Pro média


Pokud vás zajímá, čím aktuálně žije Univerzita Karlova a její akademická obec, nabízí vám univerzita dva vlastní oficiální univerzitní časopisy – tištěné Forum a internetový magazín Forum.


Univerzitní internetový magazín Forum funguje od podzimu roku 2003, věnuje se aktuálnímu dění na UK, reaguje na problémy a snaží se komplexně věnovat všem oblastem, týkajícím se činnosti univerzity – problematice vzdělávání a vědy, vysokých škol, legislativy apod. Na podzim 2019 prošel radikální změnou grafické podoby a struktury. Magazín má svoji anglicky psanou podobu pro zahraniční čtenáře.


Magazín Forum je určen zástupcům akademické obce i široké veřejnosti. Témata jednotlivých čísel byla například: 20 let svobodné Univerzity Karlovy, Dlouhodobý záměr UK, Vztah výuky a výzkumu na UK, Mezinárodní spolupráce UK apod.


Univerzita Karlova pravidelně informuje nejen média, ale i širokou veřejnost prostřednictvím tiskových zpráv o připravovaných akcích a velmi často UK plní i svou veřejnou tzv. třetí roli a reaguje na současné dění v české společnosti, na aktuální kauzy a problémy, vyjadřuje se ke společenským otázkám, ať už formou usnesení, prohlášení, stanoviska, komentáře rektora UK či Akademického senátu UK.

Poslední změna: 16. listopad 2020 09:41 
print
Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám