usnesení Policie ČR o odložení trestní věci ve vyšetřování tragických událostí na Filozofické fakultě UK. Dle dostupných informací stejné usnesení obdrželi nebo obdrží všichni poškození. Vzhledem k mediálním reakcím na naši tiskovou zprávu UK doplňuje výše uvedené prohlášení (aktualizováno v 17.30 hod dne 17. 6. 2024).

17. června 2024

Jak podporovat vědu? Prezidentka ERC navštívila UK

„Pro špičkovou vědu potřebujete peníze, svobodu, kvalitní infrastrukturu a dobré akademické prostředí,“ míní prezidentka Evropské výzkumné rady (ERC) Maria Leptin, která navštívila Univerzitu Karlovu v rámci své dvoudenní návštěvy Česka.

16. června 2024

UK hostila setkání vysokoškolských kariérních center

Univerzita Karlova hostila setkání kariérních center sedmnácti českých vysokých škol. „Je to skvělá příležitost k výměně zkušeností, sdílení know-how i sledování trendů nejen na pracovním trhu,“ říká Kateřina Hovorková, jedna z organizátorek této třídenní akce a vedoucí Oddělení informačních služeb a Kariérního centra UK.

14. června 2024

23 nových profesorů a profesorek UK převzalo své jmenovací dekrety

Velká aula Karolina Univerzity Karlovy se 13. června 2024 stala dějištěm slavnostního předání jmenovacích dekretů novým profesorkám a profesorům ČR. Z rukou prezidenta republiky Petra Pavla a Mikuláše Beka, ministra školství, mládeže a tělovýchovy, je převzalo celkem sedmdesát pět osobností. Čtrnáct z nich je z Karlovky.

13. června 2024

Vítězka soutěže Měníme svět pohybem propojuje psychologii a sport

Daří se ji pomáhat lidem jako psycholog a zároveň zlepšovat i jejich fyzickou kondici. Barbora Matějčková zvítězila v posledním ročníku soutěže Fakulty tělesné výchovy a sportu UK Měníme svět pohybem s projektem Psycholog ve sportovní organizaci.

13. června 2024

Kariéra v EU? Inovativní kurz pomůže s procesem výběrových řízení

UK podporuje projekt, jehož cílem je zvýšení počtu Čechů a Češek v institucích Evropské unie. Spolu s VŠE pořádá kurz Gateway to the EU Institutions, který má pomoci zesílit hlas ČR v Unii. V pondělí 10. června se setkali ve Vlasteneckém sále Karolina další úspěšní absolventi a absolventky tohoto kurzu, kteří díky němu posílili svou šanci na rozvoj kariéry také na celoevropské úrovni.

12. června 2024
Všechny aktuality >
Obnova akademického života na UK#UKrajine

UK pro Ukrajinu | Карлів університет для України: Допомога, позиція, підтримкаRozcestník pro ukrajinské studenty, akademiky a zaměstnance na UK, uchazeče a přestupující studenty z Ukrajiny a pro fakulty UK. Najdete zde informace pro řešení různých situací, prohlášení a odkazy, které se týkají války na Ukrajině.

Посібник для українських студентів, науковців та співробітників Карлового університету, абітурієнтів та студентів, які пересилаються з України та для факультетів КУ. Ви знайдете інформацію для вирішення різних ситуацій, заяв і посилань, які стосуються війни в Україні.Video


Kalendář
Červen 2024
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Všechny události >

Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám