28. září 2019

Zveme na DĚTSKÝ DEN - JIŽ TUTO SOBOTU!

Šermířské vystoupení, loutkové divadlo, setkání s Václavem IV., dětské dílničky, seznámení se středověkým životem... Ještě mnohem více můžete zažít, když v sobotu 28. září v čase od 10 do 18 hodin nenecháte své děti doma a dorazíte s nimi na DĚTSKÝ DEN v Karolinu.

Program je koncipován s ohledem na 600. výročí od úmrtí Václava IV., které si v letošním roce Univerzita Karlova připomíná. Akce je určena pro děti s rodinami přibližně od tří let věku. Malí i velcí návštěvníci se vyučí středověkým písařem, malířem, nebo zlatníkem. Naučí se od středověkých rytířů techniky šermu a od dvorních dam i kejklířů tance. Budou si moci vyzkoušet historickou zbroj i službu v královské družině.

Jsou připraveny pohádky loutkového divadla i veselá klauniáda. Dojde i na setkání se samotným králem Václavem IV. a jeho chotí! Ty nejšikovnější bude král pasovat na rytíře, nebo je přijme do uměleckých cechů.

Akci po celý den doprovodí umělecká vystoupení, do kterých budou vtaženi i návštěvníci. Nebude chybět ukázka historických zbraní. V dětských dílničkách čekají na šikovné účastníky rukodělné a pohybové aktivity.

Vstup na akci je zdarma.

PROGRAM:

10:00 Zahájení