• Aktuality

Aktuality


ON-LINE: Univerzita Karlova připomíná 17. listopad

Univerzita Karlova připomíná 30. výročí 17. listopadu 1989 řadu výjimečných akcí. Prostřednictvím tohoto článku je můžete sledovat v podrobné reportáži.

17. listopadu 2019Kniha 17 fakult 17. listopadu byla slavnostně představena

Kniha 17 fakult 17. listopadu je nejnovějším počinem nakladatelství Karolinum. Přináší soubor unikátních rozhovorů věnovaný 30. výročí sametové revoluce. Uvedení knihy do veřejného prostoru, jak nazval slavnostní akt spojený s představením nové publikace Jan Royt, proběhl 14. listopadu v Karolinu.

15. listopadu 2019


Noc fakulty na PF UK navštívilo tři a půl tisíce lidí

Tuto středu proběhl na Právnické fakultě UK již tradiční multižánrový festival o právu a jeho roli ve společnosti. Letošní ročník je součástí celouniverzitního projektu Svobodný listopad 39/89. Řada přednášek se tak týkala vzniku právního státu, principů liberální demokracie a svobody.

14. listopadu 2019


Stanovisko vedení UK ke stávkujícím studentům

Stanovisko vedení Univerzity Karlovy ke stávkujícím studentům.

14. listopadu 2019


Výstava Voda & civilizace na UK

Různé pohledy na vodu v mnoha civilizacích: egyptské, mayské... i té naší. To nabízí netradiční výstava Voda & civilizace, na níž se podíleli vědci z šestnácti institucí.

13. listopadu 2019


1. lékařská si listopady připomíná fotografiemi MUDr. Hněvkovského

U příležitosti připomínky listopadových dnů roků 1939, 1968 a 1989 proběhla na Purkyňově ústavu tisková konference, zároveň proběhla vernisáž výstavy fotografií MUDr. Přemysla Hněvkovského. Absolvent 1. lékařské fakulty UK byl jediným fotografem studentských okupačních stávek na fakultě. Snímky zachycující atmosféru převratných dnů let 1968 a 1989 jsou k vidění do 13. prosince.

13. listopadu 2019


Expremiéři debatou se studenty zahájili Svobodný Listopad

Hned tři bývalí premiéři české vlády přijali v úterý pozvání k debatě se studenty na půdě Univerzity Karlovy. Na úvod projektu UK Svobodný Listopad dorazili do Vlasteneckého sálu Karolina Vladimír Špidla, Jiří Paroubek, a Petr Nečas.

13. listopadu 2019


UK představila projekt Svobodný listopad 39/89

Na tiskové konferenci dnes představili zástupci UK ve Vladislavském sále Karolina projekt Svobodný listopad 39/89, který proběhne příští týden u příležitosti výročí listopadových událostí. Zúčastnili se jí rektor Tomáš Zima, prorektor pro vnější vztahy Miroslav Bárta a organizátoři akce Michal Zima, Michal Říha a Kateřina Grygarová.

8. listopadu 2019


Mezinárodní hodnocení Univerzity Karlovy

Univerzita Karlova podstoupila v roce 2017 poprvé mezinárodní hodnocení. Institutional Evaluation Programme, zajišťovaný Evropskou asociací univerzit, jí nabídl vnější pohled zkušených akademických osobností i zástupce studentů na to, jak je možné univerzitu dále rozvíjet, aby obstála v náročném mezinárodním prostředí.

6. listopadu 2019


Farmaceutická fakulta UK zve na Den otevřených dveří

Farmaceutická fakulta UK v Hradci Králové pořádá 27. listopadu Den otevřených pro uchazeče.

6. listopadu 2019


Projekt Connect4Children pomůže dětské farmakologii

Mezinárodní projekt Conect4Children (c4c), k němuž se v roce 2017 připojila i Univerzita Karlova, je zaměřený na optimalizaci farmakologie v neonatologii a pediatrii při léčbě novorozenců i starších dětí. První výsledky českého týmu byly konzultovány v semináři na Albertově.

5. listopadu 2019


Historická medaile Univerzity Karlovy pro divadlo Semafor

Rektor Tomáš Zima v neděli ocenil Historickou medailí Univerzity Karlovy divadlo Semafor, které slaví 60. výročí založení. Pamětní medaili za významný přínos k rozvoji české kultury převzali herec a jeden ze zakladatelů divadla Semafor Jiří Suchý a dcera druhého ze zakladatelů Jiřího Šlitra paní Dominika Křesťanová.

4. listopadu 2019


Máš knír a retro tepláky? Utíkej s plzeňskými mediky proti rakovině

Ve středu 6. listopadu ve 14 hodin (od 13:30 registrace) vyrazí na pětikilometrovou trať u Bolevecké koleje v Plzni všichni, kteří chtějí podpořit projekt Movember, zabývající se prevencí rakoviny prostaty a varlat a obecně mužským zdravím. Benefiční běh Movember „je dobrou výmluvou, proč se hýbat“, říkají jeho pořadatelé z Mezinárodní federace asociací studentů medicíny (IFMSA) a Ústavu tělesné výchovy na Lékařské fakultě UK v Plzni.

3. listopadu 2019


Zástupci UK připomněli vznik státu a uctili památku Opletala

Zástupci Univerzity Karlovy – rektor Tomáš Zima, prorektorka Radka Wildová a prorektoři Aleš Gerloch a Jan Konvalinka – položili v pondělí krátce po poledni věnec k soše T. G. Masaryka na Hradčanském náměstí v Praze a připomněli tak výročí vzniku Československa.

28. října 2019


V Plzni začala druhá etapa výstavby lékařské fakulty 21. století

Zmodernizovat výuku všeobecného a zubního lékařství a vytvořit odpovídající zázemí pro výzkum – to vše umožní nové Univerzitní medicínské centrum (UniMeC). Druhou etapu jeho výstavby odstartoval dne 22. října slavnostní poklep základního kamene. Spolu s Tomášem Zimou, rektorem UK, a Jindřichem Fínkem, děkanem Lékařské fakulty UK v Plzni, se jej zúčastnili zástupci ministerstva školství, Parlamentu ČR i města Plzně. Výstavba hlavní budovy kampusu UniMeC by měla být dokončena v roce 2022.

22. října 2019


Přijměte pozvání na výstavu obrazů. Podporuje boj proti rakovině

Galerie pro onkologické pacienty pořádá od 25. října výstavu obrazů Snesitelná lehkost bytí. Ta během následujícího měsíce představí díla Lenky Kozlíkové.

21. října 2019


Přírodověda zve mladé vědce na vědeckou konferenci

Již podeváté umožní Přírodovědecká fakulta UK mladým technickým objevitelům milovníkům přírody účast na konferenci, která může odstartovat jejich úspěšnou vědeckou kariéru. Ve dnech 8. a 9. listopadu jsou na Albertov zváni žáci a studenti základních a středních škol ve věku od 10 do 19 let. Vstup dospělému doprovodu je striktně zakázán!

20. října 2019


Usnesení o spolupráci UK s komerčními subjekty schváleno

Odhlasoval mimo jiné sestavení pracovní skupiny, jež by měla nastavit pravidla a vymezit podmínky pro sponzoring Univerzity Karlovy z oblasti soukromého sektoru.

18. října 2019


Knihy Nakladatelství Karolinum se SAMETOVOU SLEVOU

U příležitosti třicátého výročí Sametové revoluce připravilo Nakladatelství Karolinum 30 % slevu na své tituly. Akce platí od 1. 10. do 30. 11.

1. října 2019
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


ALIANCE UK


Jak k nám