• Aktuality

Aktuality

25. února 2020

Koronavirus - doporučení + situace v Itálii

Nákaza koronavirem se v posledních dnech začala šířit i v Itálii, především v oblastech Benátska a Lombardie. Čeští studenti a zaměstnanci, kteří v oblasti působí, by po návratu do ČR měli zůstat dva týdny v domácí karanténě.


Z Itálie se nyní vrací celkem 15 studentů Univerzity Karlovy a dalších 20 by naopak mělo do Itálie vyjet. Tři studenti UK jsou v Itálii na celý rok a předčasně se zatím vracet nechtějí. Aktuální doporučení je, aby studenti (čeští i zahraniční), kteří byli rezidenti v postižených oblastech (tj. nejen projížděli) po příjezdu do ČR dodrželi 14 denní karanténu. Pokud jde o české studenty, kteří mají možnost volby, přednostně by ji měli strávit doma, např. u rodičů, ne na koleji.


V souvislosti s aktuální světovou epidemií koronaviru věnujte pozornost přiloženým informacím „Informace k opatřením k zamezení šíření nákazy koronovariem“ a „Doporučení pro cestovatele: epidemie vyvolaná novým typem koronaviru 2019-nCoV“. Dbejte prosím pokynů v nich obsažených v zájmu zachování svého zdraví i zdraví vašeho okolí.


Rozhodnutí Hygienické stanice hl. m. Prahy

V pátek 7. února pak Univerzita Karlova obdržela Rozhodnutí Hygienické stanice hl.m. Prahy vydané v souvislosti s nebezpečím vzniku epidemie koronavirem (2019-nCoV) .


Toto Rozhodnutí bylo neprodleně distribuováno napříč Univerzitou Karlovou, na vedení fakult a součástí, k rukám tajemníků apod.


Rozhodnutí ke stažení zdeDoporučení Akademického senátu Univerzity Karlovy


AS UK doporučuje studentům nebo pracovníkům UK, kteří přicestují z Číny nebo se dostali do úzkého kontaktu s osobami nakaženými novým koronavirem, aby i v případě, že u nich nejsou žádné příznaky onemocnění, na dobu 2 týdnů omezili sociální kontakt, zdržovali se doma a neúčastnili se výuky nebo práce na univerzitě.


AS UK doporučuje děkanům všech fakult UK, aby na potřebnou dobu:


– dotyčným studentům udělili studijní volno;


– dotyčným pracovníkům nařídili pracovní volno, které bude posuzováno jako překážka v práci na straně zaměstnavatele podle § 208 Zákoníku práce.


Studenti mohou kontaktovat příslušné studijní oddělení a zaměstnanci příslušné personální oddělení dané součásti UK.

Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám