• Aktuality

Aktuality

Rektorka Králíčková bude předsedkyní České konference rektorů

Na 171. zasedaní Pléna ČKR v Křtinách bylo dne 8. června 2023 zvoleno nové předsednictvo včetně předsedkyně. Tou se od 1. srpna stane Milena Králíčková, rektorka Univerzity Karlovy, která ve funkci vystřídá Martina Bareše, rektora Masarykovy univerzity v Brně.

8. června 2023


Žebříček Forbes: Mezi nejvlivnějšími jsou i ženy spjaté s UK

Rektorka UK Milena Králíčková patří mezi nejvlivnější ženy Česka. Objevila se na 36. místě žebříčku, který zveřejňuje magazín Forbes. Zabodovaly i další dámy spjaté s UK: Věra Jourová či Lenka Bradáčová.

7. června 2023


Docentka Věra Sokolová se stala novou děkankou FHS UK

„Učit mladé lidi je výsada, které bychom si měli vážit a měli bychom s touto příležitostí odpovědně a kreativně zacházet.“ S těmito slovy se ujala funkce děkanky Fakulty humanitních studií UK docentka Věra Sokolová.

7. června 2023


Vysokoškolský umělecký soubor UK oslaví 75 let koncertem

Významné jubileum si letos připomíná Vysokoškolský umělecký soubor Univerzity Karlovy (VUS UK), který vznikl už v roce 1948. Své 75. narozeniny oslaví koncertem v Betlémské kapli v pátek 9. června.

6. června 2023


Obrazem: Univerzitní osmy vyhrály ženy UK, muži stříbrní

Třináctý ročník veslařského závodu Univerzitní osmy vyhrála v kategorii žen posádka Univerzity Karlovy, když v Praze na Vltavě předčila posádku České zemědělské univerzity. Mezi muži obsadila Karlovka druhé místo za vítězným týmem z ČZU.

5. června 2023


Devadesát devět kroků Univerzity Karlovy do budoucnosti

Devítileté úsilí o modernější univerzitu, útulnější zázemí, širší nabídku oborů a mezinárodní prostředí je úspěšně za námi! Nový e-book ve zkratce představuje devadesát devět projektů, spolufinancovaných z operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV), realizovaných v letech 2014–2023.

2. června 2023


Přírodovědeckou botanickou na 11 dní obsadili bezobratlí

Téměř tři stovky druhů a více než tisícovku kusů živočichů v teráriích a akváriích představuje návštěvníkům Botanické zahrady PřF UK Na Slupi výjimečná Velká výstava bezobratlých. Akce se koná do neděle 11. června, denně od 8:30 do 18 hodin.

1. června 2023


Zrakově postižení předvedli na FTVS UK sportovní výkony

Čtyři dny plné sportu prožily slabozraké a nevidomé děti z celé ČR na Fakultě tělesné výchovy a sportu UK v Praze, kde se setkaly při konání každoročních Sportovních her pro zrakově postiženou mládež. V celé řadě sportovních disciplín otestovaly svou sportovní zdatnost a vytrvalost.

31. května 2023


Karolinum rozezněl benefiční koncert na podporu středoškoláků

V pondělí 29. května v podvečer proběhl ve Velké aule Karolina Benefiční koncert na podporu Nadačního fondu UK, jež se zaměřuje na podporu talentovaných středoškolských studentů, kterým pomáhá rozvíjet jejich nadšení pro vědu. Důležitost podpory mladých talentů ve svém úvodním projevu zdůraznila mimo jiné i Klára Jelínková, viceprezidentka Harvardovy univerzity.

30. května 2023


Vyjádření vedení UK k událostem na konferenci časopisu Vogue

Univerzita Karlova se vyjadřuje ke konferenci časopisu Vogue konané dne 25. května 2023 v prostorách Fakulty humanitních studií UK: V rámci této konference došlo k politováníhodné situaci, která vyústila v přivolání Policie ČR. Takovéto jednání vedení Univerzity Karlovy odsuzuje.

30. května 2023
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám