• Aktuality

Aktuality

Sdělení UK pro studenty a uchazeče o studium v souvislosti s covid-19

Rádi bychom Vás informovali o nejdůležitějších opatřeních a změnách týkajících se Vašeho studia. O dalších změnách vás budeme průběžně informovat.

11. ledna 2021


Informace o studiu na Karlovce - chatujte s námi

Prezentace 17 fakult UK - přednášky a videa. Informace pro uchazeče na jednom místě. Chatujete s námi od 25. 1. do 7. 2. 2021. www.nakarlovku.cz

10. ledna 2021


Dny otevřených dveří - kde vás přivítají v nejbližších dnech?

Nic nerušíme, jsme online!

Přijďte se seznámit s našimi fakultami a vybrat si tu vaši!

4. ledna 2021


Oceněná WikiSkripta navštěvuje denně přes 50 tisíc uživatelů

Mezi vysokoškolskými pedagogy, které ministr školství Robert Plaga ocenil za výrazný přínos pro praktickou distanční výuku, byli i Čestmír Štuka a Martin Vejražka, oba působící na 1. lékařské fakultě UK.

18. ledna 2021


Univerzita si připomněla odkaz Jana Palacha

Ani v době, kdy Česko dusí koronavirová epidemie, nezapomněla Univerzita Karlova na osobnost Jana Palacha a jeho oběť. Někdejšího studenta uctila nejen Filozofická fakulta UK, zástupci vedení univerzity i studentů, ale symbolicky celá akademická obec.

17. ledna 2021


Aliance 4EU+ vyzývá k podání společných projektů

Rádi bychom vás informovali o otevření druhé výzvy pro předkládání návrhů společných vzdělávacích projektů v rámci Aliance 4EU+ a o připravovaném vypsání třetího ročníku minigrantů Univerzity Karlovy na podporu alianční spolupráce ve vědě a výzkumu.

13. ledna 2021


Oceněná studentka: Pomáhejme si vzájemnou laskavostí

Od loňského března vytváří Kateřina Holubová z FF UK užitečnou webovou podporu pro neslyšící studenty. Před pár dny dostala s kolegy ze 3. LF UK cenu ministra školství pro vynikající studenty a absolventy.​

13. ledna 2021


Amazonka pramení v Karolinu. I díky profesoru Janskému

Výstava Amazonka, bilancující úspěchy českých vědců při cestě za objevením pramenů „královny řek“, vznikla u příležitosti životního jubilea jejího autora a kurátora, profesora Bohumíra Janského, geografa a hydrologa působícího na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy.

12. ledna 2021


Data management plán: Podpora správy výzkumných dat na UK

Otevřená výzkumná data a s tím spojená správa výzkumných dat se nejen v důsledku pandemie covid-19 stávají čím dál častěji diskutovaným tématem.

12. ledna 2021


Partnerství hlavního města Prahy a UK: Kampus Hybernská

Rektor UK a primátor Hlavního města Praha před koncem roku podepsali partnerskou smlouvu a založili tím společný projekt, který významně přispěje k užšímu propojení aktivit akademické sféry, města a široké veřejnosti. Svou činnost zahajuje nový zapsaný ústav Kampus Hybernská.

8. ledna 2021
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám