Aktuality

Rozcestník: Kde hledat psychologickou pomoc a podporu

Rozcestník užitečných kontaktů psychologické pomoci a podpory na UK i mimo UK, v souvislosti s tragédií na Filozofické fakultě. Podpora je dostupná pro studující, vyučující a zaměstnankyně a zaměstnance z celé Univerzity Karlovy. Neváhejte se v případě potřeby na odbornou krizovou pomoc obrátit.

17. března 2024

Noc s Andersenem: Tentokrát děti letěly za králem ptáků

Letošní Noc s Andersenem v knihovně Pedagogické fakulty UK probíhala v duchu literární hry na motivy knížky Ptačí sněm od Petra Síse. Za tímto konceptem stojí tři studentky, které program pojaly jako velkou čtenářskou lekci, v níž využily třífázový model učení - ten zahrnuje evokaci, uvědomění a reflexi.

19. dubna 2024

Farmaceutická fakulta zahájila nový projekt pro translační výzkum

Zástupci Univerzity Karlovy a spolupracujících výzkumných institucí dnes v Hradci Králové slavnostně zahájili projekt Nové technologie pro translační výzkum ve farmaceutických vědách NETPHARM. Bude zaměřen na těsné propojení laboratorního výzkumu s klinickou praxí a využije inovativní technologie.

19. dubna 2024

Konference na UK zahájila oslavy vstupu Česka do EU

Na akci zaměřené na mnohé přínosy rozšíření EU se ve Vlasteneckém sále sešli významní hosté. Hlavní řečníci, od bývalých premiérů až po současné vládní úředníky, připomněli, jak vstup do EU změnil a v konečném důsledku zlepšil život občanů v rámci EU a zajistil větší prosperitu a stabilitu v Evropě.

18. dubna 2024

Česko-francouzská spolupráce v rámci TANDEMu

Zástupci Univerzity Karlovy a francouzského Národního výzkumného centra (CNRS) podepsali za přítomnosti francouzského ambasadora v České republice smlouvu o spolupráci v rámci nově otevřeného výzkumného programu TANDEM. Cílem je propojit výzkumné pracovníky UK a CNRS ve společných výzkumných projektech.

17. dubna 2024

Třináct výjimečných osobností obdrželo prestižní ceny Karlovky

Vlastenecký sál Karolina se v úterý 16. dubna 2024 stal místem přehlídky výjimečně nadaných a nevšedně kreativních studentek a studentů, absolventek a absolventů. Konalo se totiž tradiční předávání prestižních cen Univerzity Karlovy – a to již potřicáté! Rektorka Milena Králíčková předala ocenění třinácti osobnostem. Blahopřejeme!

16. dubna 2024

Bianka Mičke: Ve sportu i v práci jsem docela workoholik

Na katedře fyziologie PřF UK zkoumá střevní mikrobiom a pracuje jako laborantka, k tomu se aktivně věnuje různým sportům – běhu, jízdě na kole, veslování, paddleboardingu, překážkovým běhům a hlavně wingu. V tomto sportu vyhrála v březnu dvě stříbrné medaile na mistrovství světa ve Finsku.

15. dubna 2024

Zájem o Erasmus+ rapidně roste, přibývá i příjezdů na UK

Program Erasmus+ na Univerzitě Karlově představuje nejvyužívanější možnost k vycestování za studiem do zahraničí. V současné době UK spolupracuje s bezmála 800 univerzitami, s nimiž má aktuálně uzavřeno kolem 3 200 bilaterálních dohod na širokou paletu oborů, a zájem studentů je vysoký.

12. dubna 2024

Vědci z UK vyvinuli nový produkt na hašení požárů

Univerzita Karlova jménem své dceřiné společnosti Charles University Innovations Prague (CUIP) představuje hasební deky, o které se nelze spálit. Díky technologii vyvinuté vědci z UK tak přichází na trh zcela nový produkt, jehož hasební schopnosti odpovídají hasicím přístrojům, což bylo potvrzeno certifikačním orgánem.

11. dubna 2024

Univerzita Karlova oslavila 676. narozeniny a předala ocenění

Ve úterý 9. dubna proběhlo ve Velké aule Karolina slavnostní zasedání připomínající 676. výročí založení Univerzity Karlovy. Při této příležitosti byly uděleny Ceny Miloslava Petruska a Ceny Bedřicha Hrozného.

10. dubna 2024

Univerzita Karlova se posunula v prestižním mezinárodním žebříčku

Podle nově zveřejněného mezinárodního žebříčku QS World University Rankings by Subject 2024 si Univerzita Karlova polepšila hned ve třech oborech. Celkem byla UK klasifikována v 25 oborech, ve 22 z nich je vůbec nejlépe hodnocenou českou vysokou školou. V hodnocení se navíc meziročně ve čtyřech oborech objevila poprvé.

10. dubna 2024

Hokejový titul je opět Karlovky! Plzni nedala šanci

Univerzitními mistry v ledním hokeji pro rok 2024 jsou hráči týmu UK Kings Prague, když ve finále soutěže porazili Akademiky Plzeň 3:0 na zápasy. Rozhodující třetí vítězství 7:4 vybojovali v pondělí večer v Plzni a pohár Jana Palacha pro hokejové mistry získala Univerzita Karlova podruhé v historii.

9. dubna 2024
Všechny aktuality >
Informace k událostem na FF UK#UKrajine

UK pro Ukrajinu | Карлів університет для України: Допомога, позиція, підтримкаRozcestník pro ukrajinské studenty, akademiky a zaměstnance na UK, uchazeče a přestupující studenty z Ukrajiny a pro fakulty UK. Najdete zde informace pro řešení různých situací, prohlášení a odkazy, které se týkají války na Ukrajině.

Посібник для українських студентів, науковців та співробітників Карлового університету, абітурієнтів та студентів, які пересилаються з України та для факультетів КУ. Ви знайдете інформацію для вирішення різних ситуацій, заяв і посилань, які стосуються війни в Україні.Video


Kalendář
Duben 2024
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Workshop: Posílení psychické odolnosti

20. dubna 2024 – 21. dubna 2024

Zveme všechny studující na víkendový workshop zaměřený na posilování psychické odolnosti. Přijďte prozkoumat strategie, které vám mohou pomoci zvládat stres, zlepšit duševní pohodu a posílit vaši odolnost vůči životním výzvám, kterých se během univerzitního studia objevuje mnoho.

Workshop: Posílení psychické odolnosti

20. dubna 2024 – 21. dubna 2024

Zveme všechny studující na víkendový workshop zaměřený na posilování psychické odolnosti. Přijďte prozkoumat strategie, které vám mohou pomoci zvládat stres, zlepšit duševní pohodu a posílit vaši odolnost vůči životním výzvám, kterých se během univerzitního studia objevuje mnoho.

Všechny události >

Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám