• Aktuality

Aktuality

Inovační snídaně UK: Může být 3D tisk udržitelný?

Témata lednové Inovační snídaně Univerzita Karlova ? Udržitelnost, cirkulární ekonomika a především 3D tisk. Chcete se o tomto spojení dozvědět více a máte třeba nápad na vlastní projekt, kde by se dal 3D tisk využít? Přijďte nebo se připojte 11. ledna v 9:30 hod.

6. ledna 2022


Soutěž Map the System. Jste připraveni změnit svět?

Jste připraveni změnit svět? Prestižní oxfordská soutěž Map the System je od letošního roku přístupná i studentům z Česka. Jako první univerzita u nás se do ní zapojila právě Univerzita Karlova, a to díky našemu Centru pro přenos poznatků a technologií.

10. prosince 2021


Webinář: Domácí násilí. Mýty vs. realita

Za násilí je zodpovědný ten, kdo se ho dopouští. Podle čtvrtiny Čechů je to ale jinak – oběť si za to může sama. Více než polovina lidí si myslí, že ubližování si oběť sama vyprovokuje. Výzkum Kantar pro IKEA ve spolupráci s Univerzitou Karlovou a Koalicí NeNa odhaluje, co si Češi myslí o domácím násilí. Pojďte společně s námi diskutovat nejen o těchto tématech na webináři Univerzity Karlovy.

21. listopadu 2021


Experti vs. “experti” aneb Vědci ve světě médií

Kdy je prostor pro pluralitu vědeckých názorů? Je titul opravdu vždy zárukou kvality? A jak se mají vědci stavět k dezinformacím? Přijďte diskutovat se zástupkyněmi a zástupci vědeckého i mediálního světa o tom, jaká má být role vědců ve světě médií. Akce se uskuteční ve čtvrtek 25. 11. od 17 hod. v Kampusu Hybernská, nebo se můžete připojit online.

18. listopadu 2021


ZÁZNAM: Na Karlovku Tour - Praha

Chceš jít na Karlovku? Pak dnes nesmíš chybět!

Připravili jsme pro tebe bohatý program, díky kterému se dozvíš všechno, co potřebuješ vědět pro hladký vstup na naši alma mater. Studentky, studenti, vyučující a hlavně všechny fakulty pěkně pohromadě. Celý program a živé přenosy naleznete na webu nakarlovku.cz.

13. listopadu 2021


Prorektor Jan Royt: Mezi vědou a vírou není žádný rozpor

Přednášet studentům i veřejnosti považuje profesor Jan Royt za svou povinnost vědce i věřícího člověka. I to je jeden z důvodů, proč mu Česká biskupská konference udělila Řád sv. Cyrila a Metoděje, mimo jiné „za velký přínos v oblasti křesťanského umění“.

27. září 2021


Akademické hry běží... a basketbalistky UK opět vítězí!

Ve čtvrtek se rozběhly České akademické hry, které hostí Olomouc. Studenti vysokých a vyšších odborných škol z celé ČR poměřují síly ve 22 sportech, organizátoři očekávali účast až 1400 sportovců. Jak si v klání vede Univerzita Karlova?

3. září 2021


Pozvánka na výstavu Crashtest 11/ Na rozhraní

Výstava Na rozhraní prezentuje pozoruhodné práce studentů vysokých uměleckých škol ČR reflektující prožité zkušenosti z letošního roku silně ovlivněného lockdownem. Výstavu v Muzeu umění a designu v Benešově realizoval tým studentských kurátorek z KTF UK.

1. června 2021


Kariérní týden na UK

V týdnu od 19. dubna jsme pro vás připravili program nabitý přednáškami a aktivitami na podporu kariéry. V aktualitě naleznete harmonogram jednotlivých webinářů a nabídku dalších služeb. Na všechny aktivity je nutné se registrovat, abychom vám mohli poslat odkaz na připojení.

19. dubna 2021


Respekt až na půdu*akademickou - pro zaměstnance

Nevíte, jak se zachovat v případě sexuálního obtěžování, ať už jako svědek/svědkyně nebo přímý účastník/účastnice? Více informací a přihlášení zde.

26. února 2021
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám