• Aktuality

Aktuality

Na Karlovku Tour – Online 29. 1. 2022

Stále nemáte jasno, kam po maturitě? V sobotu 29. ledna 2022 se můžete těšit na videa nabitá informacemi a postřehy současných studentů. Každý si zde najde to své! Pro dotazy bude otevřený chat.

21. ledna 2022


Sdělení UK pro studenty, uchazeče a zaměstnance v souvislosti s covid-19

Rádi bychom Vás informovali o nejdůležitějších opatřeních a změnách týkajících se Vašeho studia. O dalších změnách vás budeme průběžně informovat.

14. ledna 2022


Dny otevřených dveří na fakultách Univerzity Karlovy

Zájemci o studium na Univerzitě Karlově mají možnost seznámit se s jednotlivými obory, které je možné na univerzitě studovat. Univerzita situaci ohledně šíření nemoci COVID-19 pečlivě sleduje a je připravena na vývoj promptně reagovat. Prosíme, sledujte proto pozorně web nakarlovku.cz i stránky jednotlivých fakult.

26. prosince 2021


Profesor Kuthan představil knihu o staviteli Parléřovi

Profesor Jiří Kuthan veřejnosti představil svou novou knihu Parléřovský mýtus. Rod Parléřů - dílo a jeho ohlas. Na vydání mimořádné publikace se podílelo Nakladatelství Lidové noviny a Nakladatelství Karolinum, a její uvedení vzbudilo velký zájem.

20. ledna 2022


Lékařská fakulta v Hradci Králové spouští projekt Hledá se lékař

Kampaň má upozornit na nedostatek lékařů a lékařek v České republice a motivovat ke studiu medicíny. Fakulta spustila k tomuto účelu speciální webové stránky, jejichž součástí jsou originální videospoty pracující s nadsázkou, vážností i etikou lékařské profese.

19. ledna 2022


Pavel Pafko: Když vstanete, těšte se hned na štěstí

„Pokud se chce člověk dívat dopředu, měl by se nejdříve ohlédnout dozadu,“ říká profesor Pavel Pafko, významný břišní a hrudní chirurg, jehož si veřejnost spojuje v prvé řadě s léčbou prezidenta Havla a s první transplantací plic v Česku.

18. ledna 2022


Memorandum s městem Plzeň zlepší kvalitu života ve městě

Zástupci Univerzity Karlovy a města Plzně podepsali memorandum o vzájemné spolupráci. Ta bude realizována jak v rámci Lékařské fakulty UK, která v Plzni sídlí, tak prostřednictvím aktivit expertů dalších fakult Univerzity Karlovy.

13. ledna 2022


Televizní debata ČT24 o matematice se natáčela na MFF UK

Pavilon IMPAKT, nejnovější z budov Matfyzu, se na dva lednové dny proměnil ve studio České televize pro živé vysílání Fokusu Václava Moravce na téma matematika. Hostem pořadu byl také děkan fakulty doc. Mirko Rokyta.

12. ledna 2022


Tomáš Karásek jmenován děkanem FSV UK

Tomáš Karásek byl dnes na zasedání Akademického senátu jmenován děkanem FSV UK. Do funkce ho jmenoval rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima. Funkční období nového děkana začíná 1. února 2022, zvolen byl na čtyři roky. 

11. ledna 2022


Ondřej Dušek získal ERC, zkoumá tvorbu přirozeného jazyka

„Naším cílem je vytvořit univerzální generátor přirozeného jazyka, který se bude učit pouze z pár příkladů a nebude dělat chyby,“ popisuje Ondřej Dušek z Matfyzu. Pokud se vše vydaří, můžeme se těšit například na Alexu a další chytré asistenty v češtině.

10. ledna 2022
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám