• Aktuality

Aktuality


Ženy ve vědě: profesorka Milada Paulová. Výstava zahájena

Jen málokterá osobnost se výrazněji zapsala do dějin Univerzity Karlovy a vysokoškolského vzdělání v českých zemích, jako profesorka Milada Paulová. Výjimečnou ženu, od roku 1925 první docentku, o deset let později mimořádnou profesorku a v roce 1939 profesorku v oboru dějin slovanských národů na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, připomíná komorní výstava ve vstupní hale rektorátu Univerzity Karlovy.

17. ledna 2020


Tichá vzpomínka na Jana Palacha proběhla nejen v Karolinu

Univerzita Karlova ve čtvrtek připomněla památku studenta Jana Palacha, aby nikdy nebyl zapomenut jeho odkaz a statečný čin z roku 1969. Palach je pro nás symbolem, že proti totalitě a nedemokratickým režimům je třeba bojovat, a že svoboda není samozřejmostí.

16. ledna 2020


Primus láká na UK špičkové mladé vědce, cílí na ERC granty

Vlastenecký sál se ve středu 15. ledna takřka zaplnil. Do historické budovy Karolina totiž zamířily desítky řešitelů, ale i budoucích zájemců o interní program Primus, jehož pátým ročníkem Univerzita Karlova láká skvělé mladé vědce k zakládání vlastních skupin.

16. ledna 2020


Štěpán Hampl je nejrychlejším sprinterem - vysokoškolákem

Celkem o 22 sad medailí se rovným dílem podělili studentky a studenti, účastníci Akademickho mistrovství České republiky v halové atletice jednotlivců a družstev. Závodilo se v pražské přetlakové hale na Strahově.

13. ledna 2020


Studenti 1. LF UK vybrali 100 tisíc pro znevýhodněné děti

Studenti 1. lékařské fakulty UK vybrali díky prodeji benefičních kalendářů a diářů přes 100 tisíc korun pro organizaci Letní dům, jejímž posláním je pomáhat dětem a mladým lidem vyrůstajícím v dětských domovech nebo v nefunkční rodině.

12. ledna 2020


Lékařská fakulta v Plzni má nový tomograf pro práci se zvířaty

Lékařská fakulta UK v Plzni získala pro své Biomedicínské centrum nový výpočetní tomograf. Ten bude sloužit pro práci s experimentálními zvířaty, kdy bude možné na zvířecích modelech sledovat zejména prokrvení orgánů. Slavnostní zahájení provozu proběhlo právě dnes...

10. ledna 2020


Právnická fakulta získala akreditace habilitačního řízení

Právnická fakulta získala akreditace habilitačního řízení a řízení ke jmenování profesorem na 10 let.

10. ledna 2020


Strategické partnerství s University of St Andrews

Dohoda o strategickém partnerství s University of St Andrews

9. ledna 2020


UK bude hlavním partnerem ankety Nejúspěšnější sportovec roku

Univerzita Karlova navazuje na úspěšnou spolupráci s projektem Nejúspěšnější sportovec roku a rovněž letos bude jeho hlavním partnerem. Cílem této ankety je ocenit sportovce všech věkových kategorií, trenéry i sportovní osobnosti z celé České republiky za uplynulý rok 2019.

7. ledna 2020


Studentka přírodovědy Tereza Kmochová zlatá v Santa Caterině!

Alpská lyžařka Tereza Kmochová patří mezi nejúspěšnější sportovce v České republice. Na 19. deaflympiádě v Santa Caterině se dočkala zlata!

21. prosince 2019


Dvě ceny pro UK za nejlepší vzdělávací projekty

Univerzita Karlova uspěla ve dvou kategoriích letošních cen Domu zahraniční spolupráce (DZS) a MŠMT za nejlepší projekty v programech Erasmus+, CEEPUS, Euroguidance, eTwinning a Study in the Czech Republic.

17. prosince 2019


Ocenění pro mladé ekonomy spjaté s Univerzitou Karlovou

Ceny Mladý ekonom roku 2019 od České společnosti ekonomické (ČSE) obdrželi Vladimír Novák a Andrei Matveenko z ústavu CERGE-EI, který je společným pracovištěm Univerzity Karlovy a Národohospodářského ústavu Akademie věd ČR.

13. prosince 2019


Ministři ČR a Francie probírali na UK směřování Evropské unie

„Jsme pro opravdové sjednocení evropského kontinentu, s nímž úzce souvisí prohlubování vnitřního trhu EU, jenž je reálně nejsilnějším nástrojem srovnávání životních úrovní jejích občanů,“ shodli se český ministr zahraničí Miroslav Petříček a jeho francouzský protějšek Jean-Ives Le Drian.

9. prosince 2019


Vyjádření rektora UK na otevřený dopis „Braňme Sinopsis“

Vyjádření rektora UK na otevřený dopis „Braňme Sinopsis“

4. prosince 2019


Projekt Sinopsis – otázky a odpovědi

V médiích se v posledních dnech objevila řada nepřesných a dokonce zavádějích informací o vztahu Univerzity Karlovy k projektu Sinopsis. Přinášíme proto přehled hlavních otázek a odpovědí týkajících se UK a tohoto projektu.

28. listopadu 2019
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


ALIANCE UK


Jak k nám