10. února 2020

Univerzitu Karlovu navštívil generální tajemník 4EU+ Balli

Univerzitu Karlovu v pondělí navštívil generální tajemník 4EU+ Volker Balli, PhD. V Karolinu jej přivítal rektor UK prof. Tomáš Zima a poté se setkal také s prorektory univerzity.

Volker Balli je generálním tajemníkem 4EU+ od ledna tohoto roku, když je do funkce na základě vícestupňového náboru vybrala rada rektorů 4EU+. Předtím byl ředitelem Studium Individuale na univerzitě Leuphana v německém Lüneburgu. Byl zodpovědný za strategický rozvoj, včetně podpory globálních partnerství. Zahájil a řídil strategické partnerství Erasmus + CREATES.

Sociální vědec Balli vystudoval evropská studia na London School of Economics, magisterský titul získal na College of Europe v belgických Bruggách, doktoráty z filozofie má z univerzit v Dublinu a z Evropského univerzitního institutu ve Florencii. Poté působil jako doktorand na univerzitách v Brémách a Trentu a na University College Freiburg byl v letech 2012-2013 členem týmu, který měl na starosti interdisciplinární obor řízení.

V úterý se Volker Balli setkal také se zástupci studentů Univerzity Karlovy.

TEXT: Jiří Novák

FOTO: Vladimír Šigut, René Volfík