• Aktuality

Aktuality

Sdělení UK pro studenty, uchazeče a zaměstnance v souvislosti s covid-19

Rádi bychom Vás informovali o nejdůležitějších opatřeních a změnách týkajících se Vašeho studia. O dalších změnách vás budeme průběžně informovat.

16. září 2021


Převratný diagnostický přístup k předpovědi průběhu Covid-19

Zástupci nově vznikající univerzitní společnosti GeneSpector Innovations s.r.o. představili novou diagnostickou metodu, která umožňuje z výtěru z nosohltanu předpovědět závažnost akutně probíhajícího infekčního onemocnění. Byla úspěšně ověřena v rámci PCR diagnostiky infekce SARS-CoV-2 a následného průběhu nemoci Covid-19. V rámci ověřování se ukázalo, že je metoda použitelná i u dalších typů infekčních onemocnění.

9. září 2021


Nové varhany připraveny, jsou ušité Karolinu na míru

Velká aula Karolina se pyšní zbrusu novým, znělým klenotem. „Jde o svébytný nástroj, ušitý na míru,“ tak charakterizuje varhany vyrobené v dílně německé rodinné firmy Orgelbau Vleugels koncertní varhaník Jaroslav Tůma , profesor AMU a člen komise UK pro výběr zhotovitele.

16. září 2021


Univerzita Karlova získala prestižní ocenění f-cell award

Tým vědců Tomáš Hrbek, dr. Peter Kúš, dr. Yurii Yakovlev a prof. Vladimír Matolín z Matematicko-fyzikální fakulty získali pro UK 14. září 2021 ve Stuttgartu ocenění f-cell award v kategorii Research & Development. Cena byla udělena za inovativní technologii úpravy proton-vodivé membrány využitelné pro elektrolyzéry vody a vodíkové palivové články.

15. září 2021


250letý Orchestr mediků Semmelweisovy univerzity v Praze

250letý Orchestr mediků Semmelweisovy univerzity (Maďarsko, Budapešť) vznikl před jedenácti lety, jeho uměleckým vedoucím a dirigentem je od roku 2009 Gergely Dubóczky. Jeho členy jsou především posluchači budapešťské lékařské univerzity a studenti několika dalších maďarských vysokoškolských institucí.

15. září 2021


Intenzivní online workshop zaměřený na Design Thinking

Inovační laboratoř UK společně s Grow with Google nabízí studentům UK možnost absolvovat zdarma intenzivní online workshop zaměřený na Design Thinking, tedy metodu používanou k vývoji inovativních produktů a nápadů. Workshop je určený všem studentům UK napříč obory a proběhne už ve čtvrtek 23. září 2021, od 9.45 do 15 hod.

14. září 2021


Slušné číslo - čtyři podpisy memoranda o partnerství

Slavnostním podpisem memoranda o partnerství vstoupil v minulém týdnu do další fáze projekt nealkoholického univerzitního piva. Jeho prodej začne v menzách UK v průběhu podzimu, postupně by se mohlo objevit také v maloobchodní síti.

14. září 2021


Sto let výzkumů: Co (ne)víme o pohlavních chromozomech?

Evoluční biolog Lukáš Kratochvíl z PřF UK a jeho kolega Matthias Stöck se stali editory dvou čísel prestižního časopisu Philosophical Transactions of the Royal Society B: Biological Sciences. Speciály vznikly na oslavu stoletého výročí formulace hypotéz o evoluci pohlavních chromozomů.

13. září 2021


Konference na UK představila nové směry vzdělávání učitelů

Jaké výzvy sebou přináší postcovidová doba a kam se bude ubírat učitelské vzdělávání v nejbližších letech? Hovořili mimo jiné ministr školství Robert Plaga, prorektorka Radka Wildová a profesorka Naďa Vondrová.

9. září 2021


Atletky ovládly závěr her, Karlovka byla celkově třetí

Celkem 71 medailí vybojovali sportovci Univerzity Karlovy na Českých akademických hrách (ČAH), které v úterý skončily v Olomouci. V celkovém bodování škol to stačilo na třetí místo, nejlepší byla domácí Univerzita Palackého.

8. září 2021
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám