• UK
  • Sport na UK

Sport na UK

Sport k univerzitnímu životu neodmyslitelně patří. Sport a jeho podpora má na Univerzitě Karlově velkou tradici, absolventi i studenti Univerzity Karlovy zaznamenávají v oblasti sportu významné úspěchy. Ve sportu však nejde jen o úspěchy. Vždyť ono známé „mens sana in corpore sano“ čili „ve zdravém těle zdravý duch“ hovoří za vše. Je proto na místě, že život studenta, ale i zaměstnance UK, obsahuje bohatou nabídku možností sportování.

Rektorský sportovní den

Tradiční Rektorský sportovní den je příležitostí k setkání studentů, vyučujících pražských fakult a veřejnosti nejen na sportovním poli. Celková nabídka sportů pokrývá široké spektrum sportovních disciplín. Rektorský sportovní den není jenom o vítězství v individuálních a kolektivních sportech, ale i o možnosti zacvičit si a nebo zasportovat pouze pro dobrý pocit. Seznam sportovišť a podrobný přehled sportů a celý program aktuálního Rektorského sportovního dne naleznete na stránkách akce.

rektorskyden.cuni.cz

Univerzitní maraton – Běh o pohár rektora Univerzity Karlovy

Chcete zažít něco neopakovatelného? Postavte se na start prestižního mezinárodního závodu Maraton Praha a změřte síly se světovými maratonskými běžci. Dejte dohromady tým 4 lidí a poběžte s námi onu jedinečnou vzdálenost 42 kilometrů ve formě štafety. Využijte týmové strategie a v cíli si vychutnejte neopakovatelný pocit radosti a úspěchu. Běh o pohár rektora Univerzity Karlovy se uskutečnil poprvé 8. května 2011.

www.praguemarathon.com

Running With Those That Can’t

Charitativní organizaci Running with those that can't o.s. (RWTTC) založili studenti 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Zakládající studenti věří, že filantropie a ochota pomoci druhým je základem pro to, stát se lepšími studenty, lidmi a doktory. Chtějí zbořit sociální tabu, které je vytvořeno nad postiženými lidmi v České republice a pomoci jim tak prožít delší, šťastnější a kvalitnější život.

S RWTTC tradičně spolupracuje 3. lékařská fakulta Univerzity Karlovy. Společně se zasazují o větší začlenění handicapovaných dětí do společnosti a zvýšení povědomí o nich samotných a jejich speciálních potřebách. Tradičně se účastní Běhu pro charitu v rámci Pražského maratonu.

www.runningwiththosethatcant.com

Motolská míle

Příjemnou tradicí se stává běh motolským areálem, do něhož se mohou zapojit všichni účastníci Vědecké konference 2. LF UK, ale i další zájemci o lehce recesistický sport. Motolskou míli organizuje Ústav tělesné výchovy při 2. LF UK.

http://www.lf2.cuni.cz/info2lf/ustavy/utv/

Univerzitní osmy: veslařský souboj pražských vysokých škol

Víc než vítězství, víc než snaha o nejlepší čas. Metropole a řeka Vltava již podvakráte ožili soubojem Univerzitních osem, v němž měří současní i bývalí studenti čtveřice pražských vysokých škol. Posádka Univerzity Karlovy soupeří se zástupci Českého vysokého učení technického, České zemědělské univerzity a Vysoké školy ekonomické. Premiérové klání pražských vysokých škol na Vltavě, které se uskutečnilo 3. června 2011.

www.primatorky.cz/u8

České akademické hry

České akademické hry jsou exkluzivní pravidelnou multisportovní studentskou soutěží, která jsou pořadatelé schopni po stránce technické, organizační a ubytovací uspořádat. ČAH se mohou zúčastnit studenti všech vysokých škol ČR.

www.ceskeakademickehry.cz

Hokejová bitva

Hokejová bitva je jedinečný projekt studentských organizací čtyř velkých pražských univerzit. Univerzita Karlova zvítězila hned v prvním ročníku, kdy se utkaly pražské univerzitní hokejové výběry ČVUT, VŠE, UK a ČZU. Hokejová bitva má podzimní semifinálovou část a jarní finálovou část. Všechny zúčastněné týmy jsou složeny výhradně ze studentů daných univerzit. V každém týmu však může být pouze jeden hráč, který je studentem jiné školy.

www.hokejovabitva.cz


Poslední změna: 20. březen 2023 12:41 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Za obsah stránky zodpovídá: Odbor vnějších vztahů
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám