• Aktuality

Aktuality


7. února 2020

Koronavirus - doporučení + Rozhodnutí hygienické stanice

Vážené studentky, vážení studenti,


v souvislosti s aktuální světovou epidemií koronaviru věnujte pozornost přiloženým informacím „Informace k opatřením k zamezení šíření nákazy koronovariem“ a „Doporučení pro cestovatele: epidemie vyvolaná novým typem koronaviru 2019-nCoV“. Dbejte prosím pokynů v nich obsažených v zájmu zachování svého zdraví i zdraví vašeho okolí.


Rozhodnutí Hygienické stanice hl. m. Prahy

V pátek 7. února pak Univerzita Karlova obdržela Rozhodnutí Hygienické stanice hl.m. Prahy vydané v souvislosti s nebezpečím vzniku epidemie koronavirem (2019-nCoV) .


Toto Rozhodnutí bylo neprodleně distribuováno napříč Univerzitou Karlovou, na vedení fakult a součástí, k rukám tajemníků apod.


Rozhodnutí ke stažení zdeDoporučení Akademického senátu Univerzity Karlovy


AS UK doporučuje studentům nebo pracovníkům UK, kteří přicestují z Číny nebo se dostali do úzkého kontaktu s osobami nakaženými novým koronavirem, aby i v případě, že u nich nejsou žádné příznaky onemocnění, na dobu 2 týdnů omezili sociální kontakt, zdržovali se doma a neúčastnili se výuky nebo práce na univerzitě.


AS UK doporučuje děkanům všech fakult UK, aby na potřebnou dobu:


– dotyčným studentům udělili studijní volno;


– dotyčným pracovníkům nařídili pracovní volno, které bude posuzováno jako překážka v práci na straně zaměstnavatele podle § 208 Zákoníku práce.


Studenti mohou kontaktovat příslušné studijní oddělení a zaměstnanci příslušné personální oddělení dané součásti UK.

Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


ALIANCE UK


Jak k nám