27. dubna 2022

Na Univerzitě Karlově můžete studovat v každém věku

V sobotu 23. dubna se konal v Karolinu Den celoživotního vzdělávání & Festival absolventů. Návštěvníci si užili bohatý doprovodný program.

Nejen děti si mohly vyzkoušet pokusy s tekutým dusíkem, které předvedli zástupci Matematicko-fyzikální fakulty UK. Jak vypadá svět pod mikroskopem, představil tým z Přírodovědecké fakulty UK. Kdo chtěl, si také mohl prověřit své znalosti z moderních českých dějin v karetní hře „To letí století!“ z dílny Fakulty sociálních věd UK, nebo si udělat screeningové vyšetření aterosklerózy od studentů Lékařské fakulty v Plzni.

Významnou část programu Festivalu absolventů tvořily zlaté promoce, kdy si absolventi připomněli 50 let od úspěšného ukončení studia na Univerzitě Karlově.

Foto: Michal Novotný