Aktuality

Video záznam: Debata s oběma kandidáty na funkci rektora UK

V pátek 15. října proběhla na půdě Akademického senátu UK takřka šestihodinová debata s prof. Milenou Králíčkovou a s prof. Michalem Stehlíkem, kteří kandidují na funkci budoucího rektora Univerzity Karlovy.

15. října 2021

Sdělení UK pro studenty, uchazeče a zaměstnance v souvislosti s covid-19

Rádi bychom Vás informovali o nejdůležitějších opatřeních a změnách týkajících se Vašeho studia. O dalších změnách vás budeme průběžně informovat.

30. září 2021

Obrazem: Poklepání základního kamene Kampusu Albertov

Zástupci Univerzity Karlovy, hlavního města Prahy a Vlády ČR poklepali základní kámen Kampusu Albertov. Ten bude určen pro výuková a vědecká pracoviště MFF UK, PřF UK a 1. lékařské fakulty UK. Studenty a vědce by měl přivítat nový kampus v akademickém roce 2026/2027.

19. října 2021

Poprvé: Univerzita Karlova rozesílá dotazník spokojenosti

V nejbližších dnech zaměstnanci Univerzity Karlovy najdou ve svých e-mailových schránkách dotazník spokojenosti, který si klade za cíl získat data pro další směřování univerzity v oblasti personální politiky a plánu rovných příležitostí. „‎Všichni zaměstnanci mají vůbec poprvé možnost se systematicky vyjádřit k fungování univerzity, věřím, že toho využijí,“‎ říká rektor Tomáš Zima.

19. října 2021

Matfyzáci to voličům spočítali: výsledky znali už při sčítání

Marek Omelka a Ondřej Týbl z Matfyzu vyvinuli pro iRozhlas unikátní predikční model výsledku parlamentních voleb. Odhad pracoval s postupně přibývajícími průběžnými daty, a byl tak neustále zpřesňován. Zatímco ostatní média během sčítání volebních hlasů „pouze“ informovala o aktuálních číslech od Českého statistického úřadu, tento model dokázal výrazně přesněji odhadnout finální výsledky.

Jan Veselý: Inovační laboratoř v Hybernské tříbí nápady

„Nejde ani tak o získané dovednosti. Jde mi hlavně o to, aby účastníci překonali sebe sama; je to zážitkový kurz, ve kterém studenti neustále překračují svoji komfortní zónu,“ říká Jan Veselý z Inovační laboratoře v Kampusu Hybernská, pod jehož vedením se „otužují“ nápadití studenti.

13. října 2021

Eriksen: Třeba nám dojde, že opravdu není možné mít vše

S věhlasným norským antropologem Thomasem Hyllandem Eriksenem interview o tom, jak se v moderním světě střetává otevřenost s touhou po starých pořádcích, jak pandemie načas zastavila „přehřívání“ civilizačního růstu i o české mentalitě.

12. října 2021

UK, IKEA a neziskový sektor společně proti násilí v blízkých vztazích

Smyslem prostoru Kampus Hybernská je propojovat akademický, soukromý, neziskový a veřejný sektor. Jak tato koalice v praxi funguje, představili ve čtvrtek 7. 10. autoři projektu Univerzity Karlovy Hyb4City na vysoce aktuálním a závažném tématu násilí v blízkých vztazích.

11. října 2021

Workshop na podporu podnikání pro studenty Univerzity Karlovy

Máte podnikavého ducha? Láká vás vlastní podnikání? Nastartujte ho bez zbytečných rizik a investic. Ve vzdělávacím kurzu, který se skládá z 8 setkání, krok za krokem přetvoříme tvůj nápad v reálný byznys. Podzimní běh kurzu Podnikni to! na UK začíná 20. října 2021. Kurz je otevřen pro všechny studenty UK bez rozdílu fakulty a studijního oboru.

6. října 2021

Nové univerzitní varhany slavnostně vysvěceny a „rozehrány“

Bachova Fuga se stala tou vůbec první, kterou si vyslechli návštěvníci koncertu v Karolinu. Varhaník Jan Kalfus hrál na nový nástroj, jenž na úvod večera vysvětil Dominik kardinál Duka.

6. října 2021

Profesoři Babor a Kräusslich převzali čestné doktoráty UK

Adiktolog Thomas F. Babor a virolog Hans-Georg Kräusslich obdrželi ve středu 6. října ve Velké aule Karolina čestnou vědeckou hodnost doctor honoris causa v oboru lékařské vědy.

6. října 2021

Nobelovy ceny 2021 pohledem našich vědců

Týden od 4. do 11. října se ve vědeckém světě nese v duchu nejvyšších ocenění - Nobelových cen. Přinášíme komentáře odborníků spjatí s UK, jak vidí výběr vědců v jednotlivých oborech.

5. října 2021
Všechny aktuality >
Video


Kalendář
Říjen 2021
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Pracovní veletrh pro studenty a absolventy sociálních věd 2021

20. října 2021

20. října se v areálu FSV v Pekařské 16 od 09.00 do 16.00 uskuteční tradiční celofakultní pracovní veletrh, který organizačně zaštituje IPS FSV UK. Mezi vystavovateli studenti a absolventi sociálních a humanitních věd naleznou zástupce Bezpečnostní informační služby, Člověka v tísni, Hlavního města Prahy, Ministerstva životního prostředí, Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnostÚřadu vlády ČR a dalších institucí a organizací. Akce se uskuteční v místnosti č. 205. Budeme rádi za pomoc při propagaci události, kterou naleznete i na Facebooku - http://bit.ly/veletrhips21.

Součástí akce bude celá řada doprovodných aktivit, a to například focení na CV od profesionálního fotografa, workshop zaměřený na psaní CV a přípravu na pohovory či tombola.

Od 14:00 do 15:30 pak proběhnou přednášky se zástupci vystavovatelů, a to v místnosti 212. Konkrétně vystoupí Jakub Zelený z Člověka v tísni, a to na téma Komunikace změny klimatu: teorie a praxe v ČR i ve světě; Jiří Holík, ředitel odboru kanceláře ministra životního prostředí s přednáškou na téma Kariéra ve státní správě, služební zákon a politika a Alice Krutilová z Úřadu vlády, která je ředitelkou Odboru pro předsednictví v Radě EU.

Workshop na podporu podnikání pro studenty Univerzity Karlovy

20. října 2021

Láká tě svoboda v podnikání, ale nevíš jak začít? Je pro tebe nedostatek zkušeností nebo peněz překážkou?

Ukážeme ti, jak bez velkých investic, rizik a kontaktů rozjet vlastní podnikatelský projekt. 

Ve vzdělávacím kurzu, který se skládá z 8 setkání, krok za krokem přetvoříme tvůj nápad v reálný byznys. Bude to dřina i zábava! A že žádný podnikatelský záměr ještě nemáš? Nevadí, i s tím ti pomůžeme.

Co tě v kurzu čeká:

• jak krok po kroku podnikat efektivně, s minimem rizik a financí

• jak budovat produkt, který zákazníci milují a potřebují

• univerzální techniky pro nastartování jakéhokoli projektu

• získáš zpětnou vazbu od úspěšných podnikatelů

Podzimní běh kurzu Podnikni to! na UK začíná 20. října 2021. 

Kurz je otevřen pro všechny studenty Univerzity Karlovy bez rozdílu fakulty a studijního oboru. Přihlásit na kurz se můžete v odkazu zde.

Opevněná krajina

30. září 2021 – 22. října 2021

Výstava netradiční formou představí různé typy pramenů týkajících se východních Krkonoš a roku 1938, tedy výstavby československého opevnění, každodennosti ve stínu bunkrů, obecních voleb, obsazení Krkonoš německou armádou apod. Příběh tří kamarádů – badatelů (historičky, archeoložky a etnologa) provede návštěvníky procesem odhalování minulosti. Takřka detektivní pátrání je zavede do terénu, paměťových institucí v Čechách i v Německu, na kávu k pamětníkům, soukromým sběratelům či odborníkům i do virtuálního světa internetových databází. Výslednice jejich příběhů se tak poskládá z výpovědi knih a časopisů, archivních materiálů, historických fotografií, filmů, vzpomínek. Návštěvníkům bude přitom poskytnut obecný návod, jakými cestami se při pátrání za otázkami minulosti vydat.

Všechny události >
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám