• Aktuality

Aktuality

Sdělení UK pro studenty, uchazeče a zaměstnance v souvislosti s covid-19

Rádi bychom vás informovali o nejdůležitějších opatřeních a změnách týkajících se vašeho studia. O dalších změnách vás budeme průběžně informovat.

6. května 2022


UK pro Ukrajinu / КУ для України: Допомога, позиція, підтримка

Rozcestník pro ukrajinské studenty, akademiky a zaměstnance na UK, uchazeče a přestupující studenty z Ukrajiny a pro fakulty UK. Najdete zde informace pro řešení různých situací, prohlášení a odkazy, které se týkají války na Ukrajině.

4. dubna 2022


Nečekejte, začněte sbírat zkušenosti z praxe již při škole

„‎Začněte co nejdříve získávat zkušenosti i mimo školu, dělejte věci navíc a zajímejte se i o další obory, nepodceňujte soft-skills a uchovejte si chuť neustále se učit,“ doporučují studentům a studentkám firmy, které s Matfyzem dlouhodobě spolupracují v rámci Partnerského programu.

20. května 2022


Výzkum krev sajících flebotomů má Cenu Bedřicha Hrozného

Vědecká skupina z katedry parazitologie PřF UK s Jovanou Sádlovou, Petrem Volfem a Tomášem Bečvářem posunula vědomosti o leishmanióze. Za objevy publikované v prestižních časopisech obdrželi Cenu Bedřicha Hrozného.

19. května 2022


Profesorem se stal ve 35 letech s prací o bitcoinu. Teď zkoumá kryptosvět

Prorektor pro vědeckou a tvůrčí činnost profesor Ladislav Krištoufek vidí v kryptu velkou příležitost, byť s nemalým rizikem. Akademická sféra podle něj začíná brát kryptoměny vážněji. Více v rozhovoru na portálu CzechCrunch.

18. května 2022


Učená společnost ČR ocenila významné vědecké osobnosti UK

Učená společnost České republiky na svém XXVIII. valném shromáždění ocenila významné vědce, vědecké novináře, pedagogy a talentované vysokoškolské a středoškolské studenty. Mnozí z oceněných jsou přímo spjati s Univerzitou Karlovou.

17. května 2022


Zuzana Formanová: Usnadňujeme čtenářům práci i život

„Pro mě a celý můj tým je zásadní dávat lidem k dispozici co největší množství zdrojů informací, z kterých dokáží maximálně čerpat, mohou si je rychle vyhledávat, a užívat jich prakticky kdekoli,“ říká vedoucí knihovny Pedagogické fakulty UK Zuzana Formanová.

16. května 2022


Pět miliard jde na výzkumné projekty, do všech se zapojí UK

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR zveřejnilo výsledky první veřejné soutěže programu Exceles. Univerzita Karlova je aktivní ve všech pěti oblastech programu podpory excelentního výzkumu v prioritních oblastech veřejného zájmu ve zdravotnictví.

13. května 2022


Rektorský sportovní den rozhýbal studenty i pracovníky univerzity

Po dvouleté pauze způsobené celosvětovou pandemií se 11. května uskutečnil Rektorský sportovní den Univerzity Karlovy. Studenti i vyučující opustili přednáškové sály a užili si sportovní zápolení, kromě pražských fakult se zapojily fakulty v Hradci Králové a nově také Lékařská fakulta v Plzni. 

12. května 2022


Studovat vysokou školu a mít děti by nemělo být stigma

„Mít děti není u studentek projevem rezignace na jejich studijní a profesní ambice,“ říká Aneta Ženíšková, doktorandka z Přírodovědecké fakulty UK, také máma tří dětí a aktuálně zakladatelka Spolku studujících rodičů.

11. května 2022
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám