• Kalendář

Kalendář


‹  Březen 2018  ›

ČtSoNe
1234
PoÚtStČtSoNe
567891011
PoÚtStČtSoNe
12131415161718
PoÚtStČtSoNe
19202122232425
PoÚtStČtSo
262728293031

10. května 2017 – 27. května 2018

Člověk v náhradách aneb technika slouží medicíně.

Výstava na téma "Člověk v náhradách aneb technika slouží medicíně" Národního technického muzea vznikla ve spolupráci s Univerzitou Karlovou a Národní lékařskou knihovnou. Přijďte se podívat.


10. února 2018 – 1. dubna 2018

Tajemství stepi

V Uzbekistánu již patnáct let působí archeologická expedice pod vedením Ladislava Stanča. Podílela se na ní řada archeologů i studentů archeologie, především z Univerzity Karlovy. Výstava prostřednictvím fotografií a posterů představí výsledky práce tohoto mezinárodního týmu.


12. března 2018 – 18. března 2018

Týden mozku

Týden mozku je jedinečný cyklus přednášek o nejnovějších objevech a trendech ve výzkumu mozku a neurovědách, který již podevatenácté pořádá Akademie věd České republiky. Během Týdne mozku s přednáškami vystupují přední čeští odborníci v oboru teoretických i klinických neurověd. Přednášky jsou určeny pro širokou veřejnost, především pro studenty středních škol. Připraven je i zajímavý doprovodný program.


21. března 2018

Workshop: Moderní student a Nový svět práce ve společnosti Microsoft

Přijďte poznat Nový svět práce společnosti Microsoft a dozvědět se, jaké možnosti pro studenty nabízíme. Ve druhé části workshopu se budeme zabývat digitálními dovednostmi a praktickými ukázkami Office dovedností, které potřebuje nejen každý student, ale také zaměstnanec. V ideálním případě si přineste počítač, ať si můžete vše rovnou vyzkoušet. Těšíme se na Vás!


22. března 2018

Křeslo pro Fausta

Srdečně Vás zveme na další besedu z cyklu Křeslo pro Fausta, která se uskuteční ve čtvrtek 22. března 2018 v 17.00 hodin ve Fausťáku – Akademickém klubu 1. LF UK (Faustův dům, Karlovo nám. 40, Praha 2).


22. března 2018

Práce s LinkedIn

Chcete být neustále ve spojení s profesním světem? Máte zájem přečíst si články, postřehy a komentáře u témat, která Vás zajímají? Chcete si pravidelně monitorovat nejen nabídky práce? Využijte možnosti založit si profil na profesní sociální síti LinkedIn s podporou a konzultací personální agentury Grafton.


22. března 2018

Přístup ke chráněným individuálním údajům pro výzkumné a analytické účely

Národní statistické úřady sbírají spoustu údajů o lidech i firmách. Kromě použití pro oficiální statistiky jsou tato data cenná pro výzkum. Statistické úřady tudíž různými způsoby poskytují přístup k anonymizovaným individuálním údajům pro výzkum. Maďarský statistický úřad zařídil přístup ke chráněným statistickým údajům v zabezpečené místnosti a skrze vzdálený přístup a dálkové spouštění programů. Na semináři budou prezentovány zkušenosti z těchto postupů a možnost pro jejich použití v ČR.


22. března 2018

Jak se stát spisovatelem či spisovatelkou?

Je těžké se prosadit na českém knižním trhu? Může se vlastní tvorbou spisovatel/ka uživit? Jaké překážky musí překonávat? Jaká je spolupráce s nakladatelstvími? Jak se na českou tvorbu dívají a jak ji vydávají? Je dostatečně hodnocena v médiích? Jakou mají naši hosté zkušenost s prací a hodnocením jejich tvorby v kulturních periodikách? Ptát se budeme našich úspěšných absolventů, kterým se podařilo se v literární a knižní praxi prosadit.


27. března 2018

Prezentační a komunikační dovednosti

Komunikace = základ úspěchu. Kolikrát jsme toto rčení slyšeli a přesto přehlížíme důležitost této dovednosti důležité pro úspěch ve všech oblastech života. Seminář je veden interaktivní formou včetně zařazení minitréninku tak, aby si posluchači odnesli jak znalosti, tak inspiraci do své praxe.


27. března 2018

Medialogy

Vytrácí se prestiž učitelského povolání? Týká se nedostatek pedagogů všech medicínských oborů? Jak české lékařské fakulty bojují s nedostatkem učitelů? Do jaké míry mohou pedagoga nahradit softwary a e-learning?4. dubna 2018

Vzpomínkové setkání k nedožitým 90. narozeninám čtyř významných představitelů oboru anatomie

Vzpomínkové setkání k nedožitým 90. narozeninám významných představitelů oboru anatomie prof. MUDr. Ludmily Puzanové, DrSc., prof. MUDr. Radomíra Čiháka, DrSc., prof. MUDr. Milana Doskočila, DrSc., a prof. MUDr. Jiřího Heřta, DrSc.


5. dubna 2018

Oslava 670 let UK


16. dubna 2018

Možnosti studia ve Španělsku, Portugalsku a Latinské Americe

Rádi byste během svého studia absolvovali studijní pobyt či praktickou stáž v některé španělsky či portugalsky mluvící zemi? Informace z našeho semináře vám dozajista přijdou vhod!


20. dubna 2018

Time management

Proč někdo v pohodě stíhá v práci i doma, najde si čas na zábavu a jiný je neustále v poklusu, honí termíny, je nedochvilný, funguje v neustálém stresu? Co je toho příčinou? Kdo jsou naši zloději času a jak se před nimi můžeme bránit?


21. dubna 2018

Den celoživotního vzdělávání a Festival absolventů

Představíme vám širokou nabídkou vzdělávacích programů pro veřejnost pořádaných Karlovou univerzitou. Jde o programy zájmové i profesní, programy pro lékaře, právníky, učitele i další profese, pro dospělé i děti, určené pro občany ČR i pro cizince. Seznámíme vás také se vzdělávacími, kulturními a společenskými událostmi, které průběžně připravujeme pro naše absolventy. Pro všechny návštěvníky je v průběhu celého dne připraven bohatý doprovodný program.


23. dubna 2018

Možnosti studia ve Skandinávii

Seminář nabízíme všem studentům a studentkám UK, kteří by rádi během svého studia vyjeli na zkušenou do Norska, Švédska, Finska či Dánska. Hosty semináře budou mj. zástupkyně Dánského velvyslanectví v Praze.


3. května 2018

Stres Management aneb jak zvládat stresové situace

Záměrem tohoto semináře je pochopit souvislosti mezi stresem, zdroji naší energie a možnostmi zátěžové situace zvládat. Seminář zahrnuje jak teoretickou část o příčinách, projevech a prevenci stresu, tak praktickou část.


3. května 2018

Seminář Možnosti studia v Austrálii a na Novém Zélandě

Na zahraniční studijní pobyt můžete vyrazit nejen do Evropy či USA. Přijďte se dozvědět více o tom, jak(é je to) studovat v některých z méně obvyklých, o to však zajímavějších a lákavějších světových destinací! Tentokrát se zaměříme na Austrálii a Nový Zéland.


Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám