Průkazy UK

Průkazy UK vyjadřují pomocí názvu univerzity a jejího znaku (i v podobě hologramu) příslušnost k Univerzitě Karlově a dále pomocí názvu příslušnost k fakultě nebo další součásti UK. Mají podobu čipové karty opatřené osobními údaji, čárovým kódem, fotografií, podpisovým pruhem a jsou podle druhu barevně rozlišeny.Informace o použití studentských průkazů UK v Pražské integrované dopravě (PID) naleznete v sekci Použití průkazů UK v PID.


Veškeré informace o výdeji, používání a uplatňování průkazů UK najdete na těchto stránkách. Pokud budete mít nějaký dotaz týkající se vydávání průkazů UK, zkontrolujte prosím nejprve FAQ - často kladené dotazy. Jestliže odpověď na svůj dotaz na této stránce nenaleznete, použijte prosím poradnu SIS, kde Váš dotaz bude zodpovězen.


Používání průkazů na UK se řídí Opatřením rektora č. 39/2023.


Získejte přihlašovací údaje bez návštěvy výdejního centra:

Potřebujete-li získat číslo osoby a heslo k přihlášení do některé z UK aplikací, můžete o jeho vygenerování zažádat v online poradně. V kolonce "Téma dotazu" vyberte "Distanční zápis-získání přístupových údajů".

Heslo Vám bude na základě požadavku do 24 hodin vygenerováno.Novinky vyplývající z OR 39/2023 - Zavedení a používání průkazů na Univerzitě Karlově s účinností od 1. 9. 2023

1) Dochází ke zdražení karet s licencí ISIC, ITIC a ALIVE. Nová cena za tyto karty je 320,-Pro držitele ISIC průkazu

Vážená držitelko/držiteli průkazu ISIC,


s novým akademickým rokem bychom Tě chtěli informovat o aktivaci průkazu ISIC na mujisic.cz, který dává průkazu ISIC nové možnosti.

Po on-line aktivaci, která trvá přibližně 30 sekund, získáte:

• možnost účastnit se soutěží o vstupenky na akce a festivaly, slevové poukázky, permanentky do SKI areálů nebo zajímavé produkty od našich partnerů

• přehled o nejnovějších poskytovatelích slev

• exkluzivní nabídky slev dostupných pouze s průkazem ISIC

• informaci o platnosti sjednaného ISIC cestovního pojištění


Pro využití všech výhod je nutno průkaz aktivovat na webové stránce www.mujisic.cz.


Mnoho studijních úspěchů a získaných slev přeje ISIC tým.Průkaz pro zaměstnance UK s licencí ALIVE


Od 11. 11. 2013 je vydáván další typ průkazů zaměstnance, a to průkaz zaměstnance UK s licencí ALIVE. Jde o průkaz určený pro všechny zaměstnance a pracovníky pracující na základě dohody o pracovní činnosti, kteří nemohou získat průkaz ITIC.


Více informací o tomto typu průkazu je uvedeno v Opatření rektora č. 44/2020 a na stránce o průkazech zaměstnanců.


Průkaz (karta) ALIVE platí po celé České republice a slevy na ni lze získat na více než 1600 místech; přináší svým držitelům rozsáhlou síť výhod včetně pojištění, sportovního vybavení, restauračních zařízení, kaváren, vstupů na kulturní akce, permanentek v lyžařských areálech a mnoho dalších.


Výhody licence ALIVE


Upozornění pro držitele průkazu studenta s licencí ISIC (průkazu zaměstnance s licencí ITIC nebo ALIVE):

Výdej revalidačních známek pro akademický rok 2020/2021 (s platností do 31. 12. 2021) probíhá ve všech výdejních centrech UK. Bez revalidační známky neopravňuje průkaz držitele k výhodám vázaným na licenci ISIC (ITIC nebo ALIVE). Průkaz bez platné licence ISIC (ITIC nebo ALIVE) je automaticky vyřazen z národní databáze platných průkazů ISIC/ITIC/ALIVE a nebude dále akceptován žádným ze smluvních partnerů karty ISIC/ITIC/ALIVE v ČR ani ve světě.


Pro využívání slev na základě licence ISIC platí pravidla uvedená v plném znění na www.isic.cz

Další informace naleznete také na dále uvedených odkazech.


Vybrané slevy na ISIC


ISIC cestovní pojištění platí pouze tehdy, je-li na průkazu vyznačena (tiskem nebo revalidační známkou) aktuálně platná licence ISIC.

Podrobnější informace naleznete na: Vybrané slevy na ISICPoslední změna: 31. srpen 2023 11:33 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Za obsah stránky zodpovídá: UK POINT
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám