• Aktuality

Aktuality


Přijďte se podívat na Gaudeamus Brno 2019

Ve dnech 22. až 25. 10. 2019 na brněnském výstavišti proběhne XXVI. ročník Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Brno 2019. Přijďte se podívat!

17. října 2019


Dostavba kampusu FSV začala poklepem na základní kámen

Za přítomnosti Tomáše Zimy, rektora Univerzity Karlovy, děkanky Alice Němcové a proděkana pro rozvoj Tomáše Karáska, oba z Fakulty sociálních věd UK, Václava Velčovského, náměstka ministra školství, radního Prahy Jana Chabra proběhl dne 15. října slavnostní akt: Výše jmenovaní se chopili kladiv a poklepem na základní kámen zahájili dostavbu modernizace kampusu Fakulty sociálních věd UK v Jinonicích. Realizace projektu vyjde zhruba na 870 milionů korun, přičemž většinu fakulta uhradí z evropských peněz.

16. října 2019


Otevřená Univerzita Karlova: brzy se rozjede OAWeek 2019

V týdnu od 21. do 25. října 2019 se uskuteční 12. ročník celosvětové události Týden otevřeného přístupu / Open Access Week, která má za cíl zvýšit povědomí o otevřeném přístupu k vědeckým informacím mezi odbornou i laickou veřejností.

16. října 2019


Cenu za vědu a výzkum Česká hlava obdrží profesor Miroslav Bárta

Mezi laureáty prestižního ocenění Česká hlava za rok 2019 je i ředitel Českého egyptologického ústavu prof. Mgr. Miroslav Bárta, Dr. Vláda to dnes schválila na doporučení Rady pro výzkum, vývoj a inovace.

15. října 2019


Lidé z Lemniskáty zavítali na návštěvu Karolina

Již dva roky běží spolupráce mezi Univerzitou Karlovou a obecně prospěšnou společností Lemniskáta. To díky ní najdeme v nabídce dárkových předmětů univerzity notesy s unikátním designem. A vloni o adventu připravili lidé z této chráněné dílny na nádvoří pod kaštanem dílničku pro děti.

15. října 2019


Nobelovu cenu za ekonomii komentují Bauer, Chytilová a Slobodyan

Nobelovu cenu v ekonomických vědách obdrželi vědci Abhijit Banerjee, Esther Duflo a Michael Kremer. Za experimentální přístup ke zmírnění globální chudoby.

14. října 2019


Na Jedničce na startu se křtil benefiční kalendář pro Letní dům

V pátek 11. října se v prostorách Apolináře uskutečnilo tradiční zahájení nového akademického roku pro studenty 1. lékařské fakulty UK.

13. října 2019


Jde to i slušně. Profesor Klener křtil knihu vzpomínek

Profesor Pavel Klener pokřtil rozšířené vydání svých vzpomínek, knihu Jde to i slušně.

11. října 2019


Nobelovu cenu za mír komentuje afrikanista Vojtěch Šarše

Letošním nositelem Nobelovy ceny za mír se stal etiopský premiér Abiy Ahmed Ali, který významně přispěl k uzavření míru s Eritreou.

11. října 2019


Na profesora Pavla Machotku se vzpomínalo v Karolinu

Ve Vladislavském sále Karolina se 9. října sešli blízcí, přátelé, akademičtí hodnostáři a kolegové profesora Pavla Machotky, čestného doktora Univerzity Karlovy, který zemřel letos 18. března.

10. října 2019


Nobelovu cenu za literaturu komentují literární vědci z FF UK

Letošními laureáty Nobelovy ceny za literaturu jsou

Polka Olga Tokarczuk a Rakušan Peter Handke.

10. října 2019


Nobelovu cenu za chemii komentuje elektrochemik Jiří Barek

Ve Stockholmu v pondělí začal týden ve znamení udělování Nobelových cen. Tou letošní třetí byla cena za chemii. Za vývoj lithium-iontových baterií ji získali John B. Goodenough, M. Stanley Whittingham a Akira Yoshino.

9. října 2019


Miroslav Petříček obdržel Cenu Jaroslava Seiferta

Miroslav Petříček obdržel prestižní Cenu Jaroslava Seiferta za knihu Filosofie en noir.

9. října 2019


Nobelovu cenu za fyziku komentuje astronom Miroslav Brož

Nobelovu cenu za fyziku v oboru získali tři vědci zabývající se evolucí vesmíru.

8. října 2019


Staňte se novým členem sboru a souboru - ZKOUŠKA SBORU JIŽ 9. 10.!

Soubor nadšených hudbymilovných studentů a čerstvých absolventů UK hledá stejně nadšené nové kolegy. Máte-li chuťsdílet radost z hudby, přijďte 9. října v 17:00 na zkoušku!

8. října 2019


Nobelovu cenu za fyziologii a lékařství komentuje přednosta Kittnar

Ve Stockholmu dnes začal týden ve znamení udělování Nobelových cen. Tou letošní první byla v pondělí 7. října cena za fyziologii a lékařství.

7. října 2019


Rektor s ministrem a odborníky debatovali na UK o vzdělávání

Vzdělávání, stav českého školství a cesty, jak ho zlepšit - to byla hlavní témata veřejné diskuse k projektu Univerzity Karlovy Česko! A jak dál? Debata se uskutečnila 1. října 2019 tentokrát na domácí půdě, v prostorách Filozofické fakulty UK.

2. října 2019


Knihy Nakladatelství Karolinum se SAMETOVOU SLEVOU

U příležitosti třicátého výročí Sametové revoluce připravilo Nakladatelství Karolinum 30 % slevu na své tituly. Akce platí od 1. 10. do 30. 11.

1. října 2019


Projekt Česko! A jak dál? tentokrát O VZDĚLÁVÁNÍ

Prorektorka Univerzity Karlovy pro koncepci a kvalitu vzdělávací činnosti Radka Wildová byla jednou z hlavních osobností zapojených do projektu Česko! A jak dál? V úterý 1. října se spolu s rektorem Tomášem Zimou, ministrem školství Robertem Plagou a Bohumilem Kartousem ze společnosti EDUIN zúčastnila veřejné debaty týkající se vzdělávání v České republice, které považuje za celospolečenský problém číslo jedna.

1. října 2019


Výstava věnovaná VÁCLAVU IV. v Karolinu zahájena. Račte vstoupit...

„Nádherná, úžasná, skvělá,...“ - pouze těmito a podobnými superlativy hodnotili první návštěvníci výstavu Václav IV. - král na rozhraní věků. Stalo se tak v rámci vernisáže dne 18. září od 17 hodin ve starobylých prostorách Karolina.

18. září 2019


Farmaceutická fakulta slaví padesátiny nejen výstavou

Do 31. října je v Karolinu k vidění výstava doprovázející oslavy založení Farmaceutické fakulty v Hradci Králové UK. Vstup na ni je zdarma.

17. září 2019

Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


ALIANCE UK


Jak k nám