8. října 2020

Oznámení UK k aktuální koronavirové situaci u zahraničních Erasmus studentů

Univerzita Karlova zaznamenala v posledních dnech zvýšený počet zahraničních studentů, u kterých byla diagnostikována nákaza koronavirem. Jedná se o studenty programu Erasmus. K dnešnímu dni přesahuje počet infikovaných z řad těchto studentů stovku, z celkového počtu zhruba 800, které UK v rámci programu Erasmus přijala na zimní semestr 2020/2021.

Zahraniční Erasmus studenti, u kterých byla do současnosti nákaza covid-19 diagnostikována, byli přemístěni na koleje, které mají vhodné zázemí pro zajištění karantény.

Univerzita Karlova situaci v souvislosti s onemocněním covid-19 pečlivě sleduje a všechny své studenty nejen na kolejích pravidelně informuje o aktuálních platných hygienických opatřeních a upozorňuje, jak mají postupovat v nouzovém stavu.

Praha, 8/10/2020

ZA SPRÁVNOST: