• Kalendář

Kalendář

Vienna Science Days Praha 2024

Vídeň a Praha dlouhodobě spolupracují v řadě oblastí městské samosprávy. Součástí intenzivní výměny se stane i dvoudenní konference Vienna Science Days. Zástupci měst a renomovaných univerzit z obou metropolí budou diskutovat o současných i budoucích výzvách spojených s rozvojem měst. Konference poskytne platformu pro výměnu názorů a diskuzi o možných způsobech, jak podpořit rozvoj inovací a udržitelnost v městském prostoru.


„Den vědy“ se zaměří nejen na spolupráci mezi výzkumnými pracovišti a městskou správou, ale také na nakládání s komunálními odpadními vodami a biologickým odpadem. Po úvodních příspěvcích se odborníci z univerzit a úřadů obou měst zúčastní panelové diskuze o výzvách, které před nimi aktuálně stojí.


„Den Vídně“ věnovaný komunálním tématům se bude týkat elektromobility a inovací v kulturní sféře města. Pozornost se přitom zaměří především na příklady dobré praxe v oblasti správy města. Během navazujících breakout sessions se budou účastníci konference zabývat nápady na společné projekty k oběma tématům.


Výměna znalostí a zkušeností hraje důležitou roli jak pro univerzity, tak pro komunální správu a přispívá ke zlepšení kvality života obyvatel obou měst i udržení životního standardu do budoucna.


Začátek akce 15. května 2024
Konec akce 16. května 2024
Druh akce Konference
Email na organizátora prague@viennaoffices.cz
Program https://www.viennaoffices.at/cz/Dialog-Service/Vienna-Science-Days/Vienna-Science-Days-Praha-2024
Místo konání akce Clam Gallasův palác, Praha
Rezervace prague@viennaoffices.cz
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám