• Aktuality

Aktuality

Sdělení UK pro studenty, uchazeče a zaměstnance v souvislosti s covid-19

Rádi bychom Vás informovali o nejdůležitějších opatřeních a změnách týkajících se Vašeho studia. O dalších změnách vás budeme průběžně informovat.

29. listopadu 2021


Dny otevřených dveří na fakultách Univerzity Karlovy

Zájemci o studium na Univerzitě Karlově mají možnost seznámit se s jednotlivými obory, které je možné na univerzitě studovat. Univerzita situaci ohledně šíření nemoci COVID-19 pečlivě sleduje a je připravena na vývoj promptně reagovat. Prosíme, sledujte proto pozorně web nakarlovku.cz i stránky jednotlivých fakult.

18. listopadu 2021


Projekt Infomore.cz vyhrál přestižní cenu AMEC Awards

Web Infomore.cz uspěl na vyhlašování celosvětové soutěže mediálních analytiků AMEC Awards. Vyhrál v kategorii zaměřené na efektivní plánování, výzkum a evaluaci komunikace. Infomore.cz je společným projektem Fakulty sociálních věd UK, Lékařské fakulty MU v Brně a společnosti NEWTON Media. 

1. prosince 2021


Úspěch studentů Ph.D. programu CERGE-EI v soutěži Mladý ekonom

V soutěži Mladý ekonom roku 2021 obsadili studenti Ph.D. programu CERGE-EI tři první místa. Laureátem ceny se stala Ketevani Kapanadze, druhé místo obsadila Bohdana Kurylo a třetí Sergei Mikhalishchev s Mariií Kosar. Cenu Karla Engliše, zabývající se českou hospodářskou politikou, obrdžel Jan Žemlička. Ocenění uděluje Česká společnost ekonomická.

30. listopadu 2021


Podcast UK: Pandemie prohloubí nerovnosti, míní Dzúrová

Česko zasáhla další vlna onemocnění covid-19. Proč čísla nakažených letí opět nahoru a proč patříme mezi nejméně proočkované země? Odpovídá na to demografka Dagmar Dzúrová z Přírodovědecké fakulty UK v novém díle Podcastů UK.

26. listopadu 2021


Vědecká rada ocenila významné osobnosti UK

Ve čtvrtek 25. listopadu Vědecká rada UK na svém pravidelném zasedání ocenila osm významných osobností, jejichž profesní život je spojen s Univerzitou Karlovou. Pamětní medaile předal rektor Tomáš Zima.

25. listopadu 2021


Novým děkanem 2. lékařské fakulty bude prof. Marek Babjuk

Akademický senát 2. lékařské fakulty zvolil na svém dnešním řádném zasedání v prvním kole volby děkanem 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy prof. Marka Babjuka. Hlasovalo všech 24 členů akademického senátu.

24. listopadu 2021


Nová česká kosmetika SAIN® založená na vědeckých poznatcích

Odborníci z 1. lékařské fakulty UK a centra BIOCEV se spojili s českou společností GlobeTech Innovation s.r.o. a skloubili vědu s kosmetikou. Na základě této spolupráce vznikla unikátní řada inovativních kosmeceutických přípravků značky SAIN®.

22. listopadu 2021


LF v Plzni prověřuje možnosti využití budov, které opouští

Univerzita Karlova zjišťuje možnosti a meze spolupráce s potenciálními investory v souvislosti s plánovaným prodejem vybraných nemovitostí v Plzni. Ty zůstanou nevyužité po přestěhování fakulty do nového kampusu v roce 2022. Nyní probíhá průzkum trhu, s nímž fakultě pomáhá tým infrastrukturního poradenství České spořitelny, a.s.

22. listopadu 2021


Vítězové ankety Dítě Česka: mladá lékařka a čtrnáctiletý biolog

Ve Vlasteneckém sále Univerzity Karlovy dnes proběhlo slavnostní vyhlášení prvního ročníku ankety Dítě Česka, kterou pořádá česká pobočka UNICEF. Projekt si dal za cíl najít výjimečné děti a mladé lidi, kteří mají zájem o své okolí, dělají něco přínosného pro druhé a inspirují své vrstevníky.

20. listopadu 2021
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám