• Aktuality

Aktuality

Rozcestník: Kde hledat psychologickou pomoc a podporu

Rozcestník užitečných kontaktů psychologické pomoci a podpory na UK i mimo UK, v souvislosti s tragédií na Filozofické fakultě. Podpora je dostupná pro studující, vyučující a zaměstnankyně a zaměstnance z celé Univerzity Karlovy. Neváhejte se v případě potřeby na odbornou krizovou pomoc obrátit.

17. března 2024


Prohlášení vedení Univerzity Karlovy k iniciativě Hodina pravdy

Vedení Univerzity Karlovy dlouhodobě upozorňuje, že pokud chceme v ČR podporovat znalostní ekonomiku, tedy ekonomiku s vyšší přidanou hodnotou, a tím dlouhodobě rozvíjet prosperitu naší společnosti, je nezbytné věnovat pozornost podpoře vzdělávání, výzkumu, vývoje a inovací.

28. května 2024


Pražské jaro s Alinde Quintet poprvé rozezněly Karolinum

V sobotu 25. května v podvečer ve Velké aule Karolina proběhl historicky první koncert Pražského jara, kterého se svým debutem zhostil Alinde Quintet. Rektorka Milena Králíčková v úvodu udělila stříbrnou pamětní medaili Marcu Niubovi z Filozofické fakulty UK.

27. května 2024


Prorektor Krištoufek: Přijít musí změna celého systému globální vědy

Predátorské publikace v posledních týdnech ovládly politický a částečně i veřejný prostor. Než se na ně po nástupu nového ministra pro vědu opět zapomene, je dobré se na chvíli zastavit. Reálného, mezinárodního a vědně-politického kontextu si všímá Ladislav Krištoufek, prorektor pro vědeckou a tvůrčí činnost UK.

24. května 2024


AI for body and soul: AI pro podporu duševního a fyzického zdraví

Ve čtvrtek 23. května proběhla v Kampusu Hybernská jednodenní konference zabývající se problematikou umělé inteligence z pohledu medicíny, farmacie, práva nebo také vzdělávání žáků i dospělých. Univerzita Karlova ji pořádala ve spolupráci s prg.ai.

24. května 2024


Téma bezpečnosti UK nepodceňuje. Svoje zkušenosti sdílí dál

Tématu psychické, sociální a fyzické bezpečnosti na vysokých školách se věnovalo hned několik seminářů a konferencí, kterých se účastnili zástupci a zástupkyně UK nebo je přímo organizovali. Konaly se jako reakce na tragickou střelbu z 21. prosince 2023 na Filozofické fakultě UK.

23. května 2024


V soutěži o Iberoamerickou cenu uspěly i studentky UK

Posílit vztahy mezi zeměmi Pyrenejského poloostrova, Latinské Ameriky a České republiky. To je cílem Iberoamerické ceny určené studujícím tuzemských univerzit za eseje psané ve španělštině nebo portugalštině. Mezi nejlepší autory letošního ročníku se dostali také studující UK.

21. května 2024


Bezpečí na UK: Normální život pokračuje, není třeba se bát

Od tragické střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy uběhlo pět měsíců a největší česká univerzita přijala řadu opatření. Nejen s těmi přijatými, ale i budoucími, nás seznámili šéf Ústředního krizového štábu UK Otomar Sláma a bezpečnostní expert Zdeněk Kalvach.

20. května 2024


Projekt Měníme svět pohybem zná vítěze letošního ročníku

Po loňském úspěchu projektu Měníme svět pohybem vyhlásila Fakulta tělesné výchovy a sportu UK ve spolupráci s Balance Clubem Brumlovka v únoru letošního roku další ročník. Studenti všech vysokých škol z celé České republiky mohli přihlásit své práce a došlé projekty následně vyhodnotila nezávislá porota.

18. května 2024


UK hostí mezinárodní konferenci společných studijních programů

Univerzita Karlova (UK) pořádá pod záštitou její rektorky prof. Mileny Králíčkové konferenci "Building Excellence in International Joint Study Programmes“. Setkání českých i zahraničních odbornic a odborníků je zaměřené na mezinárodní společné studijní programy, problematiku jejich realizace, finanční podpory nebo propagace.

17. května 2024
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám