• Aktuality

Aktuality


Tip pro letní čtení: Ekologická spiritualita a etika

Karel Sládek o své poslední knize říká, že by byl upřímně rád, kdyby si čtenář po jejím přečtení viděl ekologická témata z nového úhlu pohledu.

24. června 2019


Knihovna nabízí věci od vrtačky po spacák.

Pokud plánujete vyrazit na dovolenou do kempu, ale nechce se vám kvůli jednorázové akci pořizovat stan, anebo jste si naopak s nadšením koupili kuchyňského robota, a teď vám na něj sedá prach, vyrazte do Knihovny věcí v Kampusu Hybernská. Uděláte radost sobě, druhým i přírodě.

12. června 2019


Děti jsou naprogramované k pohybu

Až dvacet procent českých dětí trpí nadváhou, přibývá i těch se skrytou obezitou. Mají sice normální váhu, ale zato vyšší podíl tuku v těle. Vědci z FTVS UK zjistili, že děti se skrytou obezitou mají horší základní motorické dovednosti a mohly by být mnohem náchylnější k úrazům, a to nejen při sportu. Výsledky výzkumu prezentoval PhDr. Martin Musálek, Ph.D., který na Fakultě tělesné výchovy a sportu UK učí budoucí pedagogy a trenéry antropomotorice – vědnímu oboru zabývajícímu se vztahem mezi tělesnou stavbou a motorickými projevy člověka.

12. června 2019


Vyjádření rektora UK k výsledkům voleb do předsednictva ČKR

Rád bych poděkoval všem členům ČKR a také místopředsedům, zejména Mikuláši Bekovi, Karlovi Melzochovi, Janu Latovi a všem svým spolupracovníkům za možnost konferenci pět let vést. 

6. června 2019
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


ALIANCE UK


Jak k nám