Aktuality

Proofreading aneb korektura textů v anglickém i českém jazyce - kurz také pro postdoktorandy. Podrobné informace a přihlášení zde.


Grantová agentura České republiky vyhlásila řadu výzev na podporu základního výzkumu týkající se také postdoktorandů. Podrobné informace najdete zde. Konzultujte prosím jednotlivé výzvy na vašich pracovištích.


Pro koho jsou určeny granty JUNIOR STAR? Možná právě pro vás článek.


Začínající výzkumníci a výzkumnice, zájemci o veřejnou soutěž v Programu SIGMA (TAČR), přihlašte se na webinář.


Postdoktorand Tomáš Hodík z Farmaceutické fakulty hovoří v novém dílu podcastu Postdoctoral Podcast o tom, co mu přinesla dlouhodobá zahraniční zkušenost během postdoktorandského pobytu v USA a doktorandského pobytu v Německu. Rozhovor si můžete poslechnout zde.


Join the Debate with PostDoc Dr. Gamze Korbek. Přijďte debatovat s postdoktorandkou Dr. Gamze Korbek, která se s Vámi podělí o své zkušenosti a zážitky ze zahraničí i s pozicí postdoktorandky v České republice. Více informacíZDE PřihláškaZDE

Datum a čas: 13. března 2023 (16:00 - 18:00 hod.)


Eugenia Boffo, Ph.D. z Matematicko-fyzikální fakulty hovoří v novém podcastu Postdoctoral Podcast o postdoktorandském pobytu na Univerzitě Karlově. Rozhovor si můžete poslechnout zde.


Sledujte nás na sítích Facebook, Instagram a Twitter.


Nabídky pro letošní rok vyhlášeny! Se záměrem podpořit postdoktorandy v rozvoji dovedností a zkušeností ohlašujeme: Nabídky rektorátu pro postdoktorandy (různé termíny).


EMBO informuje o programu Postdoctoral Fellowship. Podrobné informace najdete zde.


Kurzy českého jazyka pro zahraniční zaměstnance v roce 2023 informace


Japonská společnost pro podporu vědy (JSPS) vyhlašuje výběrové řízení pro postdoky, kteří obdrželi doktorský titul nanejvýš 6 let před 1. dubnem 2023: JSPS Postdoctoral Fellowship for Overseas Researchers pro rok 2023 (Japonsko).

Uzávěrka výběrového řízení na straně AV ČR je 17. dubna 2023. Úspěšní žadatelé musí zahájit svou stáž nejpozději 30. listopadu 2023.


MSCA-COFUND poskytuje finanční prostředky pro regionální, národní a mezinárodní programy pro školení a kariérní rozvoj prostřednictvím mechanismů spolufinancování MSCA-COFUND. Zde najdete instrukce, jak podat žádost*. (Další termín bude zveřejněn 10. října 2023 nebo podle jednotlivých výzev.)

*postdoci podávají žádosti přímo v koordinaci s přijímajícími institucemi v zahraničí


Jeden měsíc na univerzitě v St. Andrew's pro talentované vědce: Výzva programu Global Fellowship (uzávěrka 1. března 2023).


Jste post-doc se znalostmi, zkušenostmi a dovednostmi a chcete něco z toho sdílet s doktorandy UK v přátelském post/doktorském prostoru Kampus Hybernská? Máme pro vás nabídku: Zapoj se jako řečník do debaty


Crowdhelix je platforma typu "Open Innovation", která vytváří spojení mezi mezinárodní sítí vynikajících výzkumníků a inovačních společností, aby mohly plánovat a realizovat průkopnické projekty spolupráce (členství je otevřené zaměstnancům UK).


Grantová agentura ČR připravila novou publikaci pro začínající vědce a vědkyně, která jim pomůže se zorientovat v grantových soutěžích a jejich podmínkách. Zároveň zveřejnila několik příruček, které mohou sloužit jako check-listy při samotném podávání grantových žádostí.


Krátkodobé DAAD výzkumné granty také pro postdoky


Walter Benjamin Programme pro postdoktorandy; průběžný příjem žádostí


Stipendium Humboldtovy nadace pro postdoktorandy a zkušené vědce; rada programu rozhoduje každý rok v březnu, červenci a v listopadu


Open online course The first Excellence-in-ReSTI module - úvod do institucí EU, jejich strategií, cílů a struktur financování


E-learning course: How to publish in Open Access Nyní i v angličtině!

a další kurzy zaměřené na Open Science


Research Management courses and more


Nový web pro postdoky na PedF / New website for postdocs at Faculty of Education


Časopis Nature - článek o problémech postdoktorandů / Journal Nature - How to Deal with Postdoctoral Problems


Poslední změna: 15. březen 2023 10:09 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Za obsah stránky zodpovídá: Odbor pro vědu a výzkum
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám