• Aktuality

Aktuality

Pařízek: V Kambodži nejsme misionáři. Chceme vzdělávat

Již pět let pomáhají v Kambodži čeští specialisté. Nad projektem České perinatologické ruce letí do Kambodže – usilujícím o snížení mortality těhotných žen, rodiček a dětí – převzala záštitu Univerzita Karlova společně s Českou lékařskou společností J. E. Purkyně.

31. března 2023


Bílková: Rány na Ukrajině se budou hojit desítky let

Tisíce mrtvých a zraněných, miliony lidí na útěku, zničená infrastruktura, poškozené životní prostředí… Bude trvat generace, než se Ukrajina vypořádá s následky války, kterou rozpoutalo Rusko. Upozorňuje na to Veronika Bílková z Právnické fakulty UK.

30. března 2023


UK uzavřela dohodu o spolupráci s univerzitou v Tchaj-wanu

Univerzita Karlova dnes podepsala v Tchaj-wanu pětileté memorandum o spolupráci s Národní univerzitou Chengchi (NCCU). Základem kooperace institucí je založení multidisciplinárního projektu vědecko-výzkumné spolupráce v oblasti bezpečnosti dodavatelských řetězců.

29. března 2023


CUIP On Air: Doporučili nám utajený režim, říká vědkyně

Ilona Hromadníková z 3. LF UK, jež se věnuje neinvazivním prenatálním predikcím, byla hostem čtvrtého dílu podcastu CUIP On Air. Proč se vydat cestou technologického transferu? A proč se obrátit na profesionály? Ptala se jí Lucie Budinová z Charles University Innovations Prague.

28. března 2023


Vyjádření vedení UK k financování veřejných vysokých škol

Univerzita Karlova se tímto prohlášením veřejně vyjadřuje k aktuální situaci v souvislosti s plánovanou celorepublikovou akcí „Hodina pravdy“, která se bude konat u příležitosti Dne učitelů 28. března 2023.

27. března 2023


Polský ministr sportu navštívil loděnici FTVS UK v pražské Troji

Loděnice Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v pražské Troji přijala v pátek vzácnou návštěvu. Na špičkové zázemí vrcholových sportovců se přijel podívat polský ministr sportu a turismu Kamil Bortniczuk.

24. března 2023


Vědecká rada Univerzity Karlovy ocenila tři významné osobnosti

Ve čtvrtek 23. března proběhlo tradiční zasedání Vědecké rady UK, na kterém byly oceněny tři významné osobnosti, jejichž profesní život je spojen s Univerzitou Karlovou. Pamětní medaile a diplomy předala rektorka UK Milena Králíčková.

23. března 2023


Meteorolog Žák: Globálně vzato máme na to klima zlepšit

„Pokud se nám podaří naplnit závazky Pařížské dohody a zastavit globální oteplování na úrovni 1,5 – 2 °C, věřím, že naši potomci v druhé polovině tohoto století uvidí pozitivní změny,“ říká pedagog a proděkan MFF UK a moderátor relace o počasí České televize Michal Žák.

23. března 2023


Čtyři Ceny Wernera von Siemense putují k osobnostem UK

Jak je na tom české technické a přírodovědné vysoké školství a jak dobří jsou nejlepší studenti, pedagogové a mladí vědci? Mnohé prozradí výsledky prestižní soutěže: letos proběhla popětadvacáté a porota vybírala z téměř pěti set přihlášek.

23. března 2023


Stop-time: O studijní agendě i poplatcích s prorektorkou

Členové vedení Univerzity Karlovy komentují aktuální témata v podcastech Stop-time. Jak předejít poplatkům spjatým s nestandardně dlouhým studiem? Jak se podařilo zvládnout příval studentů dotčených válkou na Ukrajině? Odpovídá prorektorka pro studijní záležitosti UK Markéta Martínková.

22. března 2023
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám