24. srpna 2023

Stanovisko Univerzity Karlovy po setkání s vedením Katolické teologické fakulty UK

V návaznosti na vyjádření k situaci na Katolické teologické fakultě (KTF UK) ze dne 22. 8. se rektorka UK prof. Milena Králíčková osobně sešla s děkanem fakulty prof. Vojtěchem Novotným k podání vysvětlení.

Rektorka vyslovila znepokojení nad vzniklou situací, nesprávným postupem řešení v oblasti pracovně-právních vztahů a rovněž nad tím, jak nevhodným a neodpovídajícím způsobem byli informováni studující v doktorském programu ve věci eventuální změny školitele.

Dále rektorka Milena Králíčková na základě této schůzky vyzvala děkana Vojtěcha Novotného, aby do týdne k jejím rukám předložil vyjádření k jejímu stanovisku a návrh, který povede k uklidnění situace a uspokojivému smírnému řešení a vrátí na KTF UK atmosféru akademické diskuze a inspirativního prostředí.

Za správnost:

Mgr. Václav Hájek