• PR & média

PR & média➤ Podrobnější informace o agendách jednotlivých oddělení a členů týmu najdete

na samostatných stránkách

Odboru vnějších vztahů RUK


Pokud vás zajímá, čím aktuálně žije Univerzita Karlova a její akademická obec, nabízí vám univerzita dva vlastní oficiální univerzitní časopisy: on-line magazín Forum a tištěný časopis Forum.


On-line magazín Forum funguje od podzimu roku 2003, věnuje se aktuálnímu dění na UK, reaguje na problémy a snaží se komplexně věnovat všem oblastem, týkajícím se činnosti univerzity – problematice vzdělávání a vědy, vysokých škol, legislativy apod. Na podzim 2019 prošel radikální změnou grafické podoby a struktury. Magazín má svoji anglickou mutaci pro zahraniční čtenáře.


Tištěný časopis Forum je určen zástupcům akademické obce i široké veřejnosti. Představuje to nejzajímavější, co se na univerzitě děje, prostřednictvím článků, reportáží nebo rozhovorů s osobnostmi spjatými s univerzitou napříč všemi obory. Speciální tématická čísla z poslední doby se věnovala např. ženám ve vědě nebo významným výročím. S frekvencí jednou až dvakrát za rok vychází i Forum v angličtině.


Univerzita Karlova pravidelně informuje nejen média, ale i širokou veřejnost prostřednictvím tiskových zpráv o připravovaných akcích a velmi často UK plní i svou veřejnou tzv. třetí roli a reaguje na současné dění v české společnosti, na aktuální kauzy a problémy, vyjadřuje se ke společenským otázkám, ať už formou usnesení, prohlášení, stanoviska, komentáře rektora UK či Akademického senátu UK.


Poslední změna: 11. červen 2024 17:33 
print
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Za obsah stránky zodpovídá: Odbor vnějších vztahů
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám