Aktuality

Rozcestník: Kde hledat psychologickou pomoc a podporu

Rozcestník užitečných kontaktů psychologické pomoci a podpory na UK i mimo UK, v souvislosti s tragédií na Filozofické fakultě. Podpora je dostupná pro studující, vyučující a zaměstnankyně a zaměstnance z celé Univerzity Karlovy. Neváhejte se v případě potřeby na odbornou krizovou pomoc obrátit.

17. března 2024

Bianka Mičke: Ve sportu i v práci jsem docela workoholik

Na katedře fyziologie PřF UK zkoumá střevní mikrobiom a pracuje jako laborantka, k tomu se aktivně věnuje různým sportům – běhu, jízdě na kole, veslování, paddleboardingu, překážkovým běhům a hlavně wingu. V tomto sportu vyhrála v březnu dvě stříbrné medaile na mistrovství světa ve Finsku.

15. dubna 2024

Zájem o Erasmus+ rapidně roste, přibývá i příjezdů na UK

Program Erasmus+ na Univerzitě Karlově představuje nejvyužívanější možnost k vycestování za studiem do zahraničí. V současné době UK spolupracuje s bezmála 800 univerzitami, s nimiž má aktuálně uzavřeno kolem 3 200 bilaterálních dohod na širokou paletu oborů, a zájem studentů je vysoký.

12. dubna 2024

Vědci z UK vyvinuli nový produkt na hašení požárů

Univerzita Karlova jménem své dceřiné společnosti Charles University Innovations Prague (CUIP) představuje hasební deky, o které se nelze spálit. Díky technologii vyvinuté vědci z UK tak přichází na trh zcela nový produkt, jehož hasební schopnosti odpovídají hasicím přístrojům, což bylo potvrzeno certifikačním orgánem.

11. dubna 2024

Univerzita Karlova oslavila 676. narozeniny a předala ocenění

Ve úterý 9. dubna proběhlo ve Velké aule Karolina slavnostní zasedání připomínající 676. výročí založení Univerzity Karlovy. Při této příležitosti byly uděleny Ceny Miloslava Petruska a Ceny Bedřicha Hrozného.

10. dubna 2024

Univerzita Karlova se posunula v prestižním mezinárodním žebříčku

Podle nově zveřejněného mezinárodního žebříčku QS World University Rankings by Subject 2024 si Univerzita Karlova polepšila hned ve třech oborech. Celkem byla UK klasifikována v 25 oborech, ve 22 z nich je vůbec nejlépe hodnocenou českou vysokou školou. V hodnocení se navíc meziročně ve čtyřech oborech objevila poprvé.

10. dubna 2024

Hokejový titul je opět Karlovky! Plzni nedala šanci

Univerzitními mistry v ledním hokeji pro rok 2024 jsou hráči týmu UK Kings Prague, když ve finále soutěže porazili Akademiky Plzeň 3:0 na zápasy. Rozhodující třetí vítězství 7:4 vybojovali v pondělí večer v Plzni a pohár Jana Palacha pro hokejové mistry získala Univerzita Karlova podruhé v historii.

9. dubna 2024

Nová laboratoř v BIOCEV. Milník pro virologický výzkum

V rámci projektu EXCELES Národní ústav virologie a bakteriologie byla počátkem dubna 2024 otevřena nová laboratoř umožňující bezpečnou práci s vysoce infekčními viry a bakteriemi. Její koordinátorkou se stala Ruth Tachezy, experimentální viroložka z Přírodovědecké fakulty UK.

8. dubna 2024

Žijeme paralympiádou: dopoledne plné sportu, inspirace a radosti

Ve čtvrtek 4. dubna se konala akce Žijeme paralympiádou na Fakultě tělesné výchovy a sportu UK. Událost zajistila zážitek plný sportovních aktivit, inspirativních příběhů paralympioniků a důležitých poselství pro studenty středních škol a širokou veřejnost.

8. dubna 2024

První laureátkou Ceny Czexpats in Science je absolventka Matfyzu

Genomička Markéta Tomková, absolventka Matfyzu UK, která aktuálně vede vlastní výzkumnou skupinu na Oxfordské univerzitě, se stala laureátkou prvního ročníku Ceny Czexpats in Science. Cílem je oceňovat a zviditelňovat české vědce a vědkyně působící v zahraničí, kteří zároveň pozitivně ovlivňují české prostředí.

7. dubna 2024

Aneta Pierzynová: Udržitelnost a mikroskopický svět

Doktorandka Aneta Pierzynová z 1. LF UK je úspěšnou žadatelkou o grant v rámci podpory udržitelného rozvoje na UK. Se svým týmem se zaměřila na antimikrobiální rezistenci a používání antibiotik. Vyučuje na Jedničce, vede agendu Státní veterinární správy ČR a má veterinární praxi.

5. dubna 2024

Jak nenaletět? Finanční gramotnost se začíná učit jinak

„Nestačí jen umět si spočítat celkové náklady dluhu. Znalostem by měl předcházet životní postoj, kdy se člověk dokáže zastavit a říct si: ´Stojí mi to za to? Nebude lepší tuto svou aktuální potřebu odložit a dopřát si ji, až si na ni ušetřím?´“ shodují se autoři vzdělávacího projektu Rozvoj finanční gramotnosti.

4. dubna 2024
Všechny aktuality >
Informace k událostem na FF UK#UKrajine

UK pro Ukrajinu | Карлів університет для України: Допомога, позиція, підтримкаRozcestník pro ukrajinské studenty, akademiky a zaměstnance na UK, uchazeče a přestupující studenty z Ukrajiny a pro fakulty UK. Najdete zde informace pro řešení různých situací, prohlášení a odkazy, které se týkají války na Ukrajině.

Посібник для українських студентів, науковців та співробітників Карлового університету, абітурієнтів та студентів, які пересилаються з України та для факультетів КУ. Ви знайдете інформацію для вирішення різних ситуацій, заяв і посилань, які стосуються війни в Україні.Video


Kalendář
Duben 2024
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Praktická první pomoc

16. dubna 2024

STUDUJÍCÍ

V rámci cyklu Fit & Smart Student akce určena studentům bakalářského a magisterského studia UK.

Během školení první pomoci se nesoustředíme jen na teoretický výklad, přijďte si prakticky nacvičit masáž srdce dospělého i dítěte. Budete si moci vyzkoušet záchranu dalších život ohrožujících stavů (dušení, šok, srdeční infarkt nebo mozková mrtvice) a třeba i zbořit mýty, které mezi lidmi často kolují.

Všechny události >

Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám