• Aktuality

Aktuality


17. prosince 2019

Dvě ceny pro Univerzitu Karlovu za nejlepší vzdělávací projekty

Univerzita Karlova uspěla ve dvou kategoriích letošních cen Domu zahraniční spolupráce (DZS) a MŠMT za nejlepší projekty v programech Erasmus+, CEEPUS, Euroguidance, eTwinning a Study in the Czech Republic.


UK zvítězila v kategorii Study in za počin v oblasti internacionalizace vysokých škol. A to svým projektem Aliance 4EU+, na kterém odborná komise ocenila úspěšné zapojení univerzit z Francie, Německa, Polska, Dánska a Itálie. Vzniklo silné partnerství, v rámci kterého bylo připraveno více než 100 společných návrhů aktivit v oblasti výzkumu a vzdělávání. Projekt je zaměřen na společné budování integrovaného univerzitního systému, který zasáhne všechny oblasti fungování univerzity.Za 4EU+ cenu přebírala prorektorka UK Radka Wildová a Josef Fontana z KR.


V kategorii Study in zahraniční absolvent poté uspěl student Matematicko-fyzikální fakulty UK Aakash Ravi společně s Miljane Erbezem (Mendelova univerzita v Brně), a Hadi Al Khatibem (Anglo-americká vysoká škola). Podle komise si všichni z nominovaných zaslouží ocenění, protože přínos a aktivita každého z nich je skvělým příkladem pro budoucí studenty ať už zahraniční, tak i tuzemské.


Udílením cen vyzdvihuje Dům zahraniční spolupráce snahy a nasazení realizátorů mezinárodních vzdělávacích projektů, kteří často i ve svém volném čase přispívají k internacionalizaci českého školství a zpřístupňují zahraniční zkušenosti lidem, kteří by jinak tuto možnost neměli.


TEXT: Jiří Novák

FOTO: Dům zahraniční spolupráce

Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám