26. června 2020

Tichá vzpomínka na JUDr. Miladu Horákovou v Karolinu

Univerzita Karlova si Vás dovoluje pozvat k tiché vzpomínce na JUDr. Miladu Horákovou. Nechceme dopustit, aby její odkaz a statečný čin byl zapomenut. Je pro nás symbolem, že svoboda není samozřejmostí a že proti totalitě a nedemokratickým režimům je nutné bojovat.

Představitelé akademické obce UK - v čele s rektorem prof. Tomášem Zimou - položí věnec u busty Milady Horákové v Karolinu v pátek 26. června 2020 v 9.30 hod., den před 70. výročím úmrtí této významné osobnosti české historie.

Vstup do Karolina (Ovocný trh 3, Praha 1), k bustě bude pro širokou veřejnost zpřístupněn dne 26. června 2020 od 9,30 hodin do 18 hodin.

Bronzová busta JUDr. Milady Horákové byla v prostorách Karolina odhalena dne 27. října 1992, autorkou je akademická sochařka Věra Růžičková-Bejrová.

POZNÁMKA:

Vzhledem k tomu, že busta je umístěna ve vnitřních prostorách historické budovy Karolina, není možné z bezpečnostních důvodů uctít památku zapálením svíčky, ale pouze položením květin.

Děkujeme za pochopení.

ZA SPRÁVNOST: