• Aktuality

Aktuality

LF UK v Plzni vyhlašuje výběrové řízení na prodej nemovitostí

K prodeji jsou určeny tři budovy: budova děkanátu, Pavlovův pavilon a Procháskův pavilon. Jednotlivé nemovitosti se prodávají odděleně formou elektronických aukcí, které se budou konat paralelně 29. listopadu 2022. Prohlídky jsou po dohodě možné do 18. listopadu.

1. listopadu 2022


Student to ví. Wikipedia hledala v Didaktikonu nové editory

„Univerzitní student je ideální editor Wikipedie, protože je nejblíž aktuálním poznatkům a ví, co je v jeho oboru v ‚kurzu',“ říkala Klára Joklová, výkonná ředitelka Wikimedia ČR před zahájením akce editaton, jež se konala 23. listopadu též v Didaktikonu.

25. listopadu 2022


Profesorka Dušková z 1. LF UK obdržela pamětní medaili UK

Na tradičním zasedání Vědecké rady UK, které proběhlo ve čtvrtek 24. listopadu, byla pamětní historickou medailí oceněna profesorka Jana Dušková z 1. LF UK. Ocenění získala za významné celoživotní dílo v oboru stomatologie a dluholetou vědeckou a pedagogickou práci na Univerzitě Karlově.

24. listopadu 2022


Češtinářům pomůže s akutními výzvami nový studijní program

Pedagogická fakulta UK otevírá od příštího akademického roku jednooborový navazující magisterský studijní program Učitelství českého jazyka pro 2. stupeň ZŠ a SŠ, se zaměřením na žáky se speciálními vzdělávacími potřebami a žáky nadané.

23. listopadu 2022


Erin Carson má ERC, chce lepší algoritmy pro superpočítače

Jeden na Univerzitě Karlově, tři v Česku a celkem 408 – tak zní statistika letošních startovních grantů Evropské výzkumné rady (ERC). Erin Carson z Matematicko-fyzikální fakulty UK bude díky pětiletému grantu analyzovat numerické výpočty a hledat algoritmy pro výpočetní systémy.

22. listopadu 2022


Studentští delegáti z pětatřiceti zemí jednali v Praze

O udržitelné, dostupné a vysoce kvalitní vysokoškolské vzdělávání usiluje Evropská studentská unie (ESU), která minulý týden jednala v Praze. Výsledky jednání reprezentují názory studentů na jednáních Evropské komise a Evropského parlamentu a ovlivňují politiku Evropské unie.

21. listopadu 2022


Zástupci Univerzity Karlovy uctili památku 17. listopadu

Odkaz dvou slavných dnů československých dějin, 17. listopadu 1939 a 1989, připomínali studenti, akademici a představitelé Univerzity Karlovy. „Scházíme se, abychom společně oslavili památku studentů a jejich statečný boj za svobodu,“ uvedla rektorka Milena Králíčková.

17. listopadu 2022


Centrum pro otázky životního prostředí UK oslavilo třicetiny

„Bylo nás pět, nyní je nás přes čtyřicet,“ shrnuje třicetiletou cestu Centra pro otázky životního prostředí při Univerzitě Karlově jeho zakladatel, Bedřich Moldan. „Centrum je ojedinělé tím, že je od počátku založené na tvůrčí spolupráci mezi přírodními a společenskými vědami.“

17. listopadu 2022


11 + 1 ocenění Nadace Nadání pro osobnosti Univerzity Karlovy

Na zámek Josefa Hlávky v Lužanech u Přeštic se sjely desítky studentů a vědců, aby společně oslavily vítěze letošních cen udílených Nadací Nadání. Ocenění si převzali též výjimeční, napříč obory talentovaní studenti Univerzity Karlovy a významný filozof, pedagog a badatel profesor Miroslav Petříček.

16. listopadu 2022


Pojďme udržitelnost prosazovat spolu a bez stávek

Prohlášení vedení UK k okupační stávce studentské iniciativy Univerzity za klima. Vedení Univerzity Karlovy oceňuje poklidný průběh stávky. Ke klidnému průběhu vyzvalo organizátory minulý týden, zároveň deklarovalo probíhající a aktivní přístup k řešení problematiky a souvisejících témat...

16. listopadu 2022
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám