5. dubna 2022

Nadační Fond UK rozdělil 170 tisíc korun ukrajinským studentům

Výzva stále pokračuje, přispět do sbírky můžete i vy zde.

„Nadační fond je možností, jak prostředky přímo od studentů, zaměstnanců a absolventů mohou pomáhat našim spolužákům z válkou zasažených zemí bez ohledu na fakultní příslušnost. Peníze mohou sloužit jako individuální pomoc vedle univerzitních mechanismů a dále i jako podpora pro dobrovolnické činnosti na pomoc uprchlíkům. Přispět na tuto výzvu je možné jednoduše na stránce nadačního fondu. Na stejné stránce je možné i o podporu žádat,“ říká tajemník Nadačního fondu Univerzity Karlovy Michal Říha.

Současně Nadační fond schválil novou výzvu UJOPUkrajině. Jejím cílem je od studentů, zaměstnanců a absolventů UK vybrat peníze na výuku češtiny pro ukrajinské uprchlíky v Ústavu jazykové a odborné přípravy UK. Všechny informace najdete zde.

Žádosti o podporu je možné podávat na tomto odkazu.

Žádosti budou každý týden projednávány Správní radou Nadačního fondu UK. Při posuzování žádosti Správní rada zohlední individuální situaci žadatele nebo přínos projektu a dále výši dostupných prostředků. Na poskytnutí podpory není právní nárok.