14. listopadu 2022

Stanovisko Univerzity Karlovy k možnosti studia občanů Běloruska

Vážení uchazeči a studenti,

jako Univerzita Karlova oceňujeme, že Vláda České republiky částečně přehodnotila svůj dosavadní postoj vůči uchazečům a studentům z Běloruska, a díky novele nařízení vlády č. 200/2022 Sb., o nepřijatelnosti žádostí občanů třetích zemí o udělení oprávnění k pobytu na území České republiky podávaných na zastupitelských úřadech, umožnila podání žádosti o oprávnění k pobytu na území ČR občanům Běloruska, kteří hodlají na českých vysokých školách uskutečnit stipendijní pobyt na základě stipendií poskytovaných Českou republikou, Evropskou unií nebo mezinárodními organizacemi. Bližší informace lze získat na jednotlivých fakultách univerzity.

Jsme přesvědčeni, že tito přijíždějící studenti budou cennou a aktivní posilou naší akademické obce, a mají naši plnou podporu v této nelehké situaci.

doc. RNDr. Markéta Martínková, Ph.D.

prorektorka pro studijní záležitosti