• Aktuality

Aktuality

Obnova akademického života na Univerzitě Karlově: Rozcestník

Univerzita Karlova půl roku po tragické události z 21. prosince 2023 pokračuje v budování bezpečného prostředí, připravenosti a odolnosti. V rámci obnovy akademického života jsme aktualizovali rozcestník užitečných kontaktů psychologické pomoci, informací o bezpečnosti a dalších podpůrných aktivitách. Podpora je nadále dostupná pro studující, vyučující a zaměstnankyně a zaměstnance z celé univerzity.

21. června 2024


Dvacátá Zahradní slavnost UK bilancující, medailová i děkující

V prostorách zahradního sálu Valdštejné zahrady se podvacáté sešli přátelé Univerzity Karlovy. U příležitosti Zahradní slavnosti, pořádané 24. června 2024 tradičně pod záštitou Senátu České republiky, si hosté společně s vedením univerzity připomněli nejnovější úspěšné počiny Karlovky. A došlo i na udílení pamětních medailí a poděkování za studentské aktivity!

25. června 2024


Centrum resilience UK pomůže posilovat odolnost

Půl roku uplynulo v pátek 21. června od tragické události na Filozofické fakultě UK, při níž zahynulo 14 lidí a 25 jich bylo zraněno. Univerzita Karlova v den půlročního výročí představila Centrum resilience, jehož cílem je posilovat odolnost studujících, vyučujících a všech zaměstnanců a zaměstnankyň UK a vytvářet bezpečné, inkluzivní a pozitivní pracovní a studijní prostředí.

21. června 2024


VědaFest podvanácté: Věda je všude a Karlovka jakbysmet

Zábavný vědecký festival pod širým nebem VědaFest opět po roce přilákal na pražský „Kulaťák“ nejen příznivce laboratorního dobrodružství, ale i ty, co si chtějí „jen“ zobnout z bohatého vědecko-technického menu, či třeba trochu tápou v široké nabídce možností středoškolského a vysokoškolského studia. Akce se silným zastoupením UK, která nemá v celé ČR obdoby, se konala již podvanácté.   

20. června 2024


UK a Planetum budou společně popularizovat astronomii

Největší česká univerzita a Planetum – Hvězdárna a planetárium hlavního města Prahy se dohodly na vzájemné podpoře a spolupráci v oblasti astronomie, fyziky, chemie, biologie, zeměpisu, IT a dalších příbuzných oborů. Společně připraví konkrétní projekty v oblasti vzdělávání a vědy, které povedou ku prospěchu v mnoha oblastech.

19. června 2024


Mezinárodní GSPORT liga univerzit zná svého druhého vítěze

Po téměř roce intenzivního soupeření a napínavých zápasů se mezinárodní GSPORT* liga univerzit dočkala vrcholu v areálu Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy. Závěrečný boj mezi univerzitními týmy z České republiky, Finska, Slovenska, a Norska již podruhé ovládla VŠB – Technická univerzita Ostrava.

19. června 2024


Kvalitní a bezpečné mezilidské vztahy jsou základem

Bez jejich práce si dnes jen stěží dokážeme činnost Univerzity Karlovy a všech jejich sedmnácti fakult představit. Ombudsmanky a ombudsmani. Kateřina Šámalová, „vrchní“ ombudsmanka Karlovky, magazínu Forum přiblížila, jak činnost obhájců přátelské a tvůrčí atmosféry obohacuje spolupráce s dalšími univerzitami nebo k čemu je dobrá nově zavedená metodika.

18. června 2024


UK informuje o dalším postupu k vyšetřování událostí na FF UK

Univerzita Karlova informuje, že v pátek 14. 6. 2024 obdržela usnesení Policie ČR o odložení trestní věci ve vyšetřování tragických událostí na Filozofické fakultě UK. Dle dostupných informací stejné usnesení obdrželi nebo obdrží všichni poškození. Vzhledem k mediálním reakcím na naši tiskovou zprávu UK doplňuje výše uvedené prohlášení (aktualizováno v 17.30 hod dne 17. 6. 2024).

17. června 2024


Jak podporovat vědu? Prezidentka ERC navštívila UK

„Pro špičkovou vědu potřebujete peníze, svobodu, kvalitní infrastrukturu a dobré akademické prostředí,“ míní prezidentka Evropské výzkumné rady (ERC) Maria Leptin, která navštívila Univerzitu Karlovu v rámci své dvoudenní návštěvy Česka.

16. června 2024


UK hostila setkání vysokoškolských kariérních center

Univerzita Karlova hostila setkání kariérních center sedmnácti českých vysokých škol. „Je to skvělá příležitost k výměně zkušeností, sdílení know-how i sledování trendů nejen na pracovním trhu,“ říká Kateřina Hovorková, jedna z organizátorek této třídenní akce a vedoucí Oddělení informačních služeb a Kariérního centra UK.

14. června 2024
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám