Aktuality

Prezident jmenoval Milenu Králíčkovou rektorkou UK

Profesorku Milenu Králíčkovou, akademickým senátem zvolenou kandidátku na rektorku Univerzity Karlovy, dnes jmenoval prezident Miloš Zeman na Pražském hradě. Kromě ní se slavnostní ceremoniál týkal i dalších deseti rektorů vysokých škol v ČR.

26. ledna 2022

Na Karlovku Tour – Online 29. 1. 2022

Stále nemáte jasno, kam po maturitě? V sobotu 29. ledna 2022 se můžete těšit na videa nabitá informacemi a postřehy současných studentů. Každý si zde najde to své! Pro dotazy bude otevřený chat.

21. ledna 2022

Sdělení UK pro studenty, uchazeče a zaměstnance v souvislosti s covid-19

Rádi bychom Vás informovali o nejdůležitějších opatřeních a změnách týkajících se Vašeho studia. O dalších změnách vás budeme průběžně informovat.

14. ledna 2022

Dny otevřených dveří na fakultách Univerzity Karlovy

Zájemci o studium na Univerzitě Karlově mají možnost seznámit se s jednotlivými obory, které je možné na univerzitě studovat. Univerzita situaci ohledně šíření nemoci COVID-19 pečlivě sleduje a je připravena na vývoj promptně reagovat. Prosíme, sledujte proto pozorně web nakarlovku.cz i stránky jednotlivých fakult.

26. prosince 2021

Vědecká rada UK ocenila osm významných osobností

Na svém prvním zasedání v letošním roce ocenila Vědecká rada Univerzity Karlovy pamětní medailí osm významných osobností, jejichž profesní život je spojen s univerzitou. Pamětní medaile naposledy předal rektor UK Tomáš Zima.

27. ledna 2022

Prof. Marek Babjuk jmenován děkanem 2. lékařské fakulty

Prof. Marek Babjuk byl jmenován děkanem 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Slavnostní inaugurace proběhla 26. ledna 2022 ve Vlasteneckém sále Karolina, na níž ho jmenoval rektor prof. Tomáš Zima. Čtyřleté funkční období začíná 1. února 2022. Prof. Babjuk, přednosta Urologické kliniky 2. LF UK a Fakultní nemocnice v Motole, nastupuje po dětském neurologovi prof. Vladimíru Komárkovi.

27. ledna 2022

Vestagerová: Je na nás, abychom udělali správnou věc

Dánská politička a evropská komisařka „pro digitální věk“‎ Margrethe Vestagerová bývá nazývána „drakobijcem“‎ a „nejhorší noční můrou Googlu“‎, nejslavnější regulátorkou na světě, ale také inovátorkou. V pondělí 24. ledna navštívila Univerzitu Karlovu.

25. ledna 2022

Nakopněte Prahu s Inovační laboratoří

NAKOPNI PRAHU je už třetí ročník soutěže pro kohokoli, kdo se svým týmem dokáže za čtyři měsíce představit prototyp řešení jedné z výzev nebo její podkategorie. Budeš mít za úkol vymyslet a v detailu rozpracovat návrh, jak v několika konkrétních oblastech zlepšit život Pražanů. Nejlepší projekty budou realizovány. Můžete navíc využít podpory mentorů kurzu Rozjeď projekt v rámci Inovační laboratoře UK.

25. ledna 2022

Online konference: Fórum udržitelného rozvoje 2022

Udržitelnost – společnost – vládní strategie. Jak to spolu souvisí a proč se vůči vládním strategiím vyskytuje ve společnosti rezistence? To budou hlavní otázky letošního Fóra udržitelného rozvoje, které budete moct sledovat online z prostor Kampusu Hybernská a Univerzita Karlova je jeho spolupořadatelem.

25. ledna 2022

Rektor UK dnes uvedl děkana LFP do druhého funkčního období

Rektor Univerzity Karlovy, prof. Tomáš Zima, dnes uvedl do druhého funkčního období děkana Lékařské fakulty v Plzni prof. Jindřicha Fínka. Prof. Fínek byl znovuzvolen do své funkce Akademickým senátem LFP v říjnu 2021. Inaugurace se uskutečnila na mimořádném zasedání akademické obce fakulty.

25. ledna 2022

Profesor Kuthan představil knihu o staviteli Parléřovi

Profesor Jiří Kuthan veřejnosti představil svou novou knihu Parléřovský mýtus. Rod Parléřů - dílo a jeho ohlas. Na vydání mimořádné publikace se podílelo Nakladatelství Lidové noviny a Nakladatelství Karolinum, a její uvedení vzbudilo velký zájem.

20. ledna 2022

Lékařská fakulta v Hradci Králové spouští projekt Hledá se lékař

Kampaň má upozornit na nedostatek lékařů a lékařek v České republice a motivovat ke studiu medicíny. Fakulta spustila k tomuto účelu speciální webové stránky, jejichž součástí jsou originální videospoty pracující s nadsázkou, vážností i etikou lékařské profese.

Všechny aktuality >
Video


Kalendář
Leden 2022
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Na Karlovku Tour – Online

29. ledna 2022

Stále nemáte jasno, kam po maturitě? V sobotu 29. ledna 2022 se můžete těšit na videa nabitá informacemi a postřehy současných studentů. Každý si zde najde to své! Pro dotazy bude otevřený chat.

Jak to bude probíhat?

Dvě vysílací okna, dva tematické bloky. V jednom se představí fakulty lékařského a přírodovědného zaměření, ve druhém fakulty humanitního a společenskovědního směru. Přesný harmonogram zveřejníme 29. ledna před začátkem akce.

Pokud vás cokoliv při sledování napadne, bude od 9:00 do 16:00 otevřený chat. Chatovat můžete se zástupci všech fakult, na podrobnosti k ubytování a stravování se zeptejte na chatu Kolejí a menz. Centrum Carolina, které podporuje studenty se speciálními potřebami, nabídne možnost komunikovat v českém znakovém jazyce. Jednotlivá okna pro chat budou k dispozici v den akce.

Vše podstatné naleznete na webu nakarlovku.cz.

Všechny události >
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám