• Aktuality

Aktuality

13. ledna 2020

Štěpán Hampl je nejrychlejším sprinterem - vysokoškolákem

Celkem o 22 sad medailí se rovným dílem podělili studentky a studenti, účastníci Akademického mistrovství České republiky v halové atletice jednotlivců a družstev. Závodilo se v pondělí 13. ledna v pražské přetlakové hale na Strahově.

Pravděpodobně největším úspěchem atletů Univerzity Karlovy je vítězství Štěpána Hampla, který se stal nejrychlejším českým vysokoškolákem! Mezi téměř čtyřmi desítkami závodníků zvítězil v běhu na 60 metrů časem 6,77 sekund. „Je to skvělé! Akademický závod byl pro mě premiérový, moc si vážím toho, že jsem zde mohl být,” komentoval svou účast sympatický sprinter, o kterém jistě ještě hodně uslyšíme. Štěpán (na fotografii uprostřed) je totiž teprve v prvním ročníku bakalářského studia geologie na Přírodovědecké fakultě UK.

V ženské kategorii naplnila veškerá očekávání a dosáhla za Univerzitu Karlovu nejlepšího výsledku Lada Vondrová, studentka Fakulty tělesné výchovy a sportu. Vyhrála běh na 400 metrů v čase 52,94 sekund a stala se nejen Akademickou mistryní v halové atletice pro rok 2020, ale podařilo se jí tímto skvělým časem kvalifikovat na halové mistrovství světa v Nankingu. K tomu ještě přidala nový osobní rekord 2:09,83 minut, kterým doplnila sbírku o zlato na osmistovce.

Na FTVS putovalo zlato i za skok o tyči žen zásluhou Amálie Švábíkové za zdolání laťky ve výšce 420 centimetrů. Ze stejné fakulty je rovněž vítěz krátkého sprintu s překážkami, David Ryba jej zaběhl za 8,09 sekund.

Dalších skvělých, a jistě poměrně očekávaných, výsledků dosáhly sestry Dvořákovy. V závodě na 60 metrů překážek brala Kateřina (PedF) stříbro za čas 8,58 sekund, bronz ve stejné disciplíně patří Barboře (PřF) s časem 8,78 sekund. Bára pak přidala ještě stříbro za hladkou šedesátku, kterou zaběhla za 7,57 sekund. V sesterském závodu ve skoku dalekém získala Barbora bronz za 5,88 metrů, když jen o jeden centimetr zůstala pod stupni vítězů Kateřina. Pro stříbro v dálce si za 5,92 metrů doskočila Dorota Skřivanová (PF).

Ve stříbro proměnila vrh koulí Veronika Bártová (PedF) za 12,70 metrů. Druhý stupínek patřil i Anně Šimkové (PřF) za běh na 1500 metrů a čas 4:39,17 minut, bronzovou medaili ve stejné disciplíně získala Markéta Podpěrová (2. LF) s časem 4:40,03 minut.

Stříbrný byl rovněž Jan Švec (FTVS) ve skoku o tyči s výkonem 470 centimetrů. Bronz na půlce (800 metrů) vybojovala časem 2:11,52 minut Bára Stýblová (2. LF). Na třetím stupínku stanula i Nikola Pöschlová (1. LF), když ve skoku o tyči překonala laťku ve výšce 410 centimetrů. Bronzový byl i trojskok Petry Harasimové (FTVS) v délce 12,24 metrů.

Kompletní výsledky halového mistrovství

Za organizací a hladkým průběhem závodů stála katedra atletiky Fakulty tělesné výchovy a sportu UK ve spolupráci s Českou asociací univerzitního sportu.

BLAHOPŘEJEME A DĚKUJEME VŠEM ZÁVODNÍKŮM Z KARLOVKY!

Datum: 13. 1. 2020