6. listopadu 2019

Farmaceutická Fakulta v Hradci Králové UK zve na Den otevřených dveří

Informační přednášky pro zájemce o studium proběhnou ve středu 27. 11. 2019 v termínech: 9:00, 11:00 a 12:30.

Druhý termín Dne otevřených dveří je sobota 11. ledna 2020. Mohou tak bez problémů dorazit také uchazeči o studium se vzdálených míst.

Během přednášek trvajících cca 45 minut se dozvíte informace o:

• možnostech studia na Farmaceutické fakultě UK

• studijních programech Farmacie a Laboratorní diagnostika ve zdravotnictví

• přijímacím řízení a možnostech přijetí bez přijímací zkoušky

• uplatnění absolventů v ČR i zahraničí

• možnostech vycestovat v rámci studia

• ubytování na kolejích a stravování v menze

• mimoškolních aktivitách

Od 12:00 navazuje Jednodenní Juniorská Univerzita Karlova - můžete získat bonifikaci 5 bodů k přijímacím zkouškám!

Farmaceutická fakulta UK v Hradci Králové oslavila padesát let od svého vzniku.

Program, jehož součástí byly mimo jiné dvě výstavy o historii a součanosti fakulty, začal hned zkraje letošního akademického roku a vyvrcholil 19. října Dnem otevřených dveří pro absolventy a přátele školy.

Návštěvníci si mohli prohlédnout nový Kampus – společné pracoviště farmaceutické a lékařské fakulty, zhlédnout dokumentární filmy z historie i současnosti FAF UK či využít komentované prohlídky v Zahradě léčivých rostlin na pozemku fakulty v Hradci Králové a v Českém farmaceutickém muzeu Kuks.

Na závěr oslav padesátiletého výročí předal rektor Tomáš Zima ve společenském a kulturním centru Petrof Gallery zlatou medaili rektora UK dvěma bývalým šéfům farmaceutické fakulty – prvnímu děkanovi Jaroslavu Květinovi a nynějšímu primátorovi Hradce Králové Alexandru Hrabálkovi.

U příležitosti jubilea byl vydán Sborník k 50. výročí založení Farmaceutické fakulty UK v Hradci Králové.

Datum: 6. 11. 2019

Text: Jitka Jiřičková