Buddy program

Buddy program propojuje české a zahraniční studenty Univerzity Karlovy, kdy místní student, tedy „buddík“, se dobrovolně rozhodne být pomocníkem, průvodcem a přítelem pro zahraničního studenta, kterého si sám vybere. Pomůže mu zorientovat se v novém prostředí, vyřídit nezbytné formality, provede ho celým systémem nástupu ke studiu, domovskou fakultou, doprovodí ho na úřady, seznámí ho s městem, studentským životem nebo českou kulturou.


Pro českého buddíka zapojení do programu přináší jedinečnou možnost poznat studenty z celého světa a zlepšit si své jazykové znalosti. Je to příležitost, jak se seznámit s novými lidmi a zároveň zjistit, jaké to je studovat v cizí zemi.


Jak se stát buddíkem?


Přihlášení probíhá přes webovou aplikaci Broaddy. Vaše registrace musí být odsouhlasena fakultním koordinátorem a poté získáte přístup do databáze zahraničních studentů. Z důvodu zachování soukromí zde nejsou uváděna jejich jména, ale je možné vybírat podle národnosti, pohlaví, koníčků a dalších dostupných informací.


Zahraniční student, kterého si vyberete, bude automaticky informován.


V případě nutnosti změny či úpravy v aplikaci Broaddy je nezbytné kontaktovat koordinátora buddy programu. Kontakty jsou dostupné níže.


Největší zájem o Buddy program je vždy před začátkem semestru. Především se začátkem zimního semestru na Univerzitu Karlovu přijíždí velké množství zahraničních studentů. Nové buddíky však hledáme v průběhu celého roku.


Bližší představení programu přináší i rozhovor s jedním z koordinátorů a také zkušeným buddíkem Martinem. Přečíst si ho můžete na stránkách online magazínu UK.

Kde najít podrobnější informace a kontakty?


Veškeré informace, postupy a doporučení jsou dostupné v připravené brožurce, která je ke stažení zde.


Kontakty na spolupracující studentské spolky a koordinátory jsou dostupné na této stránce.


Kontaktní osoba za rektorát UK

  • Bc. Zuzana Haniková - , 224 491 893


Můžete se také zapojit do FB skupiny Buddy Program CUNI. Budete tak v kontaktu s ostatními buddíky, se kterými si můžete vyměňovat zkušenosti, navzájem si pomáhat a také získát aktuální informace o akcích studentských spolků.


A jak hodnotí Buddy program zahraniční studenti?


"She was so helpful, kind and funny! She gave me her bike, she showed me very cool places in Prague that otherwise I would not have seen. Perfect Buddy!"

- Marisol, Germany


"I´m happy to say that my buddy contributed greatly for my positive Erasmus experience. Not only he helped get around the university but also showed me some cool places and gave me great tips, as well as being always super helpful when I had any doubt."

- Maria, Portugal


"He is genuinely one of the coolest people to hang out with, very knowledgeable but also laid back. He was also extremely helpful when I was settling in and he was very good at keeping in touch all the way through my exchange period."

- Rudis, Latvia

Poslední změna: 8. červenec 2020 14:56 
Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám