18. října 2019

Akademický senát UK dnes jednomyslně schválil usnesení týkající se spolupráce s komerčními subjekty

Odhlasoval mimo jiné sestavení pracovní skupiny, jež by měla nastavit pravidla a vymezit podmínky pro sponzoring Univerzity Karlovy z oblasti soukromého sektoru.

Usnesení Akademického senátu UK bylo přijato v poměru hlasů 53-0-0

• AS UK považuje postup při uzavření smlouvy se společností Home Credit International a. s. za nešťastný a vyjadřuje nesouhlas s komunikací těchto záležitostí ze strany rektora s ostatními orgány UK a s vedením fakult.

• AS UK vnímá a bere vážně podněty členů akademické obce.

• AS UK do budoucna požaduje nastavení transparentních mechanismů při uzavírání strategických partnerství a spolupráci s externími subjekty.

• AS UK je pro zřízení pracovní skupiny pro tuto problematiku a požaduje její výstupy nejpozději do zasedání AS UK dne 24. ledna 2020.

Text: Jitka Jiřičková

Foto: Vladimír Šigut