Aktuality

Rozcestník: Kde hledat psychologickou pomoc a podporu

Rozcestník užitečných kontaktů psychologické pomoci a podpory na UK i mimo UK, v souvislosti s tragédií na Filozofické fakultě. Podpora je dostupná pro studující, vyučující a zaměstnankyně a zaměstnance z celé Univerzity Karlovy. Neváhejte se v případě potřeby na odbornou krizovou pomoc obrátit.

17. března 2024

V soutěži o Iberoamerickou cenu uspěly i studentky UK

Posílit vztahy mezi zeměmi Pyrenejského poloostrova, Latinské Ameriky a České republiky. To je cílem Iberoamerické ceny určené studujícím tuzemských univerzit za eseje psané ve španělštině nebo portugalštině. Mezi nejlepší autory letošního ročníku se dostali také studující UK.

21. května 2024

Bezpečí na UK: Normální život pokračuje, není třeba se bát

Od tragické střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy uběhlo pět měsíců a největší česká univerzita přijala řadu opatření. Nejen s těmi přijatými, ale i budoucími, nás seznámili šéf Ústředního krizového štábu UK Otomar Sláma a bezpečnostní expert Zdeněk Kalvach.

20. května 2024

Projekt Měníme svět pohybem zná vítěze letošního ročníku

Po loňském úspěchu projektu Měníme svět pohybem vyhlásila Fakulta tělesné výchovy a sportu UK ve spolupráci s Balance Clubem Brumlovka v únoru letošního roku další ročník. Studenti všech vysokých škol z celé České republiky mohli přihlásit své práce a došlé projekty následně vyhodnotila nezávislá porota.

18. května 2024

UK hostí mezinárodní konferenci společných studijních programů

Univerzita Karlova (UK) pořádá pod záštitou její rektorky prof. Mileny Králíčkové konferenci "Building Excellence in International Joint Study Programmes“. Setkání českých i zahraničních odbornic a odborníků je zaměřené na mezinárodní společné studijní programy, problematiku jejich realizace, finanční podpory nebo propagace.

17. května 2024

Věda na UK: Vymýšlí, jak zlepšit algoritmy pro superpočítače

V jedné minutě srozumitelně vysvětlit svůj výzkum. Přesně takový úkol dostali vědci a vědkyně z Univerzity Karlovy v rámci nové video série Věda na UK. Jako první se úkolu zhostila matematička Erin Carson, která vymýšlí nové a lepší algoritmy pro superpočítače.

16. května 2024

Největší geopolitické výzvy pro EU? Vedle Ruska také Čína

Dvacet let už je Česká republika součástí Evropské unie. U příležitosti tohoto výročí uspořádala Katedra evropského práva Právnické fakulty UK sérii veřejných diskuzí, které se věnovaly nejen historii evropské integrace, ale především aktuálním výzvám, jimž evropské společenství čelí.

16. května 2024

Hoď starosti za hlavu. Sportovní den rozhýbal UK

Rektorský sportovní den v úterý 14. května nabídl zaměstnancům a studentům Univerzity Karlovy nespočet možností se pořádně rozhýbat na řadě sportovištích v Praze, Hradci Králové a Plzni. V letošním roce akci pořádala Katedra tělesné výchovy Filozofické fakulty UK.

15. května 2024

V Karolinu začala výstava Berlín - hlavní město vědkyň

Rektorka Univerzity Karlovy a zástupkyně Velvyslanectví Spolkové republiky Německo zahájily v Křížové chodbě Karolina výstavu představující více než dvacet vědkyň, jež působily nebo se stále věnují výzkumu v německém hlavním městě.

13. května 2024

Velký úspěch UK: Stovka vědeckých projektů získala podporu GA ČR

Aktualizováno: Univerzita Karlova opět potvrdila svou vědeckou výjimečnost a excelenci, když 30. listopadu 2023 získala téměř sto standardních a postdoktorandských projektů Grantové agentury ČR. Finanční podporu nedávno GA ČR udělila také čtyřem vědeckým projektům ve vysoce výběrové soutěži Junior Star.

12. května 2024

Poděkování dobrovolníkům za obnovu chodu FF UK

Vedení Univerzity Karlovy spolu s Dobrovolnickým centrem uspořádalo akci na poděkování dobrovolníkům a dobrovolnicím, kteří se podíleli na obnově chodu FF po tragické události na konci loňského roku. Univerzita oceňuje odhodlání věnovat svůj čas a úsilí druhým a soudržnost akademické obce.

11. května 2024

NÚVR umožňuje silnější a potentnější spolupráci vědeckých týmů

Největší projekt akademické onkologie – NÚVR; Národní ústav pro výzkumu rakoviny – se nachází zhruba v polovině. Jak se daří největšímu z pěti projektů programu EXCELES, jež ministerstvo školství vyhlásilo na podporu výzkumu, experimentálního vývoje a inovace ve zdravotnictví v rámci Národního plánu obnovy?

10. května 2024
Všechny aktuality >
Informace k událostem na FF UK#UKrajine

UK pro Ukrajinu | Карлів університет для України: Допомога, позиція, підтримкаRozcestník pro ukrajinské studenty, akademiky a zaměstnance na UK, uchazeče a přestupující studenty z Ukrajiny a pro fakulty UK. Najdete zde informace pro řešení různých situací, prohlášení a odkazy, které se týkají války na Ukrajině.

Посібник для українських студентів, науковців та співробітників Карлового університету, абітурієнтів та студентів, які пересилаються з України та для факультетів КУ. Ви знайдете інформацію для вирішення різних ситуацій, заяв і посилань, які стосуються війни в Україні.Video


Kalendář
Květen 2024
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Organizing for the future-knowledge transfer and impact

22. května 2024

Research impact - using research to make a beneficial change in the world beyond academia

Attend online seminar about social impact of scientific research.

 

May 22, 2024; 15:00 - 17:00

Join online HERE

Bruselský diktát

22. května 2024

Co nám EU dala a co vzala? Srdečně zveme na živou debatu, která se zaměří na hodnocení 20 let členství v EU a blížící se volby do Evropského parlamentu. Debata je určena primárně pro studující UK, ale i zaměstnaní a veřejnost jsou vítáni. Moderují: Ondřej Houska a Michal Půr, Hospodářské noviny. Hosté: Milena Králíčková, rektorka UK, Monika Ladmanová, vedoucí Zastoupení Evropské komise v ČR, Ladislav Krištoufek, prorektor pro vědeckou a tvůrčí činnost UK, Radek Špicar, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR. Registrace zde.

36. Koncert Fakulta v srdci Karlova

22. května 2024

1. lékařská fakulta UK srdečně zve všechny milovníky hudby na jarní koncert z cyklu Fakulta v srdci Karlova. Můžete se těšit na skladby Antonína Dvořáka pod vedením dirigenta Marka Valáška. Více informací zde.

22. května od 19.00 do 20.30

Basilika sv. Petra a Pavla na Vyšehradě, Štulcova, Praha 2

Všechny události >

Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám