Svět se mění. A my s ním. Zveme na Festival globálního vzdělávání

Organizace sdružené v Českém fóru pro rozvojovou spolupráci a Hyb4City vás zvou na Festival globálního vzdělávání na téma „Svět se mění. A my s ním.“, který se koná ve dnech 22. a 24. listopadu online a také 23. listopadu prezenčně v Kampusu Hybernská.

21. listopadu 2022

Konference 1050 let pražského biskupství živě i online

V březnu 2023 uplyne 1050 let od založení pražského biskupství. Při té příležitosti proběhne ve dnech 9. – 11. listopadu 2022 v Karolinu vědecká konference, připravená společně Arcibiskupstvím pražským, Univerzitou Karlovou a Akademií věd ČR.

2. listopadu 2022

Evropský politik a UK alumni Blížkovský bude přednášet v Karolinu

V rámci Předsednictví ČR v Radě EU na UK srdečně zveme na přednášku prof. Petra Blížkovského, generálního tajemníka Evropského výboru regionů a bývalého studenta UK. Koná se v úterý 25. října od 16 do 17 h ve Vlasteneckém sále Karolina.

24. října 2022

Univerzitní nealko pivo Slušné číslo pro studenty zdarma

V týdnu od 17. do 21. října bude v několika menzách Univerzity Karlovy k dostání pí-vo Slušné číslo. Nealko pivo vaří pro Karlovku Pivovar Ferdinand. Využívá při tom patentované receptury, kterou vyvinul Výzkumný ústav pivovarský a sladařský ve spolupráci s Matematicko-fyzikální fakultou UK.

12. října 2022

Vidět, ochutnat, či se dotknout vědy na Karlovce

V pátek 30. září proběhne Noc vědců: Všemi smysly, kdy své budovy otevírají výzkumné instituce a nabízí bohatý program pro malé i velké zájemce. Univerzita Karlova láká mimo jiné na molekulární drink, vědecký stand-up i únikovku.

26. září 2022

FTVS odmění nejlepší studentské práce

Studenti Fakulty tělesné výchovy a sportu UK mají opět možnost získat finanční ocenění za svou bakalářskou, diplomovou či disertační práci. Druhý ročník studentského grantu má uzávěrku do konce října, celková hodnota finančních odměn je 100 000 korun.

5. září 2022

Univerzita hledá nájemce současné Restaurace U Supa

Nebytový prostor v Celetné ulici č. p. 22 ve vlastnictví Univerzity Karlovy bude pronajímán za účelem provozování gastronomického zařízení (restaurace). Vyhlašovatel klade velký důraz na kvalitu poskytovaných služeb a dobré jméno navrhovatele. Lhůta pro podání nabídek je do 14. září 2022 do 10 hodin.

16. srpna 2022

Laboratorní metody v asistované reprodukci: Přihlašujte se na kurz

Nenechte si ujít akreditovaný kvalifikační kurz, který je určen pro absolventy magisterského studijního oboru přírodovědného zaměření. Přihlásit se mohou i studenti, kteří nejpozději k prvnímu dni konání kurzu absolvují magisterské studium. Výuka bude probíhat v září 2022, uzávěrka přihlášek je 15. srpna.

8. srpna 2022

Hřensko s okolím hoří. Expert vysvětluje, proč se kouř šíří

Západnější část Česka v úterý probudil zápach kouře. Nehořelo ve vedlejší ulici, ale i více než sto kilometrů od bydlišť – v Národním parku České Švýcarsko. „Za šíření zápachu a prachových částí i na velké vzdálenosti mohl vítr, který během noc změnil intenzitu i směr,“ líčí Michal Žák z Matfyzu.

27. července 2022

Přihlašujte se na mezinárodní trénink s odborníky z NASA

Mezinárodní trénink Trans-Atlantic Training se koná 5.–9. září 2022 v Praze a je společně organizován Univerzitou Karlovou, ESA a NASA. Nabídne vzdělávací aktivity pro studenty a začínající vědce v oblasti dálkového průzkumu Země. Nejmodernější pokročilé metody představí přední odborníci z Evropy a USA. Přihlašujte se do 25. července 2022.

22. července 2022