• Aktuality

Aktuality


Mezinárodní lingvistická olympiáda poprvé v Praze

Filozofická fakulta UK a Matematicko-fyzikální fakulta UK jsou organizátory šestnáctého ročníku Mezinárodní lingvistické olympiády (International Linguistic Olympiad, IOL). Vědecká soutěž pro středoškoláky z celého světa se uskuteční poprvé v Praze, a to od 26. do 30. července v kampusu České zemědělské univerzity v pražském Suchdole.

20. července 2018


Vyjádření Univerzity Karlovy k plagiátorství

Vedení Univerzity Karlovy ostře odsuzuje jakékoliv formy plagiátorství, které se v poslední době objevily na veřejnosti.

18. července 2018


Řasy mají geny umožňující rostlinám kolonizovat souš

Výstup rostlin z vody na souš byl pro vývoj planety a života na ní zcela zásadní. Rostliny, které se následně během milionů let proměnily do stovek tisíc druhů a nejrůznějších ekologických typů, prakticky stále ovlivňují děje v biosféře. Proto se kolonizací souše vědci velice intenzivně zabývají. K rozluštění genomu sladkovodní řasy teď přispěli i vědci z Přírodovědecké fakulty UK Parožnatka má podle nich řadu podobností se suchozemskými rostlinami.

17. července 2018


Zahraniční studenti zkoušejí v Plzni experimentální chirurgii

Pátý ročník vzdělávacího kurzu Summer School of Experimental Surgery přivedl do Plzně tři desítky mediků z dvanácti univerzitních měst. V Biomedicínském centru Lékařské fakulty v Plzni UK se od 3. do 14. července věnují demonstraci experimentální chirurgie na reálných příkladech.

11. července 2018


Studenti UK na akademických hrách 17× zlatí!

Letošní 17. ročník Českých akademických her, který se uskutečnil od 17. do 22. června, je již historií. Přesto je třeba se ohlédnout za účinkováním našich nejúspěšnějších sportovců...

5. července 2018


Krevní plazma rychleji odhalí karcinom slinivky

Uspíšit odhalení nádorového bujení v oblasti slinivky si stanovili lékaři a vědci Interní kliniky 1. lékařské fakulty UK a Ústřední vojenské nemocnice Praha.

22. června 2018
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám