Aktuality

S odhodlanými lidmi univerzita zvládne veškeré výzvy

„Věřím, že ať před námi v tomto akademickém roce vyvstanou jakékoliv výzvy, zvládneme je společně a se stejným, ne-li větším, odhodláním než v minulých letech.“ Slovo rektorky Univerzity Karlovy Mileny Králíčkové při příležitosti zahájení akademického roku 2022/2023.

30. září 2022

Klasické rozvrhy jdou proti potřebám středoškoláků

„Když se student naučí učit, má plán a motivaci, získává tím základní předpoklady pro další vzdělávání. Bez pokrokových pedagogů toho ale nemůže dosáhnout,“ shodují se člen kolegia rektorky David Hurný i ředitel Střední ScioŠkoly Filip Dobrovolný.

5. října 2022

Nový akademický rok odstartoval v Kampusu Hybernská

Koncert, přednášky, autorská čtení nebo exkurze po Kampusu Hybernská, který se tak představil nejen novým studentům jako místo společných setkávání, kde se mohou vzdělávat, bavit i odpočívat. To vše doprovázelo oslavy začátku semestru na Univerzitě Karlově.

4. října 2022

Prestižní oxfordská soutěž Map the System opět na UK: Přihlašte se!

Prozkoumejte do hloubky společenské nebo environmentální téma, které vás zajímá. Pojďte do soutěže Map the System! Přípravný kurz začíná už od října, soutěž samotná poběží na jaře 2023. Kurz je vhodný pro studenty (TVOL0015, 6 kreditů) i doktorandy UK.

4. října 2022

Prorektorka novým studentům: Jste na startu a je to výzva

„Jsem přesvědčena, že rozhodnutí studovat vysokou školu nebudou naši studenti nikdy litovat. Investice do vzdělání a osobního rozvoje je tou nejlepší investicí i v této – anebo právě v této – turbulentní a nejisté době,“ říká v Prvákovinách Markéta Martínková, prorektorka UK pro studium.

3. října 2022

Noc vědců byla plná smyslů. A přinesla i vítězku FameLabu

Přes tři tisíce návštěvníků vidělo, slyšelo, cítilo, ochutnalo či se dotklo vědy. V pátek 30. září proběhla již tradiční Noc vědců. Univerzita Karlova přichystala pro děti i dospělé na osmdesát aktivit. Mimo jiné i finálový večer FameLab, který vyhrála Eliška Jandová z pražské „Přírodovědy“.

30. září 2022

Stop-time: Rektorka podcastem vítá nový akademický rok

Šla by znovu studovat medicínu na UK? A co vzkazuje rektorka Milena Králíčková kolegům před novým akademickým rokem? Aktuální dění komentují v pořadu Stop-time členové vedení UK. Druhá epizoda je speciálem k začátku nového roku, moderuje ji Luboš Veverka.

29. září 2022

Matfyz slaví 70 let. Zrod slavné fakulty byl ale kuriózní

Matematicko-fyzikální fakulta UK v úterý slavila sedmdesát let od svého založení. „Tradice vzdělávání a výzkumu v oblasti matematiky, fyziky a astronomie na Univerzitě Karlově však trvá téměř sedmset let,“ připomněla rektorka Milena Králíčková.

28. září 2022

Sláma z CUIP je mladým manažerským talentem roku

Otomar Sláma, předseda správní rady dceřiné společnosti Univerzity Karlovy Charles University Innovations Prague, a.s. (CUIP), byl oceněn Českou manažerskou asociací. V každoročním žebříčku uspěl v kategorii Mladý manažerský talent do 35 let.

28. září 2022

Inovační laboratoř: Naučte se přivádět své nápady k životu

Zapište si praktický projektový seminář Inovační laboratoř: Rozjeď projekt! a zažijete proces vytváření nové služby nebo produktu od nápadu po realizaci. Kurz je vhodný pro studenty (TVOL0006, 4 kredity) i doktorandy UK.

28. září 2022

Na UK vznikl nový publikační systém FutureBooks

Pedagogická fakulta Univerzity Karlovy za pomoci dceřiné společnosti Charles University Innovations Prague a.s. (CUIP) v úterý 27. září představila nový publikační systém FutureBooks, který umožňuje jednoduchou tvorbu a publikaci interaktivních výukových médií.

27. září 2022

Pohyb hřeje a spojuje. Na FTVS se běželo i pro Ukrajinu

Na atletickém ovále Fakulty tělesné výchovy a sportu se podruhé uskutečnil běžecký závod na podporu integrace handicapovaných a ukrajinských i dalších zahraničních studentů. Akce s názvem Hřeje mě pohyb byla součástí Evropského týdne sportu.

27. září 2022
Všechny aktuality >
#UKrajine

UK pro Ukrajinu | Карлів університет для України: Допомога, позиція, підтримкаRozcestník pro ukrajinské studenty, akademiky a zaměstnance na UK, uchazeče a přestupující studenty z Ukrajiny a pro fakulty UK. Najdete zde informace pro řešení různých situací, prohlášení a odkazy, které se týkají války na Ukrajině.

Посібник для українських студентів, науковців та співробітників Карлового університету, абітурієнтів та студентів, які пересилаються з України та для факультетів КУ. Ви знайдете інформацію для вирішення різних ситуацій, заяв і посилань, які стосуються війни в Україні.Covid-19
Průběžně aktualizované informace o nejdůležitějších opatřeních a změnách a sdělení UK pro studenty, uchazeče a zaměstnance v souvislosti s onemocněním Covid-19 najdete zde.VideoKalendář
Říjen 2022
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Jádro a budoucnost: Od technologie k politice

6. října 2022

KDY: 10.00

KDE: Kampus Hybernská

Jaké otázky a výzvy se v současnosti vážou k jaderné energii? Co zajímá výzkumníky*ice zabývající se vývojem nukleárních reaktorů? A jak to celé souvisí s politikou a klimatickou krizí? Panelová diskuse s jadernou inženýrkou Lenkou Frýbortovou (ČVUT), environmentalistou Edvardem Sequensem (Call) a geologem Lukášem Vondrovičem (SÚRAO). Více informací zde.

Rumunsko, Srbsko, Slovinsko | Setkání s překladateli

6. října 2022

KDY: 17.00

KDE: Kampus Hybernská

Nejen pro překladatele! Rumunsko-slovinsko-srbský literární večer. Více informací zde.

Všechny události >

Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám