Dny otevřených dveří 2021 Přírodovědecké fakulty UK online

Den otevřených dveří na Přírodovědecké fakultě UK se letos uskuteční pouze v on-line prostředí. Připravili jsme pro vás vše tak, abyste se i z bezpečí a pohodlí vašich domovů dostali přímo na fakultu. Dozvíte se vše o studiu biologie, chemie, geografie, geologie i životního prostředí. Připojit se můžete v pátek 15. 1. i v sobotu 16.1. 2021 mezi 10. - 17. hodinou.

13. ledna 2021

16. listopadu sledujte výroční konferenci Aliance 4EU+

Univerzita Karlova zve všechny členy akademické obce i další zájemce z  řad veřejnosti na výroční konferenci Aliance 4EU+. Ta se letos uskuteční plně online 16. listopadu od 16:00. Akci organizuje Univerzita Karlova a živý přenos bude možné sledovat na našem YouTube kanálu.

5. listopadu 2020

Výzva pro studenty ubytované na kolejích UK

Krizový štáb Univerzity Karlovy se na studenty ubytované na kolejích UK obrací s výzvou, aby ve smyslu usneseni vlády ČR č. 1022 ze dne 12. 10. 2020 odpovědně zvážili své další setrvání na kolejích UK.

16. října 2020

UK děkuje za solidaritu poskytovatelům ubytování v Praze

Univerzita Karlovy si velmi váží solidarity, kterou projevili poskytovatelé ubytování v Praze v návaznosti na vládní opatření týkajících se ubytovaných studentů UK na jejích kolejích. V současné chvíli již není potřeba dalších kapacit. Prosíme případné další nabídky v tuto chvíli nezasílat.

15. října 2020

Webinář - Jak alkohol poškozuje zdraví dětí?

Hostem on-line diskuze k tématu alkohol a dopad na naše zdraví včetně alkoholu u těhotných žen bude prof. MUDr. Vladimír Komárek.

15. září 2020

Vyjádření 2. LF k výskytu COVID-19 na kurzu v Dobronicích

Na tělovýchovném kurzu 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy ve výcvikovém středisku UK v Dobronicích u Bechyně byla ve středu 19. srpna 2020 potvrzena nákaza COVID-19 u jednoho ze studentů.

20. srpna 2020

Pedagogická fakulta UK mění vizuální identitu

PedF UK zásadně obměnila své logo a celkový vizuální styl, jímž se chce prezentovat uvnitř univerzity i navenek. Autorem je grafické studio ReDesign.

12. června 2020

V Karolinu byla odhalena pamětní deska obětem válek

Zástupci Univerzity Karlovy a Československé obce legionářské (ČsOL) si v Karolinu připomněli 75. výročí osvobození Československa a odhalili pamětní desku, která je určena obětem válek - nejen z univerzitních řad.

8. května 2020

Jarní koncert Lékařské fakulty v Hradci Králové

Lékařská fakulta v Hradci Králové ve spolupráci s Filharmonií Hradec Králové připravila malý varhanní koncert, kterým chce potěšit všechny zaměstnance a studenty a zároveň poděkovat všem, kteří v této době dobrovolně pomáhají potřebným.

20. dubna 2020

Vědci UK se zapojují do boje s koronavirem

Zapojení vědeckých pracovišť v ČR do testování vzorků na koronavirus SARS-CoV-2, které koordinuje prorektor UK Jan Konvalinka, vstupuje do další fáze.

25. března 2020