Aktuality

UK pro Ukrajinu / КУ для України: Допомога, позиція, підтримка

Rozcestník pro ukrajinské studenty, akademiky a zaměstnance na UK, uchazeče a přestupující studenty z Ukrajiny a pro fakulty UK. Najdete zde informace pro řešení různých situací, prohlášení a odkazy, které se týkají války na Ukrajině.

4. dubna 2022

Kateřina Veselá zkoumá kurkuminoidy. Teď na stáži v Izraeli

Doktorandka Kateřina Veselá je na dvouměsíční vědecké stáži v Izraeli. V rámci pilotní fáze nového programu Czech-Israeli Innovation Interships spolupracuje na výzkumu léčby neurogenerativních onemocnění.

24. června 2022

Karlovka ovládla Akademické hry, rozhodlo i frisbee

Sportovci Univerzity Karlovy jsou králi letošních Českých Akademických her (ČAH). V jubilejním dvacátém ročníku „akademiček“ vedla Karlovka pořadí škol v podstatě od prvního soutěžního dne a nakonec vyhrála o třiatřicet bodů před Masarykovou univerzitou.

23. června 2022

CUIP představil ojedinělý e-shop na přírodní i syntetické sloučeniny

Dceřiná společnost UK Charles University Innovation Prague, a. s., (CUIP) ve středu 22. června spustila unikátní e-shop pro komerční prodej sloučenin přírodního i syntetického původu získaných na akademické půdě. Jedná se o ojedinělý počin v rámci ČR i zahraničních univerzit.

22. června 2022

Leopold Pospíšil, přítel Kapauků. Křtí se jeho memoáry

Nakladatelství Karolinum vydalo knižní memoáry týkající se výzkumů profesora Leopolda Pospíšila v Melanésii. Světoznámý zakladatel etnologie práva zemřel loni v říjnu ve věku 98 let. Pracoval na Yale, radil prezidentům USA a po revoluci vyučoval na Filozofické fakultě UK.

22. června 2022

Nový šéf menz chystá univerzitní pizzerii i chutné bagety

„Kdo se neumístil první, byl automaticky druhý,“ glosuje Vladimír Palička výsledky Mezinárodního mistrovství menz 2022, v němž Univerzita Karlova se ctí obstála. Nový šéf menz UK za měsíc a půl ve funkci finišuje rozjezd pizzerie v menze Troja i výrobu vlastních baget pro koleje.

21. června 2022

V Karolinu debatovala šéfka europarlamentu i se studenty

Již za čtrnáct dní se Češi ujmou předsednictví v Radě EU, což si vyžádalo i návštěvu předsedkyně Evropského parlamentu Roberty Metsolaové v Praze. Ta byla hlavním hostem debaty na Univerzitě Karlově o budoucnosti Evropy. Padaly těžké otázky: na Ukrajinu, energetiku i klimatické změny.

20. června 2022

Víra spojuje. Teologické fakulty UK se chtějí více potkávat

Pozvat k setkání a ke společné modlitbě všechny křesťany, bez ohledu na církev, z níž vycházejí. To je cílem iniciativy, jež vzešla z KTF UK. Všechny tři teologické fakulty UK proto uspořádaly v květnu společnou ekumenickou modlitbu věnovanou Ukrajině. Další se koná 21. června.

20. června 2022

Česká republika má 83 nových profesorů, 27 je z Univerzity Karlovy

Velká aula Karolina se opět proměnila v místo s výjimečně vysokým výskytem profesorek a profesorů. Ministr školství Petr Gazdík jim předával profesorské dekrety, většina byla určena osobnostem z UK.

17. června 2022

Mezinárodní rada Univerzity Karlovy jednala v Praze

Ve čtvrtek 16. června proběhlo na UK setkání Mezinárodní rady, v níž zasedají významné vědecké a pedagogické osobnosti působící ve špičkových zahraničních institucích. Na programu byla například reforma Ph.D. studia nebo téma programu PRIMUS a grantů ERC.

17. června 2022

FameLab přináší nečekané benefity, prvně i pro humanities

Tři minuty povídání o vědě vám může „změnit život“‎ a otevřít nové pracovní příležitosti, získat kontakty nebo zlepšit prezentace. To říkají bývalé vítězky soutěže FameLab, jež je letos poprvé otevřena i pro humanitní obory. Přihlásit se lze až do 17. července.

17. června 2022

Úvodní den Akademických her patřil atletice, UK je ve vedení

Jubilejní 20. ročník Českých akademických her odstartoval ve čtvrtek 16. června v Českých Budějovicích, kde se sportovní klání studentů vysokých škol koná vůbec poprvé. Boje o titul akademický mistr/mistryně probíhají v celkem devatenácti sportech.

17. června 2022
Všechny aktuality >
Covid-19
Průběžně aktualizované informace o nejdůležitějších opatřeních a změnách

a sdělení UK pro studenty, uchazeče a zaměstnance v souvislosti s onemocněním Covid-19 najdete zde.
VideoKalendář
Červen 2022
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Město a voda | Dědictví státního socialismu a současnost

28. června 2022

KDY: 14.30–16.00

KDE: Kampus Hybernská, Budova A, 3. patro

Tázání jak dále s vodou v našich městech v sobě musí obsahovat nejen otázku, v jaké situaci jsme dnes, ale také jak jsme se do ní dostali. Veřejná diskuse za účasti historiků a expertů se pokusí odpovědět na otázku, zda lze funkčně propojit perspektivu humanitních a přírodních věd, a jaké možnosti taková interdisciplinární komunikace nabízí pro řešení a řízení správy mokrých infrastruktur. Více informací zde.

Všechny události >

Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám